Twój debiut

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

Dostałam przesyłkę z "Czwartą szansą" w wersji tradycyjnej książek, czyli papierowe. 324 strony w formacie A5. Jakby ktoś był zainteresowany, pisać proszę na prw. Trochę obrazków (niestety cyfrówka z bliska ostrzejszego obrazu zrobić nie potrafi).

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Twój debiut

Post autor: neularger »

A po ile sprzedajesz? :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

20 zł + koszty wysyłki (książka z opakowaniem waży lekko ponad 400 gram) http://cennik.poczta-polska.pl/
Wydanie fizycznie przypomina książki z serii "Metro".

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Twój debiut

Post autor: Beata »

Lux Perpetua pisze:Przypadek Alicji w księgarniach, więc zapraszam do czytania i kończę ten egoistyczny spam :)
Właśnie przeczytałam. Oj, dobra to książka jest. Opowieść momentami niepokojąca, momentami wkurzająca, a czasem wręcz obrzydliwa, a jednak nie sposób się od niej oderwać. Były chwile, gdy główną bohaterkę miałam ochotę tak zdrowo potrząsnąć, żeby do rozumu wróciła, były i takie, kiedy jej zupełnie szczerze współczułam. Dziękuję za dobrą lekturę.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

neularger pisze: Myślałaś może Xiri o wysłaniu tekstu (darmowego egzemplarza) do Redakcji Fta? Celem otrzymania profesjonalnej recki?
Jedna recka już się pojawiła (na takiej małej stronce), jakbyś miał ochotę ją porównać ze swoimi spostrzeżeniami. Od osoby, którą poznałam na FilmWebie, fana uniwersum Obcego. Książka nie trafiła trochę w gusta czytającego, gdyż jest spokojna, a akcja płynie powoli, kiedy Artur woli rzeź, krew i flaki.
http://www.s-f-technical-support.pl/art/czwarta-szansa/

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Twój debiut

Post autor: Cedrik »

Hej wszystkim :)

Drugi raz tu piszę - pierwszy raz zrobiłem to pięć lat temu, kiedy debiutowałem na papierze jako laureat "Horyzontów wyobraźni". Dziś chciałem się pochwalić książką - wczoraj mój wydawca, Van Der Book (kojarzycie Puszona?) ogłosił oficjalnie, że "Mapa Cieni" wyjdzie u nich w październiku tego roku. Dopiero zaczyna to do mnie dochodzić, mimo, że parę dni już od podpisania umowy minęło.

W sumie zabawna rzecz, te debiuty - bo można to robić i robić - i robić. Bo "Mapa Cieni" to książka mojego pomysłu i w większości autorstwa, ale ze mną tworzył ją też Krzysztof Biliński, fotograf i sztab osób, które dorzuciły swoje opowiadania. Idea polega na tym, że bierzemy historie o nawiedzonych miejscach, robimy z nich reportaże (poprzedzone wnikliwym researchem i odwiedzinami każdego z nich), a potem na ich podstawie piszemy (wraz z uznanymi autorami) opowiadania. Projekt wielopoziomowy, ale też bardzo satysfakcjonujący. Głównie ze względu na kontakt z ludźmi, bardzo dziennikarskie doświadczenie).
Tak czy siak, to moja pierwsza książka - jeszcze nie powieść, ale i na to przyjdzie czas :)
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Twój debiut

Post autor: Małgorzata »

Ced pisze:jeszcze nie powieść, ale i na to przyjdzie czas :)
Nie strasz. Ten projekt bardziej mi się podoba. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Twój debiut

Post autor: Cedrik »

Małgorzata pisze:Nie strasz. Ten projekt bardziej mi się podoba. :P
Ale najpierw szykuję też zbiorek (kolejny debiut :P) I mnie się ten projekt podoba, bo jak wspomina wydawca (http://vanderbook.pl/2015/07/20/mapa-ci ... -der-book/) będzie pewnie więcej, niż jeden tom :)
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Procella
Fargi
Posty: 320
Rejestracja: sob, 16 sty 2010 22:02

Twój debiut

Post autor: Procella »

Podoba mi się ten projekt z nawiedzonymi domami, będę czekać :)
¿ǝıʍołƃ ɐu ıoʇs ʇɐıʍś ǝż 'ǝıuǝżɐɹʍ ɯǝsɐzɔ ǝıɔɐɯ

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

I się udało. Moja książka widnieje już na stronie sklepu Eperons-Ostrogi, a w przyszły czwartek-piątek będzie do kupienia (obecnie jest w trakcie składania) zarówno w sklepie Wydawnictwa, jak i pójdzie do hurtowni, a następnie księgarń w całym kraju. Przedpremierowo dla znajomych przewidziane są zniżki 25%, aby z niej skorzystać, należy w mailu ksiegarnia@eperons-ostrogi.pl do zamówienia dopisać hasło: starwars

http://www.eperons-ostrogi.com.pl/produ ... inger-p-77

W sprawie pierwszej korekty i redakcji udało się zgodnie porozumieć. Druga k. i r. były już bezproblemowe.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Twój debiut

Post autor: hundzia »

No to chyba pozostaje tylko gratulować, nie? Bo co innego?
W życiu nie słyszałam o takim wydawnictwie...
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

A dziękuję.
Ja też, kolega dał namiary. Jednak patrząc na datę założenia firmy, są nowi na rynku.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Twój debiut

Post autor: Ebola »

Gratulacje, Xiri.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Twój debiut

Post autor: Cedrik »

Dzień dobry :)

Debiutów jak mrówków. Siedem lat po literackim debiutuję w "Nowej Fantastyce" w numerze listopadowym. Się doczekałem :>
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Twój debiut

Post autor: hundzia »

Poczytam!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

ODPOWIEDZ