Konkurs V edycja - Koniec Pieśni

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

malakh pisze:Do czego ty chcesz się uciekać?o_O Przecież wyraziłeś zgodę. Ja, na ten przykład, przed wysłaniem tekstu wysiliłem szare komórki (wszystkie dwie;P) i zaznaczyłem w formularzu, że NIE zgadam się na publikację w ZP.

Dlaczego ty tak nie zrobiłeś?
malakh pisze:Do czego ty chcesz się uciekać?o_O Przecież wyraziłeś zgodę. Ja, na ten przykład, przed wysłaniem tekstu wysiliłem szare komórki (wszystkie dwie;P) i zaznaczyłem w formularzu, że NIE zgadam się na publikację w ZP.

Dlaczego ty tak nie zrobiłeś?
Hmmm, brak samokrytycyzmu? Umiejętności przewidywania/dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych?
A teraz urażona duma?

Husiaty, o ile się nie mylę sam się dopominałeś, kilka postów temu, zeby Ci napisać w żołnierskich słowach. Zgodę na ZP dałeś. To o co chodzi?
Trochę odpowiedzialności za słowo pisane, które ptakiem nie uleci.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Droga Ebolo
prosilem o krotka krytyke. Jednak nie mam ochoty na publiczne osmieszenie. Nikt nie ma, naprawde ZADEN czlowiek nie lubi byc obiektem kpiny.
Napisalem, ze sie zgadzam. Jednak potem napisalem, ze nie zgadzam sie bez wczesniejszego zapytania. Z tych dwoch obowiazuje, jak mniemam, to drugie. (zgoda i zakaz to zakaz, wedle logiki)
Dobrze przypominam sobie, ze wtedy nie myslalem o tym zbyt intensywnie - jako pietnastoletni chlopak nie za bardzo przejmowalem sie taka sprawa. Jednak po "zakresleniu" odpowiednich odpowiedzi dobrze pamietalem, aby dodac zapisek koncowy.
A wiec mam nadzieje, ze po prostu skonczymy temat. Ja uwazam, ze to, co dopisalem na koncu, calkowicie wystarczy do tego, aby moj tekst nie mogl byc publikowany gdziekolwiek, gdyz wlasnie nie wyrazilem na to zgody.
Nadal mam nadzieje, ze moje zdanie bedzie uszanowane.

Pozdrawiam,
Husiaty

Tak na marginesie szkoda, ze ta rozmowa musi byc prowadzona na forum. To naprawde bardzo... hm. nieprzyjemne. Niskie w mojej opinii.
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Husiaty, wyraziłeś zgodę, więc już nie masz odwrotu. Oczekuję teraz kolejnego zabawnego tekstu w najbliższej ZakuŻonej Planecie. :D

Awatar użytkownika
zyto
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: wt, 01 maja 2007 17:08

Post autor: zyto »

Wow, afera się kręci znowu. Husiaty, na jakimkolwiek warsztacie nie człowiek jest obiektem kpiny, co najwyżej jego utwór (ew. wytwór;) ). Jak napisałeś "publicznie ośmieszony" może być co najwyżej twój tekst, na pewno nie ty sam. Troszkę dystansu.

Odmeldowuję się.
Here's Johny.

felicytka

Post autor: felicytka »

Tak a propos tej dysputy przyszło mi do głowy, że niektórym aby popełnić samobójstwo wystarczy skoczyć na główkę z ego na IQ. Z całym szacunkiem oczywiście. ;D

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Michiru, a temat? To gdzie on był się podział, hm? Marniuchne dialogi, szczególnie w porównaniu z orgiastycznymi monologami :), fabuła słabieńka, błędy w pisowni. A i nieustanny problem z identyfikacją bohatera – wszystko prowadzone identycznie. Narracja ma nawet taki sam rytm. I realizacja tematu jest na słowo honoru.

Xiri
– językowo lepiej. Nawet byłam zaskoczona - znaczy zauważyłam różnicę, ale wodę lejesz jak nie przymierzając hydraulik. Tekst rozwleczony jak flaki heretyków, za czasów inkwizycji. Nudny, wymaga ogromnego samozaparcia. Jak nie masz limitu słów to zamęczysz każdego potencjalnego czytelnika.
Husiaty pisze: Droga Ebolo
prosilem o krotka krytyke. Jednak nie mam ochoty na publiczne osmieszenie. (…)
Tak na marginesie szkoda, ze ta rozmowa musi byc prowadzona na forum. To naprawde bardzo... hm. nieprzyjemne. Niskie w mojej opinii.
Aha, czyli innych flekujemy publicznie, a Husiatemu uwagi za parawanem, bo mu będzie przykro, tak? I to jest wedle Ciebie w porządku i w żadnym razie nie niskie?
Husiaty pisze: Napisalem, ze sie zgadzam. Jednak potem napisalem, ze nie zgadzam sie bez wczesniejszego zapytania. Z tych dwoch obowiazuje, jak mniemam, to drugie. (zgoda i zakaz to zakaz, wedle logiki)
(…)
Ja uwazam, ze to, co dopisalem na koncu, calkowicie wystarczy do tego, aby moj tekst nie mogl byc publikowany gdziekolwiek, gdyz wlasnie nie wyrazilem na to zgody. Nadal mam nadzieje, ze moje zdanie bedzie uszanowane.
Nie desperuj.
„Przed wystawieniem tekstu chciałbym zostać poinformowany o tym, nie zgadzam się na jakąkolwiek publikację bez mojej zgody.”
Przeczytaj sobie to zdanie zanim zaczniesz się powoływać na logikę. Chcesz, żeby ktoś Ci dał znać, iż się nie zgadzasz. A skąd hipotetyczny ktoś ma to wiedzieć, że Ty się akurat nie zgadzasz? Skoro sam tego nie wiesz?
Poza tym wyraźnie napisałeś: Innymi słowy, chciałbym wiedzieć gdzie będzie mój tekst ;-)
I tak też się stało.
Przestań więc nam tu zarzucać i wytykać, dopowiadać historie niestworzone i dorabiać teorię – tylko zacznij się zastanawiać. Co Ty właściwie wypisujesz. Dopiero teraz zaczynasz narażać się na kpiny.
Wyraziłeś zgodę, ale jej nie wyraziłeś. Spodziewałeś się, że przepadniesz, ale regularnie dopominałeś się o wyniki, prosiłeś o krótką krytykę, ale gdy to robię, to daję upust złości. A do tego wszystkiego mamy uszanować Twoje zdanie. Gdyby ktoś mi jeszcze powiedział jakie to zdanie jest to by była połowa sukcesu.

Kochani Ludkowe, a nie piszta Wy do mnie na priwa albowiem się krzynka zatkali – 100% miejsca zostało wykorzystane. Postaram się jutro jakoś rozładować korka :)
Ostatnio zmieniony pt, 27 lut 2009 20:42 przez Ika, łącznie zmieniany 1 raz.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Moje zdanie:
nie chcę, aby mój tekst był opublikowany gdziekolwiek, skoro jest zły.
Teraz liczę na to, że tak będzie.
Wtedy nie zastanawiałem się nad tym, mój błąd. liczę też na to, że nie będziesz, Iko, żerować na błędzie piętnastolatka i w ten sposób wystawiać mój tekst na Zakużonej Planecie. Powinienem skasować to wszystko i przesłać wraz z tekstem tylko dopisek: nie chcę, aby mój tekst był publikowany bez mej uprzedniej zgody.
Nie chce robić afery, tekst jest zły. To mi wystarczy, naprawdę. Czy wystarczy, żeby mógł zostać w moim biurku?

EDIT: poza tym widziałem opracowania Colemana, dopiski o pterodaktylach itp., o których już nie raz się wypowiadałem. Wiem jak to się kończy, spodziewam się, że podobny los spotkałby i klasykę fantasy, również ku uciesze gawiedzi.
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Chłopie, nie ośmieszaj się.
Brałeś udział w konkursie? Brałeś. Zgodę podpisałeś? Podpisałeś. Kogo obchodzi, ile ty masz lat? Śmiem podejrzewać, że umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu, pod którym się podpisujesz, nie zależy od wieku.

e. Jest tu na forum niejaki Ignatius. Był na ZakuŻonej. Z podniesioną głową, z dystansem, z uśmiechem, z pełną akceptacją tego, jak został oceniony. I ma za to mój wielki szacunek. Nie piszczał, nie skamlał, nie zaciskał półdupków, nie prosił, żeby mu darować, bo on nieświadomy i biedny.
e2. złośliwa spacja
Ostatnio zmieniony pt, 27 lut 2009 21:06 przez nimfa bagienna, łącznie zmieniany 2 razy.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Ika pisze: Xiri [/b]– językowo lepiej. Nawet byłam zaskoczona - znaczy zauważyłam różnicę, ale wodę lejesz jak nie przymierzając hydraulik. Tekst rozwleczony jak flaki heretyków, za czasów inkwizycji. Nudny, wymaga ogromnego samozaparcia. Jak nie masz limitu słów to zamęczysz każdego potencjalnego czytelnika.
Trochę mnie podbudowałaś na duchu, bo sądziłam już, że będzie straszliwa masakra. Opko pamiętam, że było dość stare i je przerabiałam pod temat. Akurat stawiałam tam na klimat a nie akcję. Dzięki za te parę słów. To już wiem co robić: może następnym razem, o ile będzie, uda mi się napisać coś na góra 3 strony.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Po pierwsze, gratuluję szczęśliwcom! Przy następnej okazji, wypiję wasze (oraz Komisji, oczywiście) zdrowie.

Teraz moje trzy grosze odnośnie ałtora strzelającego fochy. Strasznie się miotasz. Szczerze, to powinieneś sobie chyba melisy strzelić. Wiem co mówię, uwierz mi. Wciąż boli, gdy sobie to i owo przypomnę. Jednakże z każdej, nawet najboleśniejszej, nauki należy wyciągnąć coś dobrego. Ja tak zrobiłem. Mój tekst został dosłownie unicestwiony. Ale wiesz co? Nie unosiłem się dumą, nie sarkałem i nie oskarżałem. Wziąłem zmiotkę wraz z szufelką, zamiotłem resztki dumy pod dywan i zanalizowałem to, czego dokonał Coleman. Cholera, sam się momentami śmiałem z własnej głupoty.

Śmiem twierdzić, że wyszło mi to na dobre. Tobie również doradzam takie podejście.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Xiri pisze:Trochę mnie podbudowałaś na duchu, bo sądziłam już, że będzie straszliwa masakra. Opko pamiętam, że było dość stare i je przerabiałam pod temat. Akurat stawiałam tam na klimat a nie akcję. Dzięki za te parę słów. To już wiem co robić: może następnym razem, o ile będzie, uda mi się napisać coś na góra 3 strony.
Może być na 5 stron, byle fabuła wyszła ciekawa.

Husiaty, ZakuŻona Planeta przypadłaby mnie tym razem (szkoda, że nie Wąpierzu, bo wielbię ZakuŻone Planety robione przez Colemana). Niemniej, cieszę się, że nie będę musiała jej robić - nie miałoby to sensu.
Co do pomówienia o personalną kpinę - to poważne pomówienie jest. Udowodnij, proszę.

edit: Dodałam cytat i prośbę.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Husiaty. przestań tupać nóżkami.
To ile masz/miałeś lat to chyba nie nasz problem. Uznałeś, ze jesteś wystarczająco dojrzały, żeby wysłać tekst na konkurs literacki (jakbyś nie pamiętał, to nigdzie nie było napisane, ze to konkurs dla gimnazjalistów), uważałeś się za dość dorosłego, żeby zadebiutować w antologii wydawanej przez profesjonalne wydawnictwo, a teraz wmawiasz nam, że nie potrafiłeś ze zrozumieniem przeczytać formularza?
Każdy kolejny Twój post dowodzi, ze nadal nie rozumiesz treści tego formularza, nie rozumiesz zasad konkursów, zasad ZP ani postów innych użytkowników, którzy nie są bynajmniej członkami komisji, redakcji, moderatorami.
Teraz nagle, kiedy zabaweczka się popsuła, usiłujesz epatować młodym wiekiem. Buzia w podkówkę. Taki jest lajf, po główce nie głaszcze, a za błędy się płaci.
Jeśli tego nie rozumiesz to po co z Tobą dyskutować?
EOT

Edit
Ignacy Czy aby nie powinniśmy Tobie czegoś pogratulować?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Ojoj... Teges... No... Chyba tak. :)
FTSL

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A to ja sie zaudam we właściwe miejsce w celu świętowania :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

No to gratulacje, Ignaś, serdeczne :)

A Ty, Husiaty, patrz i ucz się. Wylądowanie na ZakuŻonej Planecie jakoś szansy na debiut nie zmniejsza. A raczej, śmiem twierdzić, wręcz przeciwnie.
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

ODPOWIEDZ