Konkurs edycja VI - Przepraszam, czy to zombie?

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Konkurs edycja VI - Przepraszam, czy to zombie?

Post autor: Ika »

Jak zawsze zapraszamy do udziału.
Termin składania tekstów 15.03.2008.

Lista tekstów nadesłanych
(jeśli opowiadanie zostało wysłane tylko na adres Iki zostanie dopisane po jej powrocie ze szpitala)

1. Dopóki śmierć nas nie rozłączy
2. Noblesse oblige
3. Planeta Sprawiedliwości
4. Bohaterscy pogromcy demonów: Żywe trupy
5. Bez świadomości
6. Georgie
7. Światło przychodzi ze wschodu
8. Gra Zbigniewa Jerzyka
9. Moja słodka Bettina (tekst wycofany na z góry upatrzone pozycje)
10. Tajemnica Bieluszyna
11. Gra
12. Kwestia śledzia
13. Związek Ochrony Mniejszości Bajkowych i Efemeryd
14. Niebiańska zabawa
15. Odśnieżony umysł
16. Zargos-Dan
17. Legendy miejskie: Zombie z ulicy Świętokrzyskiej
18. Laleczka
19. Ciekawość czasami boli
20. Nowy
21. Uśmiechnij się - Tekst wycofany
22. Bezsenni
23. Martwa strona zycia
24. Strupieszałe żądze, czyli Nekrobiografia Olafa H
25. Długowieczność
26. Przepraszam, czy to pokój 110
27. Szok powypadkowy
28. Obiad
29. Adamowe wzgórze
30. Fort
31. Obserwator
32. Teatr jednego zombie
33. Dr Frankenstein, jak mniemam
34. Bez echa
35. Show
36. Pod Mruczącym Jaguarem
37. SKOK: ze wstępem
38. Dziecko musi mieć ojca
39. Kim będę
40. Życiowa wartość procentów
41. Przypadek Anny H.
42. Więzienie Nowego Betlejem
43. Czempion
44. Słomiany prymat
45. Śmierć to dopiero początek umierania
46. Ciało jest kruche, dusza wieczna
47. Droga
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nasi drodzy pisarze in spe.

Pewne wydarzenie, jak i posty pewnego typu (powracające z konsekwencją bumerangu zarówno w tematach konkursowych, jak i warsztatowych) spowodowały, ze uznałam za konieczne napisanie kilku zdań. Bez ogródek.

Wydawało nam się, że pewne sprawy związane z Konkursami literackimi Fahrenheita, jak i z warsztatami prowadzonymi na tym forum są dla wszystkich jasne. I nie jest to kwestia regulaminów lecz rzeczy wydawałoby się zrozumiałe dla każdego.

Konkursy literackie, podobnie jak i warsztaty, są organizowane i realizowane na zasadzie tak zwanej misji. Kilku osobom kiedyś, nie wiedzieć czemu, przyszło do głowy, że warto jest pomagać debiutantom, nieograniczając sie do udostępniania im łamów Fahrenheita, że ma to głęboki sens. Nadal zresztą tak uważają, również nie wiedzieć czemu, bo właściwie powinny się już zniechęcić.

Kilkakrotnie dawaliśmy Wam do zrozumienia, nie tylko zresztą WK, ale pozostali redaktorzy, współpracownicy Fahrenheita, moderatorzy, a także wielu współkonkursowiczów, że wszystkie przedsięwzięcia mające na celu ułatwienie Wam debiutu, jakie tu podejmujemy, są realizowane SPOŁECZNIE, co oznacza kosztem snu, zdrowia i życia osobistego. Tak sie składa bowiem, ze 100% WK na pracę zawodową poświęca kilkanaście godzin na dobę i to nie tylko w dni ustawowo na pracę przewidziane. Skąd bierzemy czas na konkursy, warsztaty i tak dalej możecie sobie wykoncypować już sami.

Nie oczekujemy od Was z tego powodu hołdów, wyrazów wdzięczności, sypania kwiatów pod nogi i tym podobnych, a jedynie odrobiny zrozumienia i szacunku. Cierpliwości również i zrozumienia tego, że to my coś usiłujemy Wam dać. Ale w tej chwili kolejny członek komisji, który myślał że może pracować siedem dni w tygodniu po dwadzieścia godzin na dobę wylądował w szpitalu. Pozostałe 2/4 WK jeszcze w sidła służby zdrowia nie wpadły, ale są na dobrej drodze.

W czwartek Ika, która w najbliższym czasie na pewno nie będzie się zajmować Waszymi tekstami, usiłowała zwrócić Wam na to wszystko uwagę. Widocznie umiejętność jasnego formułowania komunikatów, na skutek przepracowania, zaczęła w przypadku Nundy szwankować, ponieważ natychmiast rozgorzała kolejna zbędna dyskusja, której część posłałam zresztą w kosmos.

W związku z czym, ponieważ jak rozumiem, część z Was delikatnych aluzji nie pojmuje, brutalnie, bez owijania w bawełnę i zdecydowanie mało uprzejmie informuję, że:

1. Wszystkie istotne informacje dotyczące konkursów można znaleźć w istniejących wątkach. Należy ich poszukać. To, że ktoś jest nowy na forum nas nie interesuje, to jest jego problem. Jak sie postara znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania samodzielnie. Jeśli odpowiedzi nie ma to znaczy, ze pytanie jest bez sensu.

2. Nie znamy odpowiedzi na pytania: "Co z moim opowiadaniem?", "Kiedy będą wyniki?" "Kiedy będzie lista?" nie będziemy więc na nie odpowiadać.

3. W tej chwili Komisja pracująca w składzie pięćdziesięcioprocentowym, chciałby przypomnieć, ze trwają prace redakcyjne nad tekstami z Nawiedzonego domu, w kolejce czekają na ocenę teksty z następnych konkursów, że o konieczności zredagowania tych, w przyszłości wyselekcjonowanych, tekstów nie wspomnę, w związku z czym wszelkie pytania o kolejną edycję konkursową będą traktowane przez WK jako wysoce obraźliwe, podobnie jak pozostałe posty roszczeniowe.

4. Ponieważ może się zdarzyć, że niektórzy autorzy uznają, iż tak długi okres oczekiwania blokuje ich szanse na debiut w innych miejscach, informuję, że mogą wycofać swoje teksty do momentu rozpoczęcia selekcji kolejnych zamkniętych już konkursów. O przystąpieniu do oceny tekstów będziecie informowani we właściwych wątkach.

Niniejszym ogłasza się Nieustający Konkurs Literacki Fahrenheita za częściowo zawieszony.

Jednocześnie chcę przeprosić wszystkich, którzy nigdy nie zadawali głupich pytań, nigdy nie okazywali zniecierpliwienia, wręcz przeciwnie, mimo tego ze ważyły się kosy ich tekstów, ich debiutów zawsze wykazywali wiele zrozumienia i cierpliwości. To co napisałam wyżej nie było skierowane do nich.

Chcę również uświadomić wszystkim uczestnikom konkursów, ze nie żałujemy, ani nie wypominamy tych zarwanych nocy, ponieważ możliwość obcowania z Waszymi tekstami daje nam często wiele przyjemności a współpraca z Wami podczas redakcji dużo satysfakcji. I chcielibyśmy, żeby ten stan trwał nadal. warunkiem niezbędnym jest odrobina zrozumienia i umiaru.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Zablokowany