F numer 50 i 1

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

F numer 50 i 1

Post autor: Ika »

No i co? Już, mam nadzieję, poczytaliście i gotowiście do wygłaszania jedynych słusznych opinii.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jedyna i słuszna opinia mówi: JEST PASIA! COOL!!! :)))

A tak w ogóle, to Adama Cebuli felieton o podręcznikach dla jaj wrzucam do ulubionych :))))
edit/: bo się nie do końca zgadzam z koncepcją epopei, jaką tam rozebrano na części, choć wnioski dla literatury w ogólności zgadzają mi się jak najbardziej :D
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Pasia jest wręcz MEGACOOL.
Albo i bardziej. Giga? Tera? Sorki, Madzik, ale naród żąda więcej. DUŻO więcej.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
agrafek
Mamun
Posty: 107
Rejestracja: czw, 17 lis 2005 15:23

Post autor: agrafek »

Przychodzę ci ja sobie o poranku na forum, zerkam na daty, by zorientować się co też napisało się nowego i dostrzegam : literatura. Acha. Spójrzmy.
Tu wyjdzie na jaw, że czytelnik ze mnie podstępny i zaczynam lekturę od forum, zamiast od strony głównej. I stąd dowiaduję się, że jest już nowy numer:).
Nowy numer - myślę. - Znakomicie. Poczytam sobie wieczorkiem.
I wtedy dowiaduję się, że Pasia jest!!!
Bardzo dziękując wszystkim, którzy mnie o tym forumowo poinformowali, specjalnie dziękuję Autorce.
Jużem przeczytał, jużem się ucieszył, jużem zatęsknił za następnymi:).

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Znaczy, znów i abarot:
PASIA PASIA PASIA.
A mnie się, oprócz Pasi :). podobał Tomasz Boenigk "Ogień wiary i magii".
Ciekawe, bardzo zręczie operuje autor językiem. Trochę mam zastrzeżeń do zakończenia, wolałabym mocniejsze ale... jest git.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

ja na razie przeczytalam opowiadania Magdy i Marty ... i ...
bardzo mi sie podobaja, oba. :)
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Anonymous

Re: F numer 50 i 1

Post autor: Anonymous »

Ika pisze:No i co? Już, mam nadzieję, poczytaliście i gotowiście do wygłaszania jedynych słusznych opinii.
Albert E. Cowdrey
Literatura
"Królowa jednej nocy" Bezapelacyjnie pierwsze miejsce, przedewszystkim klimat. Klimat i klimat. Jeszcze raz klimat. Upadłe, pokręcone, dogorywające państwo, jak z koszmarnego snu, państwo gdzie nikt nie wie gdzie zmierza ani co robi, gdzie religijne gusła mieszają się z przenikaniem faktycznej magii do rzeczywistości a kult pieniądza zostaje podniesiony do rangi najwyższej. Do tego zupełnie obłąkany wymiar sprawiedliwości i dziwaczne rozrywki w których powinni brać udział wszyscy (pragnienia żony policjanta ) bo tak i koniec, trudo sie wykręcić z tego (system działa). Coś jak mój (podrasowany troche naturalnie) obraz USA i obawa przed rozszerzeniem się takich trędów na reszte (jeszcze ?) normalnego świata.
Tomasz Boenigk
Literatura
"Ogień wiary i magii" II miejsce.
Niekonwencjonalne podejście do tematu i brutalne przesłanie. Brawa za końcówkę.

Reszta jak dla mnie słabsza chociaż w kategorii rozrywkowych mogą śmiało konkurować z komercyjnymi.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Pasia żondzi! :)))
Ubawiłam się, czytając. Pozstaję wielbicielką Pasi i od razu wołam o dalsze opowiadania, niech się zbiór zrobi pokaźny. Tygrysa - do klawiatury, ale już! I żadnych wymówek!

"Królowa jednej nocy" - przebóg, ależ to zakręcony tekst jest! Spodobał mi się od pierwszego akapitu, kiedy to detektywi otworzyli usta. Czemuś lubię takie pokręcone utwory...

"Pietia i Witia - Wiosna" - znowu fajny pomysł, bohaterowie również (para po raz kolejny, ale zupełnie inna niż u Crowley'a), a na dodatek jeszcze baba. Ich dwóch, ona jedna => kłopoty, że tak zacytuję agentkę Scully. Dobrze się czytało, choć szybko się zorientowałam, jak to się musi skończyć.

To jest chyba numer prześmiewców, bo "Z rękopisu Hargara" to parodia znanej baśni. Retelling humorystyczny, znaczy. I humor jest.

A na koniec utwór w zupełnie odmiennym klimacie - "Ogień wiary i magii". Ciekawy pomysł, ładnie spointowany. I tylko mnie tak nieśmiało myśl dręczy, że można było rozwinąć fabularnie środek, by dłużej odbiorcę w niewiedzy trzymać... :)))

No, ale i tak mi się podobało. Wiosna idzie :D
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

pozwole sobie zgodzic sie z Margot, sliiiiczny wiosenny numerek.

a tak offtopujac nieco, pozwole sobie na jeszcze jedno:
pozdrawiam, margot i przekazuje, ze na forum sf dopytuja sie o ciebie. widzisz, z toba zle, ale bez ciebie nie lepiej... :o) (wkleilabym jakiegos krzywego usmieszka, ale mi tu emotikony nie dzialaja. czemu???????)
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

elam pisze:pozwole sobie zgodzic sie z Margot, sliiiiczny wiosenny numerek.
Bardzośmy radzi:D
elam pisze: (wkleilabym jakiegos krzywego usmieszka, ale mi tu emotikony nie dzialaja. czemu???????)
Bo wszystko działać nie może. Toż to byłby koniec świata. Musi być jakieś ale ;)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Tak wytrwale czytałam, że aż mnie oczy bolą.
Po kolei:
"Królowa jednej nocy" - zgadzam się z js, że opowiadanie ma niesamowity klimat. Specyficzne słownictwo jest konsekwentnie utrzymywane od początku do końca i to się chwali, bo autorzy czasami o tym zapominają ;-)
"Ogień..." - jakoś do mnie nie przemówił. Za to koń chrypiący radośnie na widok swego pana mnie rozłożył ;-)
Pasia to Pasia i już. To poprostu osobna kategoria :-) Ukłony dla Tygrysy :-)
"Pietia..." - zabawnie napisana historyjka, ale jak już powiedziała Margota, przewidywalna. Niemniej czytało się bardzo dobrze :-)
"Z rękopisu..." - miłe i sympatyczne, ale czegoś mi w nim brak... Nie wiem czego. Może poprostu jestem czepialska? ;-)

Numerek uważam za udany ;-D
42

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ups. Faktycznie chrypi.
Cały czas to robił. <wstydzi>
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

elam pisze: a tak offtopujac nieco, pozwole sobie na jeszcze jedno:
pozdrawiam, margot i przekazuje, ze na forum sf dopytuja sie o ciebie. widzisz, z toba zle, ale bez ciebie nie lepiej... :o)
W tym offtopie wymagana jest odpowiedź oficjalna jednak :)))
Margot pisze artykuł o zjawisku piractwa sieciowego, ponieważ za promocję rzeczonego piractwa skazano ją na banicję z forum SF&litery. Nie jest to bynajmniej wyraz skruchy za rzeczoną "promocję" (cokolwiek Logan miał na myśli), ani też żadna forma obrażania się i bojkotu, lecz efekt twórczej weny, jaką spowodowała rzeczona banicja. Ponieważ to moje pierwsze w życiu exilium, nie umiem stwierdzić, czy taki twórczy zapał jest w pakiecie z banicją, ale historyczne przykłady zdają się potwierdzać...
Ergo: pracuję nad tym, by ten ban okazał się owocny i nie zamierzam wracać, dopóki nie skończę => inaczej taki ban by się nie liczył, a to mój pierwszy, nie może być zatem taki "nieliczący" się.
Znaczy, szalenie mi miło, że wiele osób stęskniło się za mną i obiecuję wrócić, jak tylko skończę moje rozmyślanie na banie :D:D:D
elam pisze: (wkleilabym jakiegos krzywego usmieszka, ale mi tu emotikony nie dzialaja. czemu???????)
Bo na FF zdecydowaliśmy kiedyś, skłaniając się do sugestii Mode-raptora Packa, że skupiamy się na treści wypowiedzi i nie będą nas rozpraszać jakieś kolorowe mordy :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Godzilla
Sepulka
Posty: 63
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:23

Post autor: Godzilla »

Małgorzata pisze:Ergo: pracuję nad tym, by ten ban okazał się owocny i nie zamierzam wracać, dopóki nie skończę => inaczej taki ban by się nie liczył, a to mój pierwszy, nie może być zatem taki "nieliczący" się.
Znaczy, szalenie mi miło, że wiele osób stęskniło się za mną i obiecuję wrócić, jak tylko skończę moje rozmyślanie na banie :D:D:D
TAK, TAK, TAK, Margot, myśl szybko i wracaj, chyba nie chcesz po wsze czasy straszyć jako Pilot Pirx? :-D

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jaki Pirx?! Przecież byłam już Toy!?! :))))

A ponieważ to jest offtop, to siebie i wszystkich napominam niniejszym, żeby już nie ciągnąć dalej. Tutaj jest wątek o literaturze i przypominam, że autorzy chcieliby poznać opinie Czytelników o utworach.

Znaczy: do tablicy wszyscy, co jeszcze się nie wypowiadali w temacie i na temat! :))))
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ