F 54

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PP
Fargi
Posty: 354
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 11:16

Post autor: PP »

Hmm...
Droga Ebol... Sympatycznie i jakby mniej groźnie. ;)
Teraz tylko zatwierdzenie uzyskać. :)

(Choć w sumie, to już nie wiem jak lepiej. Czas chyba spać... Teraz to już mam dwa problemy do rozgryzienia...)

----------------------

Hi Ebola - no niby tak, ale mi chodziło w kontekście formy poprzedniej wypowiedzi. Chyba, że tam... w zasadzie tam też może i można by bez odmiany.
Nie, jednak muszę iść spać. Jutro pomyślę. :)
Pytający :))

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Hi PP :)
Mnie jest łatwo wywołac, wystarczy napisać - Hi Iko, dysponuję nadmiarem wolnego czasu, chętnię CI go odstąpię w zamian za trochę obowiązków :)))
Natychmiast przybędę.

Z tym zaimkiem nie przesadzajmy :). W przytoczonym zdaniu naprawdę nie razi, nie a skoro nie jest to użycie błędne, to autor ma prawo... W słowniku jest, to można używać.
No chyba, że przepchniecie :) zmianę zawartości słownika.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
PP
Fargi
Posty: 354
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 11:16

Post autor: PP »

Co do wolnego czasu. Nie ma sprawy. ;)

A z tym przepchnięciem zmiany hmm... Może na razie nie.
W sumie to najpierw chciałbym przepchnąć to, aby promienie słońca mogły się o coś opierać, na przykład o ścianę. :))

Ps. Magiczny zwrot zostawię sobie na stosowniejszą okazję. :)
Pytający :))

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To JA ZAKAZAŁAM TEGO ZAIMKA, Ebola prawdę mówi! :))))
Zakazałam swój/swoja/swoje, bo się nadużywa. Co z tego, że znajduje się w słowniku zaimek? Od tego jest słownik, by w nim były wszystkie słowa. A mnie do szewskiej pasji doprowadza, jak w tekście każdy ma swoją rękę, swojego kumpla, swoją zbroję i swoje zdanie. Niech ma tylko swoje zdanie, reszta wynika z kontekstu. Ostatnio natomiast tendencja staje się coraz wyraźniejsza => każdy rzeczownik otrzymuje jeszcze zaimek, tak na wszelki wypadek...
Szczególnie "swój/swoja/swoje", bo przypomina przymiotnik. To ja będę walczyć i zwalczać. Okopałam się na pozycjach. :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Brawo! :)))))))
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Wróciła, jak żywa, widocznie tęskniła na swoim zesłaniu :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Małgorzata pisze:To JA ZAKAZAŁAM TEGO ZAIMKA, Ebola prawdę mówi! :))))
Zakazałam swój/swoja/swoje, bo się nadużywa. Co z tego, że znajduje się w słowniku zaimek? Od tego jest słownik, by w nim były wszystkie słowa. A mnie do szewskiej pasji doprowadza, jak w tekście każdy ma swoją rękę, swojego kumpla, swoją zbroję i swoje zdanie. Niech ma tylko swoje zdanie, reszta wynika z kontekstu. Ostatnio natomiast tendencja staje się coraz wyraźniejsza => każdy rzeczownik otrzymuje jeszcze zaimek, tak na wszelki wypadek...
Szczególnie "swój/swoja/swoje", bo przypomina przymiotnik. To ja będę walczyć i zwalczać. Okopałam się na pozycjach. :))))
CICHO!
Toć słyszym.
Ale w tekście zaimek swój nadużywany nie był - doprowadzacie autora d psychozy :)
Mnie też :D
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A ja zaimków będę używał albo nie, w zależności od tego, czy mi zaimek będzie pasował, czy nie będzie. Dixi!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Alfi pisze:A ja zaimków będę używał albo nie, w zależności od tego, czy mi zaimek będzie pasował, czy nie będzie. Dixi!
A Ty swoich zaimków będziesz sobie używał albo nie, w zależności od tego, czy Ci Twój zaimek będzie sobie pasował, czy Ci nie będzie. ;)))

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Jak ktoś się nie boi zimnych palców Onego, to niech używa, ale żeby nie było, że nie ostrzegano...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Cicho, cicho... Akurat cicho.
A tu trzeba wrzeszczeć, bo mowa polska karleje przez śmiecenie...

Zaimki obywatelstwa prawo mają. Niepodważalny to fakt. Ale nieznośne jest czytanie frazy, której rytm się załamuje niepotrzebnie. Dlatego trzeba pilnować, aż w poczuciu językowym psychoza będzie - psychoza skuteczniejsza jest od zwykłej czujności... :))))

Auć! A WredNaczelna każe milczeć. To ja się przyczaję w okopie i poczekam, a potem znienacka się wychylę i znowu będę pomstować na zaimki :))))
So many wankers - so little time...

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

E, większość autorów stosuje zaimki chyba właśnie po to, żeby nadać frazie rytm. A że to daje kiepskie efekty - inna sprawa.
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Powariowali :)
Zaimek jaki jest każdy widzi i do czego służy też powszechnie wiadomo. Nadużycia wszelkiego rodzaju sa be, ale żeby tak całkiem relegować?! I za co to tak?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ika pisze:Powariowali :)Zaimek jaki jest każdy widzi i do czego służy też powszechnie wiadomo.
No, ja właśnie powszechności wiedzy o zaimkach jakoś nie mogę się doszukać. Może nie jestem aż taką optymistką, jak Ty, Iko.
Ika pisze:Nadużycia wszelkiego rodzaju sa be, ale żeby tak całkiem relegować?! I za co to tak?
Nadużycia relegować. Z nadużyciami jest zawsze problem. Takie nadużycie semantyczne nawet jest nadużywane.
I metodą małych kroczków. Bo to jak z tamą - najpierw mała dziurka, a potem nie wiesz kiedy zaczyna się powódź...
Trzeba strategicznie - podmuchać na zimne :))))
So many wankers - so little time...

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Zaimkoza to częściowo wynik wpływów obcojęzycznych (angielski, niemiecki). Dbajmy o czystość rodzimego języka, do k**wy nędzy! :p
Proszę nie kasować moich postów.

ODPOWIEDZ