Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Juhani »

Alfi pisze:Czy nazwanie Denisa Rodmana półgłówkiem to rasizm?
Powiedziałeś mu to w twarz? Ty odważny, ty nieulękły.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Ja nie jestem pewny, czy on jeszcze ma twarz.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: nosiwoda »

Alfi pisze:Czy nazwanie Denisa Rodmana półgłówkiem to rasizm?
Nie. Co innego, gdybyś nazwał go ciemniakiem.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

A gdybym jakiś kraj, który obcym służbom pozwala robić na swoim terytorium to, czego im u siebie nie wolno, nazwał bantustanem?

Nawiasem mówiąc, Ciemniak to szczyt w Tatrach, bodaj na skraju grupy Czerwonych Wierchów. Ktoś to ongiś przypomniał władzom jednego z niegdysiejszych miast wojewódzkich (Bielsko-Biała?), kiedy postanowiły zmienić nazwę osiedla (jest tam ponoć kilka osiedli o tatrzańskich nazwach) Czerwone Wierchy, bo się kojarzyła z komunizmem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Francuski minister gospodarki był molestowany przez studentkę pochodzącą z Gabonu.
Ech, te gorące kobiety z tropików...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Chiński proszek do prania.
Swoją drogą, czy na kolor żółty nie działa, że tak wrednie zapytam?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Przed meczem Polska - Niemcy jakiś zapalony dyskutant na Wirtualnej (nie wiem, czy idiota, czy nieudolny prowokator) napisał, że wygrają Niemcy, bo to Germanie, a nie Słowianie - inny typ człowieka. Po meczu jeden z niemieckich portali za najlepszego zawodnika reprezentacji Niemiec uznał chlubę rasy nordyckiej, niejakiego Boatenga:-).
Swoją drogą, Boateng za zagranie ręką powinien był dostać drugą żółtą kartkę i zejść z boiska.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Odwiedziłem moje rodzinne miasteczko w towarzystwie Francuzów, sztuk 5. Wdepnęliśmy do knajpy. Niestety przy jedynym 6-osobowym stoliku siedziała jakaś zakochana para. Zapytałem kelnerki, czy można dostawić krzesła do sąsiedniego 4-osobowego stolika. A wtedy zakochana para zadeklarowała, że może się przesiąść, co też natychmiast uczyniła.
Francuzi, mile zaskoczeni, stwierdzili, że we Francji coś takiego nie mogłoby się zdarzyć.

Ech, te polskie ksenofoby! Ledwo usłyszą jakiś zachodni język, a już by się rzucali do całowania.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Zanthia »

Orson pisze:Z drugiej strony wielu emigrantów przechodzi wspominany już proces ,,odwyknienia", getta nie są zjawiskiem dominującym. Nie jest tragicznie, ale nie jest też dobrze. Obecna sytuacja np.: w Szwecji, w mojej opinii najdalej za rok, może dwa, doprowadzi do pogromów. Atmosfera jest bardziej niż napięta, pisząc delikatnie. Niech no tylko ktoś kogoś zgwałci...
To było napisane w 2012r. Z ciekawości zapytam, jak wygląda obecnie sytuacja?
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Jeden z portali (chyba Onet) sporządził ostatnio ranking siedmiu miast najbardziej przyjaznych cudzoziemcom. Na liście są co najmniej trzy miasta (może nawet cztery, ale tego nad Motławą nie jestem pewny), w których regularnie biją za kolor skóry. W jednym z nich biją nawet białych - za rozmowy po niemiecku.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Marine Lorphelin, Miss France 2013, została okrzyknięta rasistką. Za użycie na Twitterze słowa "europejski".
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Przypomniał mi się czeski serial Nemocnice na kraji města, czyli po naszemu Szpital na peryferiach. To w tym serialu dr Josef Štrosmajer powiedział coś mniej więcej takiego: "Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby pani jak gołębica". Co przypomniało mi się, kiedy przeczytałem o najnowszych wydarzeniach związanych ze świętem francuskiej gminy Hayange, położonej tuż obok granicy z Luksemburgiem. Na owo święto zaproszono grupę drugo- i trzeciorzędnych gwiazdeczek francuskiej estrady, z których pewną renomę osiągnęła Enzo Enzo (nic szczególnego zresztą, ale ma status celebrytki, czyli jest znana z tego, że jest znana). Gwiazdeczki przeszły do porządku dziennego nad faktem, że mer Hayange należy do Front National, i przyjęły propozycję... A potem zaczęło się wielkie zamieszanie. Otóż wspomniana impreza nazywa się Świętem Świni, a w sloganach promujących ją powtarza się słowo "tradycja". Gwiazdeczki doszły do wniosku, że jest to rasistowska impreza antymuzułmańska, i z hukiem godnym co najmniej Micka Jaggera postanowiły odwołać swój udział.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Niejaka Aya Danioko, lat 23 i 9 miesięcy, urodzona w Bamako piosenkarka używająca pseudonimu Aya Nakamura i robiąca karierę w najbardziej republikańskiej z republik, gdzie oczywiście zawsze i wszędzie liberté, égalité i fraternité, usłyszała ostatnio od jakiegoś nieznanego szerzej faceta noszącego identyfikator z napisem DYREKTOR ARTYSTYCZNY, że musi sobie trochę wybielić skórę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Q »

Dzicy imigranci przybyli do cywilizowanego kraju i przygotowania do zamachu.... Tylko zgadnijcie skąd ci imigranci są...
https://www.msn.com/en-au/kids/other/ne ... ar-BBWe56B
https://wiadomosci.wp.pl/neonazisci-z-p ... 903751297a
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Kwestia inności i barwy nie tylko skóry

Post autor: Alfi »

Q pisze: śr, 24 kwie 2019 07:50 Dzicy imigranci przybyli do cywilizowanego kraju i przygotowania do zamachu.... Tylko zgadnijcie skąd ci imigranci są...
Może i dzicy, ale wspólnota duchowa łączy ich z niektórymi mieszkańcami tego cywilizowanego kraju. U siebie nie znaleźli współwyznawców.
Swoją drogą, to z pewnością muodzi wykrztauceni z dórzego miazta. Ciekawe którego. Mam swoje typy, w liczbie pięciu, ale nie będę zgadywał.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ