Na nowej kozetce u Freuda

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Na nowej kozetce u Freuda

Post autor: Ebola »

Stara się zużyła :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

No więc tak. Niedawno śniło mi się, że bociany przyleciały.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Ciąża? Mnoga?...

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

A mi się dziś śniło, że w totka wygrałam - żeby było śmieszniej faktycznie kupiłam w czwartek los, w piątek zapomniałam sprawdzić wyniki więc obudziłam się z przeświadczeniem, że może naprawdę stałam się bogata a tu lipa... ;)

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ja siedziałem w kuchni i przeglądałem pismo dla dzieci w podstawówce, o którym zawsze wiedziałem, ale nigdy nie wiedziałem co to było za pismo, ani jak dokładnie wyglądało. A potem babcia kazała mi iść spać, kiedy podszedłem do łóżka - obudziłem się.
Ale realność była niesamowita.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Niedawno zaaplikowałam się ponownie na studia. Niedługo wyniki. Każdej nocy śni mi się poszukiwanie mieszkania studenckiego, bo rok akademicki już za pasem. Tylko że w rzeczywistości już mamy wynajęte mieszkanie z OMem, i to już czas dłuższy. I nawet nie wiem, czy mnie przyjmą!!! >_<
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Dzisiaj śniło mi się że jestem Żywą Antropomorficzną Personifikacją Memu :) Kiedyś nazywali nas bogami, duchami, demonami, świętymi, teraz mamy nazwę odpowiednią do czasów. Żywe Antropomorficzne Personifikacje Memów powstają przez całkowite opanowanie umysłu szaleńca przez jakieś idee fixe - wtedy świadomość się przedstawia a wraz z myślą "hej, ja nie jestem człowiekiem, ja jestem wcielonym bytem ze świata idei!" zyskują (ograniczoną) nieśmiertelność i moce.
Byłem wcieloną ideą pamięci o zbrodniach (by się nie powtórzyły), do tej części snu dotarłem bezpośrednio z poprzedniego snu, czyli koszmarów o tematyce drugo-wojennej czarno-białej makabry.

Ale ŻAPM byłem już w 21 wieku, nie byłem już zbyt straumatyzowany, raczej martwiłem się o ludzkość. Spotkałem więcej istot tego rodzaju co ja, w tym starożytnych bogów i współczesne memy internetowe, wszystkie wcielone w raczej zwykłych ludzi. Mieliśmy zjazd. Z nami było też kilku śmiertelnych jasnowidzów, żadne znane nazwiska ("Będę sławny dopiero w 2621, kiedy odkopią moje manuskrypty..."). Razem stanowiliśmy jedną z frakcji walczących o władzę nad historią i światem - obok magów, nieumarłych oraz wielkich światowych spisków. Raz na tysiąc lat (właśnie teraz) mieliśmy zjazd na którym wybieraliśmy regenta na kolejne tysiąclecie. Wybory odbywają się w ten sposób, że wcielone memy piją na umór i po pijanemu wygłaszają bełkotliwe przemowy, po czym głosują :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Piękny sen :D
Świetny pomysł na opowiadanie.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Nie było w nim jednak fabuły za grosz :) Jechaliśmy zdezelowanym autokarem na zjazd i gadaliśmy sobie ;)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
lernakow
Mamun
Posty: 194
Rejestracja: pn, 24 sie 2009 12:16
Płeć: Mężczyzna

Post autor: lernakow »

Albiorix pisze:Jechaliśmy zdezelowanym autokarem na zjazd i gadaliśmy sobie ;)
Kolega bitnik.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Mi się śniło, że obudziłem się normalnie w swoim pokoju, a tam był jakiś potwór. Nie widziałem żadnych jego rysów, ale wiedziałem że tam był. Zacząłem go naparzać kapciem a ten się przestraszył i uciekł, to zacząłem go gonić. Wsiadłem na gigantycznego smoka i poleciałem zaraz za nim, ale po godzinie lotu skończyło się paliwo i spadłem na truskawkową galaretkę. Znalazłem się w samym środku wojny pomiędzy truskawkowymi ludzikami, a armią złośliwych skrzatów dowodzonych przez ściganego przeze mnie potwora. Truskawy zaczęły przegrywać, bo jak niby koleś z galaretki miałby wygrać ze skrzatem. W tym właśnie momencie pojawiły się wielkie, tęczowe, pluszowe jednorożce i pogoniły skrzaty. Nagle obudziłem się i powiedziałem do gościa śpiącego tuż obok "śniło mi się że jestem gejem" i w tym momencie serio się obudziłem.
Tak żeby nie było... Śpię sam, a moim ideałem partnerki jest Scarlet Johansson, lub Jessica Biel.
Jak ktoś chce się podjąć charakteryzowania tego snu... proszę bardzo...

Pisałem to na starej kozetce, ale albi powiedział żeby przepisać... No to jest.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Lasekziom pisze:Mi się
Misie są w ZOO, jak mawia Krzysiek.

A tak serio: mnie się śniło. Też kiedyś robiłam ten błąd, aż mnie Ika w długim poście opierniczyła :P
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

"mnie" brzmi dziwnie... Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś tak mówił...
Na moje usprawiedliwienie:
Wyniki wyszukania w Googlach:
hasło mi się - 65,400,000 wyświetleń
hasło mnie się - 59,000,000
Czyli we większości przypadków w tym miejscu popełnia się błąd. Nie dziwię się, że może to być denerwujące (i znowu jestem jeden błąd do przodu).

Awatar użytkownika
lernakow
Mamun
Posty: 194
Rejestracja: pn, 24 sie 2009 12:16
Płeć: Mężczyzna

Post autor: lernakow »

Na początku zdania: "mnie się śniło". W środku - "dostało mi się od Scarlett, że śnię o gejach, a nie o niej". Wyrażeń w środku zdania jest więcej, niż na początku, dlatego gógle zwracają taką dysproporcję.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Lasekziom pisze:"mnie" brzmi dziwnie... Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś tak mówił... .
A my tu mówimy czy piszemy? To raz. Lernakow wyjaśnił. To dwa :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ