Zasady Ogólne - czyli krótki ZakuŻony Regulamin

czyli jak nie wpaść na minę.

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zasady Ogólne - czyli krótki ZakuŻony Regulamin

Post autor: Małgorzata »

Zasady ogólne ZakuŻonych Warsztatów Fahrenheita

1. ZakuŻone Warsztaty Fahrenheita dzielą się na:
a.Warsztaty Tematyczne
b. Warsztaty Dowolne
c. Warsztaty Otwarte

ad.a. W Tematycznych, jak nazwa wskazuje, Autorzy muszą pisać na zadany temat i w ramach narzuconych ograniczeń formalnych i terminowych. Liczba utworów prezentowanych na Warsztatach Tematycznych jest ustalona: jeden temat - jeden Autor - jeden utwór.

ad.b. W Dowolnych Autorzy mogą prezentować twórczość popełnioną pod wpływem impulsu, weny, wiatru, trzasku szuflady i innych czynników kreatywnych. Jeżeli Autor chce zaprezentować utwór w Warsztatach Dowolnych, najpierw musi wziąć udział w Warsztatach Tematycznych.

ad.c. Otwarte, zgodnie z nazwą, są dostępne dla wszystkich, bez przepustek i wymogów, by spełnić warunki inne niż ogólne.

2. Zamieszczenie utworu na ZakuŻonych Warsztatach Fahrenheita jest równoznaczne ze zgodą na szlachtowanie tego utworu. Zachęcamy do znęcania się nad tekstem, uzłośliwiania się nad nim, flekowania. Popieramy okrucieństwo, bezceremonialność, ośmieszanie prezentowanego utworu. Gardzimy asertywnością. Co znaczy, że utwór zaprezentowany nie może zostać:
a. edytowany;
b. usunięty.

3. Zajmujemy się wyłącznie (i tego będziemy się trzymać twardo) KRÓTKIMI FORMAMI ZAMKNIĘTYMI, czyli opowiadaniami, miniaturkami, impresjami. Co więcej, zajmujemy się tylko takimi formami zamkniętymi, które zmieszczą się w jednym poście.

4. Utwory publikowane w ZakuŻonych Warsztatach Fahrenheita (ZWF) mogą być przez Autora publikowane w innych miejscach pod warunkiem, że pojawi się informacja, że tekst po raz pierwszy (lub w pierwszej wersji) powstał na potrzeby ZWF.

5. Plagiaty i oszustwa eliminują Autora na zawsze ze wszelkich przejawów działalności warsztatowej.

6. ZakuŻone Warsztaty Fahrenheita są zasadniczo otwarte dla wszystkich, którzy chcą wyrazić opinie o prezentowanych utworach – nie ma znaczenia, czy to Autorzy, czy nie.

7. Na Komentujących utwory spoczywa obowiązek wyrażania opinii merytorycznych. Wszelkie wypowiedzi w stylu: „Fajne, pisz dalej, podoba mi się” lub „Do bani, nie podoba mi się” pozbawione uzasadnień, mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia.

8. Komentujący mają prawo, a nawet obowiązek, by się znęcać nad prezentowanym utworem – pod warunkiem, że będzie to znęcanie merytoryczne. Obowiązującą zasadą wszelkiej krytyki jest, było i będzie oddzielenie dzieła od twórcy (czyli tzn. aksjomat krytyczny).

9. Komentarze mogą podlegać komentowaniu przez innych – zarówno Autorów, jak i Komentujących. Odpowiedzialność za słowo obowiązuje obie strony.

10. W nagrodę za zasługi Komentującym może zostać przyznany status specjalny. Status specjalny oznacza, że:
a. opinie i omówienia tekstów dokonane przez oznakowanego statusem specjalnym są fachowe, merytoryczne i zgodne z duchem ZakuŻonej Planety, przez co mają poparcie RedAkcji;
b. status specjalny uprawnia do podsumowań promocji i arbitrażu przy pojedynkach oraz dostępu do wątków redakcyjnych w ZakuŻonych Warsztatach Fahrenheita, co oznacza np. udział w przygotowaniach warsztatów tematycznych.

11. O przyznaniu statusu specjalnego decyduje RedAkcja Fahrenheita. Status specjalny może być również odebrany za naruszanie zasad niniejszego regulaminu. I o tym również zdecyduje RedAkcja Fahrenheita.

12. Informacje, co komu zrobiliśmy i za co są ogłaszane w
Egzekucjach.


wpis moderatora:
Ika: Dostrojono do Reaktywowanych Warsztatów w dniu 24 czerwca 2009 :)

wpis moderatora:
Gadulissima: I uzupełnione o jeden istotny punkt dotyczący objętości prezentowanych tekstów 8 lutego 2011 roku.
Ostatnio zmieniony wt, 08 lut 2011 23:27 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 7 razy.
So many wankers - so little time...

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Zasady Ogólne - czyli krótki ZakuŻony Regulamin

Post autor: Xiri »

Małgorzata pisze:
3. Zajmujemy się wyłącznie (i tego będziemy się trzymać twardo) KRÓTKIMI FORMAMI ZAMKNIĘTYMI, czyli opowiadaniami, miniaturkami, impresjami.
Czyli rozumiem, że do 5000 znaków?
FTSL

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jeżeli nie została zapisana liczba znaków, to znaczy, że nie chodzi o limit tego typu - lecz o ograniczenie strukturalne. Prezentowany tekst ma być krótką strukturą zamkniętą w przeciwieństwie do struktur długich, jakimi są np. powieść (w tym cykle i sagi), epos, etc. Tymi zajmować się nie będziemy - dla naszych celów edukacyjnych nie potrzeba nam aż tak obszernych pomocy dydaktycznych.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

PONAWIAM APEL oraz groźbę do wszystkich warsztatowiczów.

Proszę się wstrzymać z informowaniem ośmiuset użytkowników, że ktoś ma zamiar brać udział w warsztatach, miał zamiar, ale nie zdąży, właśnie napisał, właśnie pisze, zaraz wyśle, już wysłał, wena go opuściła, wena go dopadła, święta mu przeszkodziły, ale już siada i tego typu.

To był apel. Liczę, że skoro znajdzie się w tym miejscu, gaduły nareszcie się powstrzymają od niepotrzebnego gadulstwa. Bo przeczytają. I ZROZUMIEJĄ!!!

A teraz groźba: z racji dwutygodniowej nieobecności nie byłam w stanie spełnić swojej zapowiedzi o wywalaniu w kosmos takich postów. Ale już siedzę i bacznie obserwuję. Odpuszczę Wam II edycję do dziś, od kolejnego posta wymiatam.

Ostrzeżenie niniejszym otrzymują: Ignatius, Mort00s, Jassmina, Nath, ponownie Mort00s, Hitokiri, Bakalarz, Meduz, ChoMooN, ponownie Jassmina, Mort00s po raz trzeci, ponownie Nath, ponownie Hitokiri, ponownie Meduz, marq12, ponownie Bakalarz, ponownie ChoMooN, mirael i Nath (za prywatne pogaduszki), Radioaktywny, po raz trzeci Nath, Bakalarz po raz trzeci, Mort00s po raz czwarty, ponownie Ignatius oraz Sexy Babe - SAMI WIECIE ZA CO!!

Pół ostrzeżenia: clean, lukan_z, Wolfie, krezka - połówka tylko dlatego, żeście nowi i nieoczytani.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Ahm... no to ojoj. Czytałem regulamin w starej wersji, a tu widzę apel. Co jak za dużo ostrzeżeń? Duże ojoj?
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Maximus
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 606
Rejestracja: sob, 20 sty 2007 17:24

Post autor: Maximus »

Karola pisze:Liczę, że skoro znajdzie się w tym miejscu, gaduły nareszcie się powstrzymają od niepotrzebnego gadulstwa. Bo przeczytają. I ZROZUMIEJĄ!!!
Pogrubienie moje.
Mort00sie najdroższy, czy ty przypadkiem nie masz jakichś problemów ze sobą? Mógłbyś się czasem powstrzymać od głupich komentarzy, czy potrzebujesz dopiero motywacji w postaci ostrzeżeń, usunięć postów, moderatorskich wpisów w Twoich postach...?

O ile mnie pamięć nie myli, to Karola parę razy apelowała o zachowanie umiaru w wątkach, gdzie się udzielałeś - wystarczyło przeczytać i się zastosować. Wystarczyło czytać poprzednie posty w wątkach, w których sam się udzielasz. Nie trzeba było już nawet żadnego regulaminu, bo w regulaminie nic o tym nie było. Twoje podpieranie się więc "przeczytaniem starej wersji regulaminu" jest tłumaczeniem marnej próby.

Żeby nie być gołosłownym, trzy apele Karoli:
http://fahrenheit.net.pl/forum/viewtopi ... 001#139001
http://www.fahrenheit.net.pl/forum/view ... 268#140268
http://www.fahrenheit.net.pl/forum/view ... 278#140278
Skoro ja to widziałem, ja, który się w danych tematach nie udzielałem, to Ty, pisząc w nich, tym bardziej powinieneś być z treścią zapoznany.
Ech.

EDIT: Dodałem cytat.
Cokolwiek to było, mea maximus culpa.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Zdaje mi się, że zrozumiałem i bez Twojego komentarza, od którego widocznie tak nie mogłeś się powstrzymać.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Sądząc po poście 3 posty wyżej to niekoniecznie. I niech to będzie zamknięcie tego tematu. Następne posty o zrozumieniu czy nie Karolowej odezwy polecą w kosmos.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »


wpis moderatora:
Ebola: Ponieważ głupie pytania prowokują do udzielania głupich odpowiedzi, a my nie lubimy udzielać głupich odpowiedzi ;) ostatnie posty poszły w kosmos. Ponieważ nie lubimy również śmiecenia na forum, a doświadczenie nas uczy, że prędzej czy później ktoś tu nawrzuca zużytych papierków po nieprzemyślanych wątpliwościach wątek zostaje zamknięty.
Naprawdę, wierzcie mi, wszystko czego pragnęlibyście wiedzieć i nie boicie się o to zapytać, zostało już wyjaśnione, opisane. Trzeba tylko poszukać.
Miłego dnia.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »


wpis moderatora:
Gadulissima: Ponieważ nie mam gdzie wyrzucać tekstów, które nie spełniają zasad ZakuŻonych Warsztatów Dowolnych, muszę je usuwać w kosmos. Przynajmniej dopóki nie otworzymy Warsztatów w całości. Proszę o tym pamiętać - zmieniłam stosowny punkt w Zasadach. To chwilowe.
So many wankers - so little time...

Zablokowany