Przepowiednia?

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mnie to mówisz... :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Małgorzata pisze:Ale czy on, ten Jan Szatan, ujawnia się? Bo gdyby się ujawnił, bo chyba nie miałby zbyt wielu klientów... :P

Chociaż nie wiadomo. Ludzie różnie myślą...
Wiesz, chyba rzeczywiście różnie myślą, bo ów Jan Szatan prowadzi trzy zakłady pogrzebowe (tak wynika z googla, i zostało potwierdzone przez wiedzę Szanownej Rodzicielki). I nie kryje się bynajmniej ze swym nazwiskiem, wszystkie trzy nazywają się: Zakład Pogrzebowy, Jan Szatan.
Więc może to wręcz przeciwnie? takie chwytliwe raczej... ewentualnie tam szukają trumien dla swych zmarłych mhroczni goci, metale i inne takie (nie obrażając nikogo, tak tylko żartuję ;) )

edit: taki tam dodatek, jednozdaniowy.
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

mixer

Post autor: mixer »

Trochę offtop się zrobił :D

A co myślicie o ludziach, którzy twierdzą, że praktykują nekromancję?

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

mixer pisze: A co myślicie o ludziach, którzy twierdzą, że praktykują nekromancję?
Chyba nic szczególnego... Ludziska robią, bywa czasem, znacznie gorsze rzeczy ;)


A co do końca świata - właśnie mignęła mi gdzieś informacja, że na MSK uciekł był jeden z dwóch pająków eksperymentalnych i zaszył się w którymś module. Zobaczycie, jak nic skończy inwazją pająków z kosmosu :p

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

mixer pisze:
A co myślicie o ludziach, którzy twierdzą, że praktykują nekromancję?
Nic do nich nie mam. Jednak gdyby na serio nabyli umiejętność ożywiania trupów, mieliby moje poszanowanie :)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

mixer pisze:Trochę offtop się zrobił :D
Eee, żeby był offttop, to musi być temat jakiś najpierw :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

mixer

Post autor: mixer »

Nic do nich nie mam. Jednak gdyby na serio nabyli umiejętność ożywiania trupów, mieliby moje poszanowanie :)
Ale mi chodzi o taką prawdziwą nekromancję, a nie tą z fantasy.

Nekromancja - forma praktyk magicznych, w której czarujący – nekromanta – przyzywa duchy zmarłych w celu poznania przyszłości

Eee, żeby był offttop, to musi być temat jakiś najpierw :P
No niby było o jakiejś przepowiedni :D

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

mixer pisze:
Ale mi chodzi o taką prawdziwą nekromancję, a nie tą z fantasy.

Nekromancja - forma praktyk magicznych, w której czarujący – nekromanta – przyzywa duchy zmarłych w celu poznania przyszłości
Pierwsza zasada w magii brzmi: nie szkodź! Przysługuj się innym!
Interpretacja jest chyba raczej zbędna. Jeśli ktoś praktykuje magię jedynie dla swego widzimisię, bądź chcąc zaszkodzić innym, to albo czar nie zadziała (pierwszy przypadek), albo uderzy w maga z trzykrotną siłą wywołanego "zaklęcia" (chodzi oczywiście o zdarzenie losowe). Dlatego nie ma sensu odprawiać rytuału, który ma służyć pozyskaniu nowego auta (tutaj do akcji wkracza druga zasada: najpierw wysiłek, a wsparcie magiczne w ostateczności) czy doprowadzić do publikacji tekstu ;)

Co do nekromancji, to tak jak napisałam żartobliwie wyżej - mogą prosić (prosić, nie żądać!) o pomoc duchy przodków, ale oczywiście nie powinni przeginać przysłowiowej pały.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

To takie pitu pitu bajeczki dla grzecznych nastoletnich czarownic.
Pierwsza zasada magii to zarobić kasę i dokopać wrogom.

mixer

Post autor: mixer »

A ja widziałem forum, niestety nie pamiętam już gdzie i o jakiej nazwie, na którym użytkownicy autentycznie wierzyli w magię i to, że można ją z pozytywnym skutkiem praktykować. No i nie wiem co o tym myśleć :D

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

To cholerstwo działa, chyba że odpowiednikiem magii nazwiemy 100% zdarzeń losowych, które wypadły dokładnie tak, jak mag tego pragnął.

I jakich tam grzecznych nastolatek - kobiety po czterdziestce/pięćdziesiątce najliczniej w tym siedzą :) Nastolatki właśnie praktykują czarną magię, potem im przechodzi... zwykle.

<na podstawie obserwacji próbki lokalnej>

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

mixer pisze:użytkownicy autentycznie wierzyli w magię i to, że można ją z pozytywnym skutkiem praktykować. No i nie wiem co o tym myśleć :D
Wierzyć jedno, praktykować drugie... Chociaż - forum pełne uczniów czarnoksiężników byłoby zapewne dość zabawne. Zwłaszcza w wątku: "Nasze magiczne potknięcia" ;)

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Przepraszam, że wrócę na chwilę do poprzedniego offtopu. W moich okolicach bardzo popularny jest dom pogrzebowy "Hades". To chyba opcja dla jakichś greckich religijnych dysydentów.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

obb pisze:Przepraszam, że wrócę na chwilę do poprzedniego offtopu. W moich okolicach bardzo popularny jest dom pogrzebowy "Hades". To chyba opcja dla jakichś greckich religijnych dysydentów.
To ja się doofftopię w kwestii przepowiedni dla klienta, zawartej w nazwisku przedsiębiorcy... Tak jak:
Zakład Pogrzebowy, Jan Szatan
Spotkałam jeszcze (autentyczne):
Pośrednictwo Kredytowe Anna Oszust
Gabinet lekarski dr Andrzej Ledwożyw

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Gata Gris pisze: Pośrednictwo Kredytowe Anna Oszust
Kiedyś mówiono o czymś podobnym w mediach. Otóż liczące się osoby składały podanie do Urzędu w sprawie zmiany własnych nazwisk. Np. pewien prawnik miał na nazwisko Oszust. I prowadź sobie teraz rozprawę :]

Hades jest i u nas. Jeszcze jakiś Orion, Eden, Hera, Ozyrys, Anubis.

ODPOWIEDZ