Miejskie legendy

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Jak dla mnie Generał w swojej nienawiści posunął się do zwykłej groteski, parodii, albo po prostu żal.pl :P

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

neularger pisze:Generale, jak myślisz, czy to jeszcze intelektualna prowokacja czy już zwykłe chamstwo?
Dla mnie to żart. Jeżeli ktoś uznał, że obraziłem jego uczucia religijne, to ja z kolei powiem, że nisko je sobie ceni, skoro można je w ten sposób obrazić...
P. S. Ja z kolei mógłbym dodać, że wmuszanie we mnie wierzeń w np. śnieg wokół stajenki i parę buchającą z pyska ogrzewających oddechami żłóbek zwierząt, obraża moją inteligencję i nie bardzo mogę szanować ludzi, którzy traktują te opowieści z powagą i złoszczą się, gdy ktoś z nich żartuje...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Niedouczony jestem teologicznie. Nie wiem, który to sobór ogłosił dogmat o śniegu wokół stajenki...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wcale nie napisałem, że jest to dogmat.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Skoro nie dogmat, to nikt chyba od nikogo nie żąda, by w ten śnieg wierzył? Tak samo jak w to, że wśród pastuszków podążających do stajenki był jakiś Kaźmirz z pastorałki.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Hm... To czemu nagle obrazili się panowie n. i M.?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

To przeczytaj uważnie swój post.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Ja się Generale nie obraziłem, bardziej obrazoburcze rzeczy widziałem. Ale po prostu robisz się śmieszny wciskając Kaczora gdzie popadnie. Rozumiem, że on już prawie dno osiągnął, ale po co ty jeszcze w mule ryjesz to nie wiem. Ani też co swymi dwoma postami osiągnąć chciałeś.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Hm... Mnie to bawi... Ale gotów jestem przyznać, że każdy ma własną miarę poczucia śmieszności.
Choć nie jestem gotów na nazywanie chamem każdego, kogo bawi coś innego, niż mnie...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Generale, ty chyba do tej historii podchodzisz zdecydowanie zbyt poważnie :)

Przecież to taka tradycyjna legenda; jest nie po to, by w nią wierzyć, ale po to, by mieć jakiś motyw przewodni na te kilkanaście świątecznych dni.
Jakoś na Świętego Mikołaja się nie skarżysz.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Generale, być może Ty to odbierasz inaczej, ale Twój post był swego rodzaju kopnięciem w kostkę... A kopanie się po kostkach z powodu różnic w przekonaniach na temat Absolutu jest jakieś takie... bo ja wiem, jak to nazwać?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

No-qanek pisze:Generale, ty chyba do tej historii podchodzisz zdecydowanie zbyt poważnie :)

Przecież to taka tradycyjna legenda; jest nie po to, by w nią wierzyć, ale po to, by mieć jakiś motyw przewodni na te kilkanaście świątecznych dni.
Jakoś na Świętego Mikołaja się nie skarżysz.
No-ganku, dla mnie Święta są świętami rodzinnymi i naprawdę nie traktuję wszystkiego poważnie. Dziwi mnie tylko, że można kogoś nazwać chamem z powodu żartu. Nie żartuję zresztą z Boga (nawet gdybym to zrobił, to On i tak miałby to pewnie... gdzieś), ale z niektórych wyobrażeń i braku logiki wierzących (Nieskończenie miłosierny Bóg pozwalający Herodowi urządzić Rzeź Niewiniątek)...
P. S.
Nie uważacie, że ta Rzeź Niewiniątek kładzie się cieniem na skądinąd radosne święto? Mnie to od zawsze nie pasowało...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

No przecież nie mogło zabraknąć odrobinę dramatyzmu i akcji, co by nie było zbyt cukierkowo ;).

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Wiara lub niewiara w wydarzenia opisane w Ewangelii to jedna sprawa. Ale żart z niepokalanego poczęcia był - bez obrazy - bardzo niskich lotów.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

A dogmat o niepokalanym poczęciu to nie jest żart?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ