Utopia (niby nie istnieje, ale może by tak coś podobnego...)

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Panie, Krzysz-panie, zapraszam na Łowisko, wypada wszystkim powiedzieć "cześć"/"dzień dobry"/"witajcie"/inne powitanie, taki tu zwyczaj, nieładnie lekceważyć, nawet w Forumokiecie zapisany. No, już! Jeden post i z głowy. :)))

edit: Przekręciłam nick. Przepraszam najmocniej, poprawiłam.
Ostatnio zmieniony ndz, 11 lip 2010 20:37 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
So many wankers - so little time...

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

krzysz-pan pisze: A kto by to wszystko utrzymał w KUPIE?

kazdy fachowiec jset przekonany że nie ma nikogo mądrzejszego niż on
Z racji upału, ograniczającego moje wizjonerskie zdolności odpowiem krótko.
Demokratycznie wybierany gostek (lub coś w stylu "trybunału") mający pełnię władzy wykonawczej.

Ja w tym upale z trudem staram się zapanować nad interpunkcją (jak tu coś palnąłem, to proszę o publiczną chłostę), a ludzie maja siłę na polityczne rozważania.
Gdzie ty mieszkasz...?

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Ponieważ muszę się pakować do wyjazdu na wakacje (no, wylot niby za dwa dni dopiero, ale potrzebę wyboru rzeczy do wzięcia odczuwam już teraz - i dzielnie z nią walczę) - robię wszystko, tylko nie to co potrzebuję - więc przeczytałem dość dokładnie cały temat. I ze zdumieniem muszę stwierdzić, że skupia się on na możliwych systemach sprawowania władzy i ich niedoskonałościach oraz wadach obecnego prawa i gospodarki (vide supra licencja na progeniturę ;) ). Kompletnie pominięto kwestię IMAO fundamentalną, mianowicie - jak różne musiałoby być moralnie, etycznie i kulturalnie społeczeństwo idealne od społeczeństwa dzisiejszego. Bo jakby nie patrzeć, każdy rząd zależy od społeczeństwa - w mniejszym lub większym stopniu.

Osobiście uważam, że utopia może oprzeć się tylko i wyłącznie na społeczeństwie, spełniającym następujący warunek konieczny: każda jednostka jak i każda grupa nie odczuwa resentymentu. Z całą Nietzschowską wagą tego wyrażenia. Kolejne cechy społeczeństwa utopijnego powoli krystalizują się mi w głowie, niedługo będą gotowe.
Bardzo chętnie zapoznam się z waszymi przemyśleniami na ten temat.
No po prostu nie umiem ciągnąć za język ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Ja mam prośbę do moderatorów. Można zmienić tytuł z "Utopia (niby nie istnieje, ale może by tak coś podobnego...)", na "W tym temacie przedstawiamy coś co nie jest utopią ale byłoby bardzo podobne", albo coś w tym stylu? Nie wiem czemu, ale okazuje się, że obecny tytuł nie jest precyzyjny.

ODPOWIEDZ