Równouprawnienie

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Równouprawnienie

Post autor: neularger »

jaynova pisze: śr, 25 wrz 2019 23:49 Bug off, Onslow :)
said "that Bucket woman". :D
Hm...
Pasujecie. :D

e. KNS
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Za późnego Jaruzelskiego pewien inżynier pojechał na studia podyplomowe do Moskwy. Spotkał tam rusycystkę, która pojechała do tegoż miasta na wakacyjny dokształt. W kilka lat później wzięli ślub. Po ślubie odwiedzili sklep z ciuchami. Wychodząc pan małżonek skomentował: "Zaczynam rozumieć Rosjan. Już wiem, dlaczego po rosyjsku małżeństwo to brak".
Tak mi się przypomniało, kiedy przed godziną zajrzałem do obuwniczego.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

W Indiach, w stanie Karnataka, pewne małżeństwo międzykastowe (ona z wyższej kasty, on tzw. dalit, czyli parias) po trzech latach odwiedziło rodzinną wieś. Krewni ich ukamienowali. Prowodyrami byli brat i wujek żony.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Kiedy byłam mała, marzyłam, że zostanę aktorką i moi rodzice zapisali mnie na warsztaty teatralne. uwielbiałam te zajęcia. Uwielbiałam być na scenie wraz z moimi kolegami. Przede wszystkim dlatego, że w tym czasie, kiedy byliśmy na scenie, reżyser nie mógł nas dotykać.
Blanche Gardin, aktorka komediowa i satyryczka, na ceremonii wręczenia nagrody Moliera w 2017r. Aluzja do pewnego celebryty o bodaj potrójnym obywatelstwie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Czy to powitanie (ok. drugiej minuty) nie jest trochę... hmmm, jak by to nazwać? Tak cmok w łapę wszystkich starszych bez różnicy? Oni tam niby mają to samo słowo oznaczające brata i siostrę, ale mimo wszystko...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Kwestie rasizmu, seksizmu i homofobii w Internecie są tak ważne, że zmarły 29 marca deputowany do Zgromadzenia Narodowego Francji Jean-François Cesarini wbrew wszystkiemu postanowił zagłosować za ustawą w tej sprawie, uchwaloną 28 maja.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Równouprawnienie

Post autor: neularger »

Hm... A w ustawie nie było nic na temat wykluczeniu z życia społecznego żywych inaczej? :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Raczej nie. Za to miejsce pana posła żywego inaczej już zajęła posłanka żywa klasycznie i z protokołów Wysokiej (chociaż niższej) Izby wynika, że już dwa razy głosowała. A teraz nagle na jej miejsce wskoczyło nazwisko poprzednika. Chyba jakiś błąd w systemie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Niniejszym stanowczo protestuję przeciwko skrajnie seksistowskim reklamom z udziałem facetów, którzy bez pomocy żony lub sąsiadki nie potrafią sobie kupić w aptece magnezu!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Równouprawnienie

Post autor: Małgorzata »

Ale teraz jest już mniej seksistowska ta reklama - widziałam spot, w którym dwóch facetów kupuje magnez. Jeden wybiera, a drugi mu doradza.
I jeszcze widziałam reklamę, w której facet kupił jakiś paramedykament i przyniósł żonie! I została mu reszta!
Znaczy, jest już wyrównane.
Pomijam, że te scenki rodzajowe trudno nazwać "z życia wzięte", bardziej pasuje ta wulgarna wersja tego określenia. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Równouprawnienie

Post autor: A.Mason »

Alfi pisze: sob, 18 lip 2020 21:06 Niniejszym stanowczo protestuję przeciwko skrajnie seksistowskim reklamom z udziałem facetów, którzy bez pomocy żony lub sąsiadki nie potrafią sobie kupić w aptece magnezu!
Ta, jasne. To niby ja mam spamiętać to wszystko na co jestem uczulony, co powinienem, a czego nie? Od tego mam żonę, żeby mi mówiła co mam robić! ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Małgorzata pisze: wt, 18 sie 2020 01:38 Ale teraz jest już mniej seksistowska ta reklama - widziałam spot, w którym dwóch facetów kupuje magnez. Jeden wybiera, a drugi mu doradza.
To może być wersja LGBT ;-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Z Onetu:
Jeszcze pół wieku temu wioski Bashilile (Lele), znajdujące się w prowincji Kasai położonej w środkowej części Demokratycznej Republiki Konga, liczyły od 100 do 1500 mieszkańców pochodzących z różnych klanów. W każdej wiosce były chaty zwane kumbu i mieszkało w nich od 10 do 30 młodych niezamężnych mężczyzn.
No proszę. Niby środek Afryki, a jacy postępowi. Ten niezamężny, ten zamężny...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Jak podaje Interia, 26 lutego 1984r. pewien 84-letni Indonezyjczyk ożenił się z 39-latką (ślub brali w Malezji, w Kuala-Lumpur), i była to jego osiemdziesiąta żona. Pan młody uprawiał interesujący zawód: zajmował się rzucaniem zaklęć miłosnych.
No proszę. Więc można z tego utrzymać 80-osobowy harem?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

W niedzielę 6 czerwca druga tura wyborów prezydenckich w Peru. Startuje Keiko.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ