Enneagram

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ja też 4w5.

Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman... podoba mi się to towarzystwo :D
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Też jestem 4w5. I najupiorniejsze jest to, że rzeczywiście prawie cały opis się zgadza!!! No i wyjaśniło się, dlaczego moim ulubionym aktorem jest Johnny Depp - ciągnie swój do swego;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Strasznie dużo tu włóczęgów. Interesujące... Eskapizm uwzględniony jest w tej charakterystyce?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Jeeeju, ile gieneralnych pytań.

No, generalnie, to jestem 4w5.
Nie doczytałem, co to znaczy. Czasami 4, a czasami 5? Czy taki... mix.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

Gesualdo pisze: Nie doczytałem, co to znaczy. Czasami 4, a czasami 5? Czy taki... mix.
Gdzieś tam jest wyjaśnienie tej fugi typów łączonych.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Ciekawe, wyszło mi 7w6 - "Komik" (by nie powiedzieć wprost - błazen)
Między innymi: Mel Brooks, Jim Carrey, Chevy Chase, Steven Spielberg.
He, he.

strix
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: wt, 16 gru 2008 14:48

Post autor: strix »

Ja też włóczęga.
Mam tylko takie ogólne pytanie dotyczące psychotestów w ogóle. Kto je układa? I dlaczego zawsze odpowiedzi są tak skonstruowane, że zgadzają się wszystkie albo żadna?

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

To dlatego żeby ograniczyć naciąganie. Jeśli człowiek wybiera między odpowiedzią dobrą a dobrą, zastanawia się jak by zrobił i jest szansa że odpowie prawdziwie. Gdyby odpowiedzi były;
Czy w sytuacji stresowej;
A) zagryzasz paznokcie i trzęsiesz się ze strachu
B) szukasz rozwiązania problemu
To wszyscy odpowiadaliby B, nawet ci którzy są bliżsi A.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Tylko ci, Albiorixie, którzy jeszcze nie dojrzeli i lubią się oszukiwać. Znaczy, jak to było z tym błędem amatorów? :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Błąd. :) Nie mogłem powiedzieć że ludzie lubią się oszukiwać na swojej podstawie.

Gdybym nie lubił się oszukiwać, to na swojej podstawie uważałbym że ludzie nie lubią się oszukiwać.
Gdybym lubił się oszukiwać to oszukiwałbym się że wcale nie lubię :)

Ergo, o tym że ludzie lubią się oszukiwać musiałem dowiedzieć się z zewnątrz. I w istocie jest to wiedza (namiastka wiedzy, ot ciekawostki) wyniesiona z luźnych rozmówek z psychologami znajomymi o tym jak się robi ankietowe badania psychologiczne. A w standardzie jest sprawdzanie wiarygodności wypełniającego poprzez pytania pułapki, pytania powtarzające się w różnej formie i takie tam cuda.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Oczywiście, wiem, że ludzie się lubią oszukiwać (ostatecznie, badania targetu testowałam wielokrotnie).

Ale widocznie nie wziąłeś pod uwagę grupy, która najpierw zrobi test wg myślenia życzeniowego, a potem zweryfikuje kombinując na różne sposoby - również wybierając opcje negatywne. I wreszcie, że jest grupa osób mających dość samoświadomości i poczucia własnej wartości, która oszukiwać się nie będzie (bo jest przekonana/wierzy o swoich zaletach na jednym polu i wadach na innym).

Ot, z przykładów ekstremalnych. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ależ ja nie muszę brać pod uwagę wszystkich grup, bo ja odpowiadam strix dlaczego testy są takie dziwne. A testy są takie dziwne bo NIE SĄ skierowane akurat do grupy uczciwych odpowiadaczy tylko do wszystkich :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wszyscy, to bardzo niedobry kwantyfikator. Nawet dla killer-targetu. Twoi przyjaciele psychologowie mogliby powiedzieć coś na ten temat. Zdaje się, że oni właśnie będą głównym trzonem grupy świadomych. I to tych, co potrafią takim testem manipulować. A to tylko część tej grupy.

Że tak polecę Piłatem: Cóż znaczy: wszyscy? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

5w4
Zgadza się prawie w 100% :(

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Einstein, Nietzsche, King, paru reżyserów. Czego chcieć więcej, super fajny typ osobowości :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

ODPOWIEDZ