Co Cię pociąga w sieciowych portalach F&SF?

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ

Korzystam z przejawów fantastyki w sieci:

z for
14
67%
z list dyskusyjnych
0
Brak głosów
z portali "czasopismopodobnych"
2
10%
z portali newsowo-recenzyjnych
0
Brak głosów
z wszystkich powyższych
5
24%
Nie korzystam
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Co Cię pociąga w sieciowych portalach F&SF?

Post autor: nosiwoda »

Co sprawia, że wchodzisz na ten, tamten czy na wszystkie portale o fantastyce? Czy wynosisz z nich wiedzę, przydatne wiadomości o ukazujących się książkach/filmach/komiksach, czy tylko zaglądasz, "co tam się dzieje tak ogólnie"?
Czy traktujesz sieciową społeczność fantastów jako swoje miejsce, czy raczej jako zgromadzenie freaków, których czytasz z niezdrową fascynacją?
Newsy, recenzje, dyskusje, a może nieraz gorące rozmowy fanów - po co wchodzisz na portale i fora?

Czego Ci brak?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Re: Co Cię pociąga w sieciowych portalach F&SF?

Post autor: Lafcadio »

nosiwoda pisze:Co sprawia, że wchodzisz na ten, tamten czy na wszystkie portale o fantastyce?
Newsy, wywiady, publicystyka, jakieś jatki.
Czy wynosisz z nich wiedzę, przydatne wiadomości o ukazujących się książkach/filmach/komiksach, czy tylko zaglądasz, "co tam się dzieje tak ogólnie"?
Jasne, że tak, wiem, że wydano taką czy inną książkę. Recenzji raczej nie czytam, nie gwarantują poziomu. Nie od dzisiaj to wiem.
Czy traktujesz sieciową społeczność fantastów jako swoje miejsce, czy raczej jako zgromadzenie freaków, których czytasz z niezdrową fascynacją?
Jedno i drugie ;) Dobrze być freakiem ;)
Newsy, recenzje, dyskusje, a może nieraz gorące rozmowy fanów - po co wchodzisz na portale i fora?
Właśnie po to, nie licząc recenzji ;]
nosiwoda pisze:Czego Ci brak?
Więcej wywiadów. Polskich e-booków o wysokim poziomie edytorskim :> Jakiś taki Cory Doctorow itd. Znani autorzy w wydawnictwach rozdają za darmo space opery w ebookach (a Scalziego jeszcze nie ruszyłem, pieskie życie).
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Nieznany
Fargi
Posty: 376
Rejestracja: pt, 11 sty 2008 17:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Nieznany »

Najpierw offtopicznie. Moim zdaniem ankieta jest źle zbudowana, bo powinna być możliwość wielokrotnego wyboru a nie tylko jednej opcji. Mógłbym przecież chcieć zaznaczyć opcję nr 1 i 3 a nie oznacza to, że korzystam z wszystkich wymienionych.

Teraz ontopicznie. A tu już ręce rozkładam... składam... i tak wiele razy, bo biję brawo przedpiścowi Lafcadio, który napisał to, co i ja bym tu ujął!
Łącznie z tym, że nie ruszyłem jeszcze Scalziego.
Na prawdę zważam i "naprawdę" piszę razem.
Naprawdę zważam i "na prawdę" piszę osobno.
Moja schizofrenia ma się lepiej, dziękuję.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Nieznany pisze:Najpierw offtopicznie. Moim zdaniem ankieta jest źle zbudowana, bo powinna być możliwość wielokrotnego wyboru a nie tylko jednej opcji. Mógłbym przecież chcieć zaznaczyć opcję nr 1 i 3 a nie oznacza to, że korzystam z wszystkich wymienionych.
Skrypt forum, czy cośtam innego, nie pozwala na ankiety wielowyborowe.

Awatar użytkownika
Nieznany
Fargi
Posty: 376
Rejestracja: pt, 11 sty 2008 17:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Nieznany »

To wszystko wyjaśnia, choć nie oznacza, że mi się podoba. :)
FTSL
Na prawdę zważam i "naprawdę" piszę razem.
Naprawdę zważam i "na prawdę" piszę osobno.
Moja schizofrenia ma się lepiej, dziękuję.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Nieznany pisze:To wszystko wyjaśnia, choć nie oznacza, że mi się podoba. :)
FTSL
O widzisz, mechanizm forum Ci się nie podoba, to ja Cię nie lubię. Nie wiem, czy mi od tego zły humor przejdzie, ale potrzebuję ofiary.

A ontopicznie:
nosiwoda pisze:Co sprawia, że wchodzisz na ten, tamten czy na wszystkie portale o fantastyce? Czy wynosisz z nich wiedzę, przydatne wiadomości o ukazujących się książkach/filmach/komiksach, czy tylko zaglądasz, "co tam się dzieje tak ogólnie"?
Informacja. Nie zaglądam na portale ot tak, tylko wtedy, kiedy konkretnie czegoś szukam. A wtedy decyduje kolejność w googlu i to, czy nazwa portalu mi coś mówi, czy nie. Wejdę na ten, który już kojarze.
nosiwoda pisze:Czy traktujesz sieciową społeczność fantastów jako swoje miejsce, czy raczej jako zgromadzenie freaków, których czytasz z niezdrową fascynacją?
Społeczność sieciowa fantastów jest tworem niezwykle zróżnicowanym i znajdzie się w niej, jak podejrzewam, miejsce dla wszystkich. I ze względu na to zróżnicowanie właśnie trudno mi się z nimi utożsamiać. Jasne - zaliczam siebie do zbioru czytelników/odbiorców fantastyki i do części "sieciowo aktywnej" tego zbioru, ale utożsamiam się raczej w skali lokalnej - trochę z F, trochę z lubelską sekcją literacką.
nosiwoda pisze:Newsy, recenzje, dyskusje, a może nieraz gorące rozmowy fanów - po co wchodzisz na portale i fora?
Po to, żeby wysyłać w kosmos nieregulamionowe posty;P A poważnie - wchodzę, żeby pogadać ze znajomymi z forów na różne, też pozafantastyczne tematy. Lub też znaleźć konkretne, interesujące mnie informacje.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Nieznany
Fargi
Posty: 376
Rejestracja: pt, 11 sty 2008 17:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Nieznany »

Millenium Falcon pisze:Nieznany :
To wszystko wyjaśnia, choć nie oznacza, że mi się podoba. :)
FTSL

O widzisz, mechanizm forum Ci się nie podoba, to ja Cię nie lubię. Nie wiem, czy mi od tego zły humor przejdzie, ale potrzebuję ofiary.
Jaki zaszczyt mnie kopnął - być ofiarą Milenijnej. Przeszedł Ci chociaż ten zły humor?

A teraz ontopicznie. Miejscami w sieci, które odwiedzam najczęściej, są fora dla moli książkowych. Tam bywam dlatego, że sam jestem jednym z nich i zawsze chciałem móc podyskutować z takimi samymi maniakami czytania, jak ja. Tam trafiam na ciekawe dyskusje, często sam je staram się inicjować, czytuję opinie o książkach (zwane przez niektórych recenzjami) autorstwa innych forumków, których już zazwyczaj chwilę znam i wiem, jaki mają gust. Nie wszystkie z nich trzymają przyzwoity poziom, ale część, to IMHO perełki, choć pewnie wiele osób byłoby odmiennego zdania. Poza tym na niektórych z tych for zamieszczane są zapowiedzi nowych książek i informacje o pozycjach już wydanych, więc przeglądając forum mogę od razu rzucić okiem, co nowego ma wyjść lub już wyszło. Poza wszystkim administruję jednym z takich for, więc interesują mnie również ze względu na budowę forum, występujące podfora i działy, o czym się rozmawia a co się pomija.

@był edit.

@down: do usług. :)
Ostatnio zmieniony śr, 27 lut 2008 18:51 przez Nieznany, łącznie zmieniany 2 razy.
Na prawdę zważam i "naprawdę" piszę razem.
Naprawdę zważam i "na prawdę" piszę osobno.
Moja schizofrenia ma się lepiej, dziękuję.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Nieznany pisze:
Millenium Falcon pisze:Nieznany :
To wszystko wyjaśnia, choć nie oznacza, że mi się podoba. :)
FTSL

O widzisz, mechanizm forum Ci się nie podoba, to ja Cię nie lubię. Nie wiem, czy mi od tego zły humor przejdzie, ale potrzebuję ofiary.
Jaki zaszczyt mnie kopnął - być ofiarą Milenijnej. Przeszedł Ci chociaż ten zły humor?
Jak zobaczyłam Twoją sygnaturkę to nawet jakbym go jeszcze miała, zwiałby od razu.:D
I już sobie stąd idę razem z moim offtopem...
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

krzysz-pan
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: pt, 09 lip 2010 19:12

Post autor: krzysz-pan »

Co sprawia, że wchodzisz na ten, tamten czy na wszystkie portale o fantastyce?

życiowa konieczność i cynki od znajomych

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ankieta jest tendencyjna bo jest na forum :) To jakby w sklepie z zabawkami zrobić ankietę "ile masz dzieci" i na tej podstawie wyliczyć że mamy ogromny przyrost naturalny :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Cofnę się w czasie o dwa lata i zaraz wszystko będzie w porządku. :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ