Zawsze Aktualny Konkurs Literacki "Fahrenheita" -

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Zawsze Aktualny Konkurs Literacki "Fahrenheita" -

Post autor: Ika »

Sajgon!... Shit! Sława, miałam napisać „sława”! Sława czeka tych, co wezmą udział w Zawsze Aktualnym Konkursie Literackim „Fahrenheita”. Zawsze Aktualny Konkurs to nic innego a Zawsze Aktualna Możliwość zaprezentowania swojego tekstu szerokiej publiczności i sława. Właśnie – sława. Poza sławą czekają też nagrody.

Pierwszą jest publikacja w antologii tematycznej, powstałej z tekstów konkursowych. Każdy temat konkursowy daje nam szansę na stworzenie stosownego zbioru tekstów, który zostanie wydany nakładem „Fabryki Słów”. Może się jednak okazać, iż nie zbierzemy odpowiedniej ilości tekstów odpowiedniej jakości… Wtedy jako pierwszą przyznamy nagrodę drugą.

Drugą nagrodą jest publikacja tekstu w „Fahrenheicie” w dziale Literatura.

Trzeciej nagrody nie przewidujemy.

Nie ukrywamy, że idea Zawsze Aktualnego Konkursu jest niejako kontynuacją polityki uprawianej przez Redakcję i Konkurs rozpoczęto głównie z myślą o debiutantach. Chcemy umożliwić autorom początkującym, pobierającym nauki na Warsztatach, debiutującym w „Fahrenheicie” zaprezentowania swoich tekstów czytelnikom. W miarę możliwości – zaprezentowania na papierze. Nie oznacza to jednak, że Konkurs jest zamknięty dla autorów bardziej doświadczonych i bogatszych w publikacje. Tych również serdecznie zapraszamy do udziału – traktując ów udział jako wkład w naszą działalność i wsparcie dla debiutantów. Niewątpliwie nazwiska znane i czytane mogą tylko podnieść wartość takiego debiutu.

Tyle o ideach.

Teraz zasady:

1. Tematy konkursowe ogłaszane są na Forum Fahrenheita w dziale: „Konkursy literackie”.
2. Termin składania prac podawany jest w pierwszym poście wątku poświęconego odpowiedniemu tematowi.
3. Realizacja tematu zależy tylko od autora – to autor wybiera konwencję, gatunek, nastrój – innymi słowy wszystko to, co składa się na sposób, w jaki postanowi zrealizować temat konkursowy.
4. Wysoka Komisja decyduje czy temat został zrealizowany. Oczywiście teksty, które, w ocenie Wysokiej Komisji, będą nie na temat przepadną.
5. Nie ma wyznaczonej minimalnej, czy maksymalnej ilości znaków. Przypominamy jednak, że nie jest to konkurs na powieść, lecz na OPOWIADANIE.
6. Prace konkursowe należy wysyłać na adres mailowy: ika@fahrenheit.net.pl lub/i ebola@fahrenheit.net.pl
7. Po upłynięciu terminu składania prac należy sprawdzić, czy tytuł pojawił się na liście otrzymanych. Lista zamieszczana jest w odpowiednim wątku.
8. Można ubiegać się o indywidualne przedłużenie terminu. Podania należy składać bezpośrednio do Wysokiej Komisji.

I obowiązki:

1. Do nadesłanego tekstu autor ma obowiązek dołączyć formularz zgody:

Oświadczam, że dysponuję prawami autorskimi do utworu .................... i wyrażam zgodę na jego publikację w periodyku sieciowym "Fahrenheit" oraz w zbiorczych publikacjach elektronicznych prowadzonych przez periodyk "Fahrenheit". Zgadzam się/Nie zgadzam się na publikację utworu w dziale "Zakużona Planeta" na obowiązujących zasadach. Tekst ma być opublikowany pod pseudonimem ............... . Zgadzam się/Nie zgadzam się na opublikowanie fragmentów mojego tekstu w dziale „Zakużona Planeta” bez podawania autora i tytułu tekstu.


Prosimy też o podanie następujących danych:
1. imię i nazwisko (publikacje mogą być podpisywane pseudonimem, jednak Redakcja powinna wiedzieć, kto się pod tym pseudonimem kryje)
2. nick, jeśli Autor nie życzy sobie publikować pod własnym nazwiskiem
3. adres e-mail
4. ewentualnie numer telefonu kontaktowego

Jednocześnie prosimy o potwierdzenie, że tekst nie był dotąd publikowany, ani na łamach pism papierowych, ani innych serwisów internetowych.

Tekst bez takiego formularza oczywiście przepada. Nikt nie będzie do Autorów pisał z prośbą o uzupełnienie.

2. Tekst opowiadania ma być w formacie .doc lub .rtf, pozbawiony wszelkich udziwnień, formatów, interlinii, ozdobnych czcionek. Obowiązuje Times New Roman 12.
3. Nie oczekujemy i nie będziemy przyjmować ilustracji do opowiadań. Stanowczo zabrania się też umieszczania takowych w tekście.
4. Autorzy uhonorowani nagrodą Pierwszą mają obowiązek napisać i dosłać biogram.
5. Kolejne wątki tematyczne poświęcone są poszczególnym konkursom – oczekujemy, że autorzy uszanują czas kolegów szukających informacji i nie będą zaśmiecać tych wątków spamem, dla którego przeznaczamy wątek ogólny „Konkursowo”.


Informujemy, że wątek ten będzie aktualizowany w ramach pojawiania się pytań ze strony uczestników konkursu bądź wymagań ze strony Wysokiej Komisji.

Z poważaniem
Wysoka Komisja w składzie:
Ika Repeczko
Dorota Pacyńska
Małgorzata Koczańska
Łukasz Małecki
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Zablokowany