Konkurs V edycja - Koniec Pieśni

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Novinea

Post autor: Novinea »

Wiem, że sama sobie właśnie kopie przysłowiowy dołek, ale naprawdę chciałabym skorzystać z możliwości usłyszenia kilku słów na temat swojego tekstu ;] Jak już pisałam wcześniej opowiadanie ma tytuł "Gzik Kanalarz". Dzięki!

edit: ( Nie wiem czy powinnam czekac w kolejce, czy po prostu moja prośba została zapomniana, więc na wszelki się przypominam. Proszę mnie zbesztac jak powinnam spokojnie czekac ;] )

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ach, brawa za dystans i autotematyzm, ale tekst padł na dowcipie, którego poziom chyba właśnie kanałowy był. A może koszarowy. W każdym razie - trochę za gruby, jak na gusta gremium oceniającego.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Zdumiewa mnie, że oto konkurs wyciągnął z otchłani bliżej nieznane byty.

Novineo, tekst był fatalny. Humor był... traumatycznym doznaniem. Przed Tobą długa droga, a początki jej w gramatycznych rabatkach. O.

EDIT: O Margolcia, dzięki za pomoc :)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ika pisze:Zdumiewa mnie, że oto konkurs wyciągnął z otchłani bliżej nieznane byty.
Widać interesowność użyszkodników... ;)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Widać czas warsztaty ruszyć...

Iku, wiem, że to nudne, co Ci wysłałam o ZakuŻonych Warsztatach, ale przyjrzyj się przynajmniej końcówce, dobrze? Końcówka krótka jest...
So many wankers - so little time...

Creep
Sepulka
Posty: 4
Rejestracja: śr, 19 gru 2007 15:03

Post autor: Creep »

To może i ja nieśmiało poproszę o słów garstkę komentarza (do "Innej melodii").

/Creep

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To z motywem orfickim czy czymś podobnym? Językowo słabo, fabularnie wymuszone (szczególnie by się w temacie zmieścić) - niby coś było w tym tekście, a nie chciało się przebić...
Tak mniej więcej pamiętam. Proszę nie pytać o szczegóły. Szczegółów już nie pamiętam.
So many wankers - so little time...

Novinea

Post autor: Novinea »

Dzięki wielkie za szybką i konkretną odpowiedź. Poprawie błędy, na które została mi zwrócona uwaga - to chyba kwestia tego, że mimo wszystko za mało czasu dałam temu opowiadaniu na fermentację. ;]

Ale strasznie się cieszę, że je przeczytałyście/liście, więc dziękuję jeszcze raz :]

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Małgorzata pisze:Widać czas warsztaty ruszyć...

Iku, wiem, że to nudne, co Ci wysłałam o ZakuŻonych Warsztatach, ale przyjrzyj się przynajmniej końcówce, dobrze? Końcówka krótka jest...
Wynocha mnie tu z wątku z prywatą :P
Czytałam. Pogadamy off the record.
Creep pisze:To może i ja nieśmiało poproszę o słów garstkę komentarza (do "Innej melodii").

/Creep
O, Creep! Już drugi post na FF i tym razem bez złośliwości. No, no.
Tak sobie popatrzyłam i pożałowałam, żem Kiwaczka wstrzymywała gdy z moderatorskim zacięciem wysyłał do Łowiska... Byłoby na teraz jak znalazł.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

To se ne vrati :P
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

crazy_kitty

Post autor: crazy_kitty »

Ja też chciałabym kilka miażdżących uwag na temat mojego tekstu przeczytać ("Mała, smutna królewna"). Widać za dobry humor mam dziś ;)

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Fatalna realizacja tematu - temat jest a jakby go nie było. Językowo tez lepsze teksty były, że o królewnach nie wspomnę (chociażby cykl, w którym Paskuda królewnę zdyskredytowała). Humor ciężki. A czcionka...
Za czcionkę to się baty należą. A tak prosiliśmy. Jak widać, na próżno. Tymczasem nawet najozdobniejsza czcionka nie ukryje marności tekstu - nie ma więc co kombinować.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

crazy_kitty

Post autor: crazy_kitty »

Dzięki.
Na swoją obronę powiem, że sam office mi ustawia czcionkę, a po wysłaniu pytałam czy podesłać w odpowiedniej i przeprosiłam :) Tekstu bronić nie będę...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Wiem, wiem, ale to taka moja mała obsesja :). Dobrze, że w tej edycji nikt z ilustracjami nie przysłał :).
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Tenshi
Pćma
Posty: 201
Rejestracja: pn, 28 sty 2008 22:19
Płeć: Kobieta

Post autor: Tenshi »

To i ja pod bat się zgłaszam ze swoją "Kołysanką", o ile można... I z zapytankiem czy na ZP się gotować? :P

Ten.
Ponoć, wchodząc między wrony, musisz krakać jak i one. Smutne to, bo przecież wiadomo, że większość wron wysławia się nader fatalnie...

ODPOWIEDZ