Konstrukcja miecza świetlnego (lightsaber)

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Millenium Falcon pisze:Moderatorsko: posty przez 30 min od napisania można edytować. Aczkolwiek wskazane jest zaznaczenie, co się dodawało/usuwało, zwłaszcza jeśli ktoś już na ten post odpowiedział.
Łopatologicznie: wskazane jest NIE PISANIE postów jeden pod drugim, jeśli jeszcze nie minął czas edycji.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

No dobrze, rozumiem. I kto mówi że łopatologia, to zbędna dziedzina?:)

Awatar użytkownika
Urlean
Fargi
Posty: 325
Rejestracja: śr, 09 kwie 2008 18:15

Post autor: Urlean »

Ale co z tym mieczem?
Ja ostatnio zrobiłem sobie double-blade, jak miał Mohr (Darth nie Rafał) w Phantom Manace. Kolorek - fioletowy. Dodałem jeszcze parę bajerów i wymiata!
There is always another secret.

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

Przydał by się chyba Małgorzato. Chyba, że znajdziemy jakieś powiązania między wampiryzmem, a mieczem świetlnym:D
Urlean a już Cię Rada Jedi wysłała z jakąś misją, czy czekasz na dalsze instrukcje? :D Mnie nawet do Akademii nie chcieli przyjąć ale wczoraj jakiś koleś z astmą dzwonił, że jest z konkurencyjnej firmy i ma inną propozycję:P

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »


wpis moderatora:
Gadulissima: Zgodnie z sugestią podzieliłam wątek - o spożywaniu krwi i przepisach na jej przygotowanie: TUTAJ
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Urlean
Fargi
Posty: 325
Rejestracja: śr, 09 kwie 2008 18:15

Post autor: Urlean »

Wanderlej pisze:Urlean a już Cię Rada Jedi wysłała z jakąś misją, czy czekasz na dalsze instrukcje?
Właśnie z jednej wróciłem, teraz mały urlop.
There is always another secret.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Urlean pisze:Ale co z tym mieczem?
Ja ostatnio zrobiłem sobie double-blade, jak miał Mohr (Darth nie Rafał) w Phantom Manace. Kolorek - fioletowy. Dodałem jeszcze parę bajerów i wymiata!
W Phantom Menace to był Maul a nie jakiś moher.
:-P
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Urlean
Fargi
Posty: 325
Rejestracja: śr, 09 kwie 2008 18:15

Post autor: Urlean »

To na "M" i tamto na "M"...
There is always another secret.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wanderlej pisze:Masz natomiast rację, że pewnie po przeczytaniu książki kucharskiej, jakiś szaleniec też mógłby wyrżnąć połowę miasteczka ale mechanizm i proces byłby zupełnie inny.
Nie. Ten sam. Niby czemu inny?

A jeśli by nic nie oglądał, to by mógł złapać siekierę i po prostu porąbać. Czy mu to powiedział wewnętrzny głos brzmiący jak Bóg, diabeł czy Darth Vader, to naprawdę wszystko jedno.

/edit: Miliony osób czytają SF/F, miliony osób grają w gry komputerowe. A jednak zabijają nie miliony (przynajmniej nie te miliony), tylko pojedyncze osoby. Ergo - zabijają, bo ONE tak mają, a nie SF/F czy gry komputerowe tak mają. Czy Biblia, czy książka telefoniczna.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

A fakt, tam był Darth Maul (ostatnio się dowiedziałem, że ,,maul" po niemiecku oznacza mordę:P). A ja mam taki jak Hrabia Dooku walczył:D
Nosiwodo mechanizm i proces byłby zupełnie inny, a to z racji na różnice między impulsami przekazu, ich dosłownością. W filmie S/F gdzie dajmy na to realizowana jest koncepcja szaleństw mordującego ludzi dzięki super technicznej broni w bazie kosmicznej, przy udziale gore przekaz jest brutalny i dosłowny.
Książka kucharska daje o wiele mniejszą inspirację potencjalnemu zabójcy.
Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś jest naprawdę szalony, to tak jak zauważyłeś raczej nie potrzebuje motywu.
Poruszyłem tutaj akurat kwestie F i S/F bo o tym jest forum, ale w tego typu inspiracje wpisują się wszelkie inne filmy mogące pasować pararelnie do chorej psychiki potencjalnego mordercy. Absolutnie nie wzywam do bojkotu S i S/F, (wręcz przeciwnie!) bo jeśli ktoś zainspirowany Pacyńskim będzie strzelał do małych dziewczynek przebrany za Sw. Mikołaja to jest to wyłącznie jego wina. Co nie zmienia faktu, że impuls i inspiracją była choćby lektura któregoś z opowiadań wyżej wymienionego Autora.
Naturalizm i brutalizm to techniki opisu, kreacji świata i nie można ich dyskryminować tylko dlatego, że mogą odziaływać na kogoś tak, a nie inaczej, nie bądźmy socjalistami! Fakt, faktem, że jednak oddziałują bezpośrednio.
Po masakrze w Columbia High School w USA rozgorzała debata na temat szkodliwości gier i książek o tematyce fantasy i S/F. Badania wykazały, że często z racji na bezpośredniość przekazu, S/F i F wykorzysujące gore wypływają negatywnie na dzieci, młodzież w pewnym stopniu. Badania powtarzano także w Japonii z tego co pamiętam.
Prawda jest taka, że tak jak napisałeś nosiwodo- wariat zawsze znajdzie motyw. Ale prawdą jest też to, że bezpośrednie działanie wyżej wymienionego nurtu może umożliwić odnalezienie tego motywu.
Ja zachowuje tutaj constans nie popadając w żadną ze skrajności i twierdząc, że może mieć to wpływ ale nie musi.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Błagam, pisz poprawnie. Wrzucaj posty w worda/odpowiednik, zainstaluj sobie firefoxa z opcją sprawdzania pisowni, zainwestuj w słownik albo chociaż poświęć odrobinę czasu, aby przeczytać to, co napisałeś, przed wysłaniem. Bo piszesz różne ładne mądre słowa, tylko cały efekt niszczy fakt, że są pisanie błędnie. O co mi chodzi w tej akurat chwili? O "pararelnie" i o constans, co oznacza stałą, a nie średnią. Constans =/= kompromis.
Badania wykazały, że często z racji na bezpośredniość przekazu, S/F i F wykorzysujące gore wypływają negatywnie na dzieci, młodzież w pewnym stopniu. Badania powtarzano także w Japonii z tego co pamiętam.
Amerykańskie badania mają to do siebie, że imię ich Legion. Na prawie każdą sprawę możesz znaleźć badania, które z całą pewnością mówią, że A i takie, które z całą pewnością mówią, że nie A. Bo były też badania, które wykazywały efekt katharsis przy grach i brak negatywnych reakcji po tychże.

No i teraz trochę manipulujesz. Wcześniej pisałeś o fantasy czy SF. A teraz się okazuje, że miałeś na myśli gore w produkcjach fantasy czy SF. To jednakowoż nie jest to samo. Wyrażaj się precyzyjnie, inaczej sam sobie wytrącasz argumenty.

A co ma socjalizm do tego wszystkiego, to nie wiem.
/edit był
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

A czy można by prosić o przykład jakiegoś filmu F/SF z konwencji gore?

Nie rozumiem, czemu akurat ten gatunek miałby wyzwalać w ludziach szaleństwo. Czemu F/SF gore, a nie, np. horrory gore? Szaleństwo siedzi w konkretnych ludziach, jak już wspomniał nosiwoda, a indywidualną cechą jest to, jakiego bodźca szaleniec potrzebuje, by chwycić za nóż.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Urlean
Fargi
Posty: 325
Rejestracja: śr, 09 kwie 2008 18:15

Post autor: Urlean »

Albo za lightsaber.
There is always another secret.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

To już ci najwięksi szaleńcy, którym udało się cacko skonstruować :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

Nosiwoda to że nie rozumiesz znaczenia słów w ich kontekście to już jest Twój problem:) Powrót do szkoły powinien załatwić sprawę. Rozumiem, że niektóre słowa są Ci obce, ale czy to powód abyś je dyskredytował? Wystarczy żebyś troszkę więcej poczytał, douczył się. Tyle.
Owe badania były zlecone przez IR, a skoro tak i zyskały aprobatę innych ośrodków badawczych są wiążące. A Ty możesz doszukiwać się teorii spiskowych ile wlezie, w czym wlezie. Ale czy to ma sens? Ma, ale bezsens.
Faktycznie mogłem sprecyzować gore. Mój błąd. A socjalizm, a konkretnie socjal-demokracja ma to do tego, że gdyby była panującą ideą wszystkim obywatelom, tak zwyczajnie, egalitarnie zabroniono by oglądać całość produkcji gore bo mogą mieć zły wpływ na garstkę szaleńców.
Przykłady gore w SF i F - ,,Wishmaster" ; ,,Visitor Q" ; ,,Body Hammer"
Są to filmu z pograniczna F , S/F i Horroru ale jednoznacznie do żadnej z kategorii nie są zaliczane, dlatego też zbędna jest dyskusja ,,CO TO ZA GATUNEK?". Wszystkie po trochę.
W tej chwili dyskutowaliśmy o F i S/F z elementami gore (czyli z elementami między innymi horroru). Nie wiem jak sprawy mają się z horrorami, nie wiem więc nie napisze:P.
Tak jak wcześniej napisałem- badania wiążące czy nie wpływ mieć mogą, a nie muszą. Lepiej żeby były, niż żeby ich nie było, ale nie dajmy się zwariować:).

ODPOWIEDZ