Konkurs V edycja - Koniec Pieśni

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Oczywiscie, ze zgodze sie na twoja prosbe, Iko. Przenosze dalsza czesc rozmowy znow na forum, nie cytuje wiadomosci PM, bo nie chce byc niekulturalny. Nie trudno sie domyslec, o czym rozmawialismy, innym uzytkownikom oczywiscie.

Co do opiniowania tekstow - nie wiem jak opiniujesz. Nigdy nie widzialem twoich opinii na temat tekstow na NWL, na Zakuzoncy Warsztatach rowniez (glownie przewazaja opinie Malgorzaty, jesli chodzi o moderature). Jezeli napisalem, ze "dajesz upust gniewu opiniujac" to istotnie musialem sie zagalopowac, tak jak napisalas. Szukalem w tym temacie, gdzie tak napisalem, nie znalazlem - pewnie przeoczylem, wiec przepraszam, tak na wszelki wypadek. Przeprosiny nie bola, a przyznaje, moglem tak napisac.
Napisalem tez, ze niektore ze slow krytyki do poprzednich tekstow sa beznadziejne. I to moje pelne prawo - skoro krytyk moze opiniowac tekst, to ja moge opiniowac jego opinie. W koncu nie znam krytyka i moja opinia zupelnie go nie dotyczy.
Niskie - gdyz juz spotkalem sie na innym forum z przypadkiem, gdzie ktos wrzuca publiczna korespondencje na forum - tam wszyscy byli zgodni, ze to niekulturalne, gdyz skoro ktos pisze na PM, otrzymuje pierwsza odpowiedz na PM, potem znowu pisze na PM, a druga osoba nagle przenosi to na forum? Gdybys po mojej pierwszej wiadomosci przeniosla to na forum, zrozumialbym, ze wedle twoich zapewnien to robisz. Ale po drugiej - to dziwne, nie zgadzasz sie ze mna? To mnie ugodzilo i jestem pewien, ze mam racje.
Co do forumowiczow - racz zauwazyc, ze to byla rozmowa miedzy Toba i mna. A wlasiciwe miedzy komisja i mna. Tak jak rowniez i teraz jest.
A dopiski innych uzytkownikow nie maja zadnego celu, kiedy nie sa konstruktywne i pomagajace w rozmowie. A wiele nie bylo, choc flamenco napisal zupelnie neutralnie i bardzo odpowiednio wedlug mnie, Ingatus chyba tez. Dlatego tez napisalem, ze wiekszosc popiera, ale nie wszyscy. I nie uzylem zwrotu "podlizuje sie". Popiera, co nie ma zadnego celu. Rozumiem, ze wielu z was, szanowni uzytkownicy, znacie sie bardzo dobrze dzieki forum, moze nawet nie raz w rzeczywistosci, ale ja nie obrazam nikogo ani nie biegne z nozem na Ike, choc ona, z tego co czytalem, i tak ma kose, wiec nie mam szans. Dlatego tak bardzo chcialem zostac na PM.

Ja nie mam na celu zadnych spiec, skad! Bardzo duzo sie tu nauczylem, moje poczatki tez byly trudne, pamietam, jak wyklocalem sie o wlasne bledy na NWL chyba z Malgorzata. Ale przeszlo mi. Teraz, kiedy przez moja glupote tekst ma byc publikowany, rozciety, poszatkowany - nie jest fajnie. Wiec na poczatku powoluje sie na zapisek, a potem prosze o nie umieszczanie. I na to licze, tlumaczac swoje racje.
Ale nikogo nie obrazam. Procz Zakuzonej Planety i jej idei, ale to nie presona.
Nadal chce sie tutaj czegos nauczyc i nie mam ochoty sie meczyc. Nawet pisanie tego posta nie sprawia mi zadnej radosci - bo moglbym sie teraz pouczyc albo popisac. Pograc na bebnach czy cokolwiek innego. Po prostu chce zalatwic ta sprawe do konca w miare pokojowo, choc zaczelo sie nieco inaczej.

Pozdrawiam
Husiaty
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Husiaty pisze:Teraz, kiedy przez moja glupote tekst ma byc publikowany, rozciety, poszatkowany - nie jest fajnie.
Ale nie będzie. Więc może pax?

Przepraszam, że się wtrącam, ale cierpliwość ma swoje granice...

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Ika pisze: Wszędzie! Bezwzględnie wszędzie.
Prezenty i ofiary całopalne również mile widziane - ze wskazaniem na ofiary :)
O! O, o, o! To ja się zgłaszam na ofiarę całopalną! <podskakuje, wymachując mietłą> Ja chcę, ja, ja! Mam już stosik!
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie zapomnij o czosnku. Dobrze przyprawiona ma być ofiara. I z ananasem! Koniecznie!

Ach, ja w sprawie tego spisku. Malakh, za zdradę tajemnicy niniejszym udzielam Ci upomnienia. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Nie, zapomnę! Czosnek mam, po ananasa zaraz skoczę :)))

Hiehiehie... I nie cieba bedzie pisiać! Bo mi łapki śpłoną!
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Husiaty pisze: A dopiski innych uzytkownikow nie maja zadnego celu, kiedy nie sa konstruktywne i pomagajace w rozmowie. A wiele nie bylo, choc flamenco napisal zupelnie neutralnie i bardzo odpowiednio wedlug mnie, Ingatus chyba tez.
Chciałbym, żeby mnie prawidłowo rozumiano (a moderatura żeby w szczególności): ja się każdym swoim postem podlizuję moderaturze. Im bardziej neutralny, tym bardziej lizusowski. Odczuwam przy tym rozkosz zwaną z lekarska "sapkoidozą", czyli jest mi wtedy tak dobrze, że aż.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

A ja mogę się dołączyć z postem pochwalnym?
Jak ogłosicie nowy konkurs to będzie jak znalazł.

I jakby Ice brakowało tekstów na ZK to zawsze może wziąć to co wycofałam :P* Lub napiszę coś nowego - dla moich ulubionych redaktorek wszystko :)**

* Choć z uwagi na gwałty poczynione polskiej ortografii to nie namawiam do masochizmu i czytania.

** Tu jest fragment pochwalny. Tak tylko zaznaczam, aby mi w kajeciku było odhaczone.

Delvila

Post autor: Delvila »

A ja tak z innej beczki.. Nawiązując do początkowych stron tego wątku (późniejszej dyskusji nie chcę i nie będę komentować), to chciałabym dowiedzieć się, co w moim tekście jest źle?

Owszem była mowa, ze mój tekst idzie na Zakużoną Planetę, ale chciałabym się najpierw dowiedzieć czegoś ogólnie.


Może zdołam się jakoś przygotować na ZP...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Husiaty - w drugim poście poinformowałeś mnie, że nie udzieliłaś zgody na ZP (co mi zawiesiło system - albowiem próbowałam dojść do tego gdzie)., wobec czego komentarz poszedł publicznie - zgodnie z zapowiedzią.
EOT?

Delvila - niemal wszystko. Wybacz, ale prawdziwa kolekcyja błędów. Od konstrukcji zdań, po konstrukcję fabuły.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Hm. Zapowiedz nie byla odnosnie komentarza. Byla odnosnie tego, ze kazdy tekst bedzie mial publicznie wytkniete bledy. Zreszta, niewazne. Ja wytlumaczylem, o co mi chodzilo i dlaczego wedlug mnie to nie bylo ok i w moim przekonaniu mam racje.
Rozumiem ze moj tekst jednak na ZP nie bedzie, wedlug postow.

Mam nadzieje, ze sprawa ogolem zostala wyjasniona i ze nie bede za to naznaczony do konca bywalstwa na forum, bo jak juz wczesniej pisalem - nikogo nie obrazilem i tak dalej ;-). Ja wyjasnilem wszystko i nadal nie zmienilem zdania co do tego.
Szkoda tylko, ze to wszystko musialo zaistniec, wydaje mi sie, ze na PM poszloby o wiele sprawniej i przyjemniej. Niewazne.

To juz chyba nie musze sie wypowiadac, skoro wszystko jest jasne.
Czyli EOT :-)

Pozdrawiam i zycze powodzenia w "Przepraszam, czy to zombie" oraz calej reszcie konkursow,
Husiaty
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Czarownica pisze:Nie, zapomnę! Czosnek mam, po ananasa zaraz skoczę :)))
A ja mam i czosnek i ananasa. Tylko jak tę ofiarę (w postaci ananasa z czosnkiem, tak?) złożyć przez internet?

ontopicznie:
Wasze Wieliczestwo może odpowiedzieć mi także publicznie. Pisałam na PW, by nie rozdmuchiwać wątku. No chyba, że na moje pytanie odpowiedź jest niemożliwa do udzielenia bez szklanej kuli i fusów?
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Małgorzata pisze:Ach, ja w sprawie tego spisku. Malakh, za zdradę tajemnicy niniejszym udzielam Ci upomnienia. :P
To nie Malakh rozgłosił o spisku, to ja:P
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

A ja też się chcę zapisać do spisku! Gdzie mam złożyć podanie?

deor-my-name

Post autor: deor-my-name »

Małgorzato - dziękuję za zwięzłą i precyzyjną odpowiedź na dręczące mnie pytanie. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze nauczę się konstruowania "puent" (byle przed pięćdziesiątką).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, to żeby nikogo nie pominąć, niniejszym udzielam WSZYSTKIM upomnienia, za rozgłaszanie super-hiper-ultra-fiolet tajnego spisku moderatury*. Jak ktoś jeszcze rozgłosi, to jest już upomniany awansem, bo to upomnienie działa wstecz i w przód oraz na ukos i w poprzek.

Teano, ale Tobie już chyba odpowiedź została udzielona? Więcej analiz nie będzie, ponieważ do wyboru tekstu nie jest potrzebna analiza pisemna i nikt z Komisji nie zajmuje się zapisywaniem uwag szczegółowych do każdego tekstu konkursowego - uwagi ogólne, wrażenia i takie tam - zamieściła Ika. Przypomnę, tu nie warsztaty - nie będzie jatki, poza wybranymi tekstami => tymi, które pójdą do wiwisekcji... yyy... redakcji, a także tymi, które zostaną poddane szlachtowaniu na ZakuŻonej Planecie.

Deor-your-name, zawsze do usług. :P

A teraz idę reformować Warsztaty, bo właśnie mi wpadł do głowy genialny pomysł... <uśmiech rekina>
______
*w skrócie SHUFTM

edit: formatowanie.
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ