Historie, że można pęc...

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Historie, że można pęc...

Post autor: Q »

Teraz znów poszło wino z kranów, we Wloszech.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wl ... ranow-wino
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

Z "Jednego z dziesięciu", dzisiaj:

- Urządzenie do zamykania drzwi i rezydencja królewska noszą tę samą nazwę. Jaką?
- Klamka.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Historie, że można pęc...

Post autor: A.Mason »

To mi przypomniało moją historię z lokalnej szkolno-międzymiastowej edycji 1 z 10.

Szło mi dobrze, dopóki nie została nas trójka. Na pytanie gdzie urodził się Krzysztof Kolumb odpowiedziałem "W Genui", ale powiedziałem to tak cicho, że prowadzący nie dosłyszał i poprosił mnie o powtórzenie. I w tym momencie dopadła mnie przerażająca myśl, że mogłem pomieszać (jak to się czasem mi zdarza) czeski i polski, no i "poprawiłem" się odpowiadając "W Genewie".

Od tego czasu nawet najgłupsze odpowiedzi w programach telewizyjnych śmieszą mnie dalej, ale w pełni je usprawiedliwiam ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

Ja sobie od razu wyobraziłem plażę, a na niej dzieciaki budujące klamki z piasku. Koniecznie z mostami zwodzonymi.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

X Æ A-12. Co się pod tym kryje?
Takie imię nadał Elon Musk swojej najmłodszej latorośli.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Historie, że można pęc...

Post autor: flamenco108 »

Alfi pisze: sob, 09 maja 2020 11:24 X Æ A-12. Co się pod tym kryje?
Takie imię nadał Elon Musk swojej najmłodszej latorośli.
Prawda, jak nowatorsko? A u nas to tylko Fabien i Ksawier... A mogliby tak np. nazwać Pierwiastekzdwóch, albo Kowariancja...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

Jakaś sondażownia zwana PBS (Pietrek, Bronek, Stefek?) przeprowadziła sondaż. Wyszło z niego, że wszyscy kandydaci zusammen do kupy zdobędą 101% głosów. Wyniki są na Interii, gdyby ktoś spragniony był kontaktu z kreatywną arytmetyką.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

Przechodziłem obok pewnego bloku i przypomniała mi się córka pewnej jego mieszkanki. Dziewczyna w zamierzchłych czasach nie zdała egzaminu do LO i trafiła do Technikum Rolniczego w Tarnobrzegu (wówczas z siedzibą w pałacu Tarnowskich). Potem, jak na wykwalifikowaną rolniczkę przystało, wyjechała do pewnego bardzo dużego miasta - tak dużego, że miało nawet telewizję. Pewnego razu rolniczka postanowił kupić drobny upominek dla dziecka psiapsiółki, więc weszła do sklepu z zabawkami, upatrzyła sobie czerwoną skarbonkę-świnkę i powiedziała do ekspedientki: "Poproszę tego czerwonego słonika!"
Kiedy usłyszałem tę historię, od razu zrozumiałem, dlaczego rolniczka po maturze poszukała sobie jakiejś papierkowej roboty w rzeczonej telewizji.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

W wieku 4 miesięcy pewien mieszkaniec Derbyshire w UK, po paru starciach między rodzicami a urzędnikami USC, został zarejestrowany jako Lucifer Sheldon.
Przy okazji rodzice odkryli, że imię to jest formalnie zakazane w Islandii i Nowej Zelandii.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Historie, że można pęc...

Post autor: Q »

Czyżby rodzice byli fanami resnickowego Lucifera Jonesa? Albo gaimanowo-carey'owego Morningstara? ;-)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Historie, że można pęc...

Post autor: Alfi »

Twierdzili, że imię im się podoba ze względu na etymologię ("niosący światło"). A ponieważ nie znali greki, nie wpadli na pomysł, by go nazwać Fosforem ;-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Historie, że można pęc...

Post autor: Q »

To już wiem, czemu łacinę do szkół przywracają... Żeby więcej Lucyferów było ;D.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Historie, że można pęc...

Post autor: Q »

Jak się jest Muskiem, to nawet jak się żartem coś tweetnie:
https://twitter.com/elonmusk/status/1289051795763769345
Zaraz ministrowie zapraszają, media dementują...
https://www.komputerswiat.pl/artykuly/r ... de/k1ysnmy
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Historie, że można pęc...

Post autor: A.Mason »

No i kolejna osoba pod wpływem obcych dementuje obcych.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Historie, że można pęc...

Post autor: Q »

Ale my się na to nie nabierzemy! Nie będzie ufol pluł nam w twarz (i oczywiście nie damy się ocipować, ani zacipować)!
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ