F 62

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Za literówki (niezwiązane z kodowaniem) tradycyjnie przepraszam ja. Ja sama to żem uczyniła.
To znaczy nie: wstawiła, ale: nie zauważyła.

Nie wyrabiam się czasowo na tyle, by każdy tekst przeczytać dwa, trzy razy. Wiem, tłumaczenie wygodne, ale niestety jedyne.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »


wpis moderatora:
Ebola: Przeniesione z wątku literackiego
Teano pisze:A żeby nie było tak całkiem OT - z wielkim zainteresowaniem przeczytałam tekst Bebe
Szczerze mówiąc - gdyby nie komenty użyszkodników, to nic by mnie do tego nie zmusiło, bo bublicystykę omijam szerokim łukiem i przepadłby mi naprawdę smaczny kąsek.
Kawał dobrej roboty i sporo nowej wiedzy do przyswojenia. No i odkąd przeczytałam ten tekst wiem wreszcie, że mam koci język ;)

Ja piszę taką publicystykę krajoznawczą. ;) Czyli mało felietonowo i mało naukowo, za to przystępnie. I staram się żeby ciekawie. Następny odcinek bajeczek już mam wymyślony, oby realizacja się powiodła. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Bebe pisze:I staram się żeby ciekawie.
Było ciekawie.
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Tenshi
Pćma
Posty: 201
Rejestracja: pn, 28 sty 2008 22:19
Płeć: Kobieta

Post autor: Tenshi »

Dynia bywa nazywana „kocimi jajami” (neko no kintama).
Umarłam xD Zaździebłiste te "Japońskie bajeczki dla (nie)grzecznych dzieci". Aż poczułam, że trzeba poczytać trochę o świecie, bo jest ciekawy.
Znaczy szybko mi te dziwne refleksje przeszły, ale ogólnie podobało się :P Choć za kotami nie przepadam...

Ten.
Ponoć, wchodząc między wrony, musisz krakać jak i one. Smutne to, bo przecież wiadomo, że większość wron wysławia się nader fatalnie...

Awatar użytkownika
Tenshi
Pćma
Posty: 201
Rejestracja: pn, 28 sty 2008 22:19
Płeć: Kobieta

Post autor: Tenshi »

Ach ten szybko znikający edit...

O tych, co nie chcieli umrzeć

Zaciekawił mnie tytuł i nie żałuję lektury. Ładnie, zgrabnie i na temat ;)
A w ogóle, patrząc co tutaj było napisane, zaczynam się zastanawiać, czy ja jakoby na temat piszę...

Ten.
Ponoć, wchodząc między wrony, musisz krakać jak i one. Smutne to, bo przecież wiadomo, że większość wron wysławia się nader fatalnie...

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Tutaj jest na temat publi, czyli nie-literatury i nie-para-nauki. :)
A za pochwały bajeczek dziękuję, polecam lekturę poprzednich części, które nie są o kotach. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Tenshi
Pćma
Posty: 201
Rejestracja: pn, 28 sty 2008 22:19
Płeć: Kobieta

Post autor: Tenshi »

Tutaj jest na temat publi, czyli nie-literatury i nie-para-nauki. :)
No ja pisze o publicystyce, ale jakoś czuje się dziwnie samotna :} To się zastanawiam czy w temacie chwalić/krytykować można, czy to do jakiś zbyt dla mnie montrych dywagacji topic.

Ten.

PS. A zajrze do poprzednich, bo ostatnio coś mam takie momenty, że tylko do siedzenia nieruchomo i czytania się nadaje xD
Ponoć, wchodząc między wrony, musisz krakać jak i one. Smutne to, bo przecież wiadomo, że większość wron wysławia się nader fatalnie...

newdem2

Post autor: newdem2 »

Tenshi pisze:Ach ten szybko znikający edit...

O tych, co nie chcieli umrzeć

Zaciekawił mnie tytuł i nie żałuję lektury. Ładnie, zgrabnie i na temat ;)
A w ogóle, patrząc co tutaj było napisane, zaczynam się zastanawiać, czy ja jakoby na temat piszę...

Ten.

:)
Myslałem już, że nikt nie przeczytał.
Przepraszam za pewne niezręczności stylistyczne..
Niestety, nie widzę takich rzeczy w swoich tekstach,
szczególnie na monitorze, a tego nie drukowałem..

Co do tematu - zastanawiałem się nad innymi tekstami z podobnej tematyki - myślę że bardziej frapującymi, ale niestety teraz brak czasu (myślowego, bo fizycznego w bród) żeby to opracować.

Np.

- kwestia percepcji i dylematów życiowych (sic) rasy która osiąga nieśmiertelność - bardzo to ciekawe z egzystencjalnego pkt widzenia (znowu sic!)

- kwestia stosunku teoria ewolucji (a także np. socjobiologii wilsonowskiej) do tego rodzaju fantazmatu.
Czyli przykładowo: na czym mógłby polegać dobór naturalny, selekcja, wykształcanie się cech itd. rozwój rasy przy zachowaniu warunku nieśmiertelności

tu mogłyby zajść różne modyfikacje np.
- przy nieśmiertelności ogólnej, lecz ciele podatnym na zranienie (śmierć) wypadkową - np. można zabić - jak np. Elfy w wersji tolkienowskiej (chyba tak miały?)
- przy nieśmiertelności całkowitej (brak śmierci i niemożliwość zranienia i zabicia..

- różne inne wariacje

Myślę, że przy pewnym trudzie mógłby wyjść niezły artykuł o niemałej wartości także socjologiczno (tfu..) psychologiczno filozoficznej.

Może ktoś chciałby wejść w takim temat? Chętnie podzielę się refleksjami.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A ja bym jednak najpierw sugerował zapoznać się z forumokietą. Znajdziesz ją na górze Forum.

Zwłaszcza zwracam uwagę na punkt mówiący o multinickowaniu i witaniu się.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

newdem2

Post autor: newdem2 »

A wiesz co,
nie ma żadnego multinickowania..po prostu na pierwsze konto email potwierdzający szedł za długo.

A poza tym: po wysłaniu posta zobaczyłem żem kmiotek,
więc co za etykieta niby ma mnie obowiązywać? :-)

Mam nadzieję że czaisz ironię i subtelny przytyk co do etykiety
"nazewnictwa"

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Jak chcesz... Jak by co to ostrzegałem...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

newdem2

Post autor: newdem2 »

Primo:
nie wiem dlaczego mail na pierwsze konto podane przy rejestracji nie doszedl, nie zamierzalem korzystac z 2 kont (zreszta dobrze to widac bo jest nazwane: newdem , newdem2)
Secundo: przedstawic sie przedstawilem per facta concludentia
Tertio: uważam ze nazwa przyporzadkowana do rejestrującego sie na forum nowicjusza jest nieelegancka, choc mi to wisi, a wspominam tylko dlatego, bo
Quarto: dziekuje za miłe przywitanie na forum

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Newdem2, będziemy Ci wdzięczni, jeśli spróbujesz jednak okazać trochę dobrej woli i i zrozumienia dla naszych dziwnych obyczajów, naginając do nich ciut, swą wolną i nieskrępowaną duszę ;). Lubimy witać nowych użytkowników, ale w Łowisku (Forum o forum=>Łowisko). Mamy tu istnych maniaków witania, mógłbyś się poświęcić i sprawić im trochę radości.
Co do podwójnego konta, wybacz ale powinieneś to zgłosić adminowi, w przeciwnym razie podpadasz pod multinickowanie. I doprawdy nie jest istotne czy mail szedł za długo, czy może Ty czekałeś za krótko.
Sorry Winetou
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

newdem2

Post autor: newdem2 »

Ebola pisze:Newdem2, będziemy Ci wdzięczni, jeśli spróbujesz jednak okazać trochę dobrej woli i i zrozumienia dla naszych dziwnych obyczajów, naginając do nich ciut, swą wolną i nieskrępowaną duszę ;)
.

Ani wolna ani nieskrępowaną, pragmatyczną i wygodną.
Po prostu chciałem na szybko odpisać w temacie, nie wiedziałem że wypada bawić się w formalności, z których, niestety bardzo często nic nie wynika. Napewno na tym Forum jest jednak inaczej.
Lubimy witać nowych użytkowników, ale w Łowisku (Forum o forum=>Łowisko). Mamy tu istnych maniaków witania, mógłbyś się poświęcić i sprawić im trochę radości.
Ok.
Co do podwójnego konta, wybacz ale powinieneś to zgłosić adminowi, w przeciwnym razie podpadasz pod multinickowanie. I doprawdy nie jest istotne czy mail szedł za długo, czy może Ty czekałeś za krótko.
Sorry Winetou
Dla mnie jest to jak najbardziej istotne. Chyba ze admin dzialalby szybciej niz automat przesylajacy potwierdzenie rejestracji, w co wątpie.

Przepraszam , mozecie mnie zbanować. W rzeczy samej - to jest nieistotne :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No po takim wstępie to już Cię lubię! Grunt to kultura i uszanowanie zwyczajów towarzystwa do którego się chce wejść.

Taki obrazek staje mi przed oczyma - wchodzi obcy facet do domu obcych ludzi i od progu krzyczy - Nocnik! A następnie defekuje na dywan, bo nocnik gospodarze nieśli za wolno. No niby można, ale pewien niesmak pozostaje...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ