Polak Mały, czyli patriotyzm

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ

Czy jesteś patriotą?

Tak
42
63%
Nie
14
21%
Nie wiem, nie rozumiem pojęcia patriotyzmu
11
16%
 
Liczba głosów: 67

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

Recesje, czy może zanik wpływów Kościoła Katolickiego w Polsce, a nie samego kościoła;), źle się wyraziłem. KK przestaje być już powoli głównym autorytetem, jego wpływy zarówno społeczne, jak i polityczne są coraz słabsze. Nigdy nie znikną rzecz jasna, a w stosunku do np: Francji zawsze będą ogromne, ale w skali Polski coraz mniejsze.
Nie mi to oceniać czy jest to dobre, czy złe (chociaż osobiście bardzo się ciesze, z tego powodu) ale tak jest, a zapoczątkowała to śmierć Jana Pawła II. Jak to zwykle bywa rok po jego śmierci zaczęto wyciągać brudy jego urzędowania, potem nasilenie się kontrowersji wokół Tadeusza Rydzyka, pewne dwuznaczne etycznie zachowania obecnego papieża i wiele innych rzeczy. To wszystko się na siebie nakłada, mając swoje odbicie w malejącej roli KK.


wpis moderatora:
Montserrat: Dywagacje o historii wydzieliłam do osobnego wątku, zgodnie z sugestiami

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Wybaczcie kochani, ale pozwolę sobie odświeżyć temat. Zapewne wkładam kij w mrowisko, więc nie pogniewam się jeśli któryś z moderatorów ukróci rozważania czy dyskusję, ale to temat ostatnio dla mnie ciekawy. Jak obecnie, pod wpływem zmian, rządowych i historycznych, postrzegana jest imigracja?

Czy fakt, że na tydzień żałoby narodowej wystawialiśmy flagi ma jakiś wpływ na opinię publiczną w Polsce? Czy też może temat emigrantów stał się przedawniony i porzucony przez media?

Interesuje mnie to tylko ze względu na opinię publiczną, jako, że znowu mam okazję reprezentować polski naród na Zachodzie.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Nie oglądam wiadomości dłużej niż godzinę dziennie i z tego co zaobserwowałem emigranci zostali przemilczeni. Media były zajęte tym jak cierpi cały pakiet polityków różnych opcji, publicystów i sami dziennikarze, żeby przypomnieć sobie, że gdzieś tam są Polacy w innych krajach i bohatersko wystawiają flagi.

Stawiam jednak trzy do jednego, że przed wyborami ktoś sobie o emigrantach przypomni, pojedzie zbierać punkty i pochwali ich za postawę godną, Polaka, Patrioty, Człowieka, czy tam innym łechtającym epitetem przeliczonym na głosy.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

A, no widzisz, a jak tam imigranty? Czyli te, co ponoć mają budować stadiony w Polszcze za miskę ryżu? W sumie, ten temat jest też inetersujący. O ile w ogóle prawdziwy.

edit: wyraziłam się niejasno w poprzednim poście: interesuje mnie zarówno kwestia imigracji Azjatów, mających rzekomo budować stadiony, jak i sprawa emigrantów, którzy wystawiali flagi w oknach w ramach solidarności z narodem polskim.

Edit 2: dla tych co nie zorientowani, pisząc "my" mam na myśli emigrantów.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Mówili, hundziu, mówili. Osobiście słyszałam, ale w jakich proporcjach to nie wiem.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Nie mówili tyle, ile o żałobie w Polsce, ale mówili. Pokazywali Chicago, pokazywali UK i insze. Były prezentowane krótkie rozmówki z emigrantami.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Polak Mały, czyli patriotyzm

Post autor: Q »

Co powiecie na taką - głośną ostatnio - propozycję ustrojową?
https://wiadomosci.wp.pl/przynosimy-kac ... 514882688a
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ