Okładka i galeria w f 64

dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć o obrazkach

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Okładka i galeria w f 64

Post autor: Ebola »

Proszzz
Kiwaczek twierdzi, że i tak nikogo to nie obchodzi. Ciekawe czy ma rację? :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Nie ma racji! Bez dania racji tak twierdzi.
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Jak bym miał rację, to przez te kilka lat jak siedzę na Forum, przez ten czas kiedy współtworzę galerię - ktokolwiek by się na jej temat wypowiedział.

A że się nie wypowiedział - QED...

A że teraz się trafią wypowiadacze - rzecz jasna - niektórzy poczują się w obowiązku po pojawieniu się wątku. O nabijaczach statystyk nawet nie wspomnę ;)

Tyle mniej więcej w temacie marudzenia...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Nie do końca masz rację. Kilku użyszkodników wypowiadało się tu i ówdzie o zawartości Galerii. Niestety, po głowie chodzi mi wyłącznie Hito, więc przepraszam tych pozostałych za sklerozę.
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

z uszami czarnowidz pisze: A że teraz się trafią wypowiadacze - rzecz jasna - niektórzy poczują się w obowiązku po pojawieniu się wątku. O nabijaczach statystyk nawet nie wspomnę ;)No, ja to sobie chyba nabijać nie muszę? ;)
Zdarzały się wypowiedzi i na temat okładki i galerii ini w różnych dziwnych miejscach, bo nie było gdzie. Teraz mogą w sposób zorganizowany :)

Edit: cytowanie
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Old soldier mnie się bardzo podoba. I to, że ma autor rozmach w tworzeniu wizji. Nawet mocno zainspirowanych, do czego sam się przyznaje. A ostatni obrazek ładnie zamyka całość, dając lżejszy akcent po tych strasznych robotach, walkach i smokach. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Okładka i galeria w f 64

Post autor: Xiri »

Ebola pisze:Proszzz
Kiwaczek twierdzi, że i tak nikogo to nie obchodzi. Ciekawe czy ma rację? :P
Pewnie, że nie ma racji! Każdy numer zaczynam zwykle od przejrzenia galerii, o ile jest. Jeśli chodzi o obecny numer, to obrazki są boskie, jedynie nie podoba mi się "Old soldier" ze względu na akwarelową formę, jak i postać (starość i niemoc precz) oraz "Photo" - kolory, mało elementów, beznadziejna maszyna. Najlepszy jest "Mechanical soldier" czyli Gladiator z Q4.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Xiri wyznawczynią kultu wiecznej młodości? No toś mnie zdziwiła...;)

Ostatni obrazek wybraliśmy właśnie jako złamanie konwencji, odskocznię po całym sci-fajowskim pakiecie. Żeby nie było zbyt monotonnie.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

kiwaczek pisze:Xiri wyznawczynią kultu wiecznej młodości? No toś mnie zdziwiła...;)
A czego się spodziewałeś? Oświecisz mnie? :]

Można by to tak ująć, zaraz wyjaśnię. Ten żołnierz ma strasznie posępną twarz, jest zrezygnowany i w ogóle bez życia, skojarzył mi się z bohaterem z "Czerwonej planety", któremu uszkodziło śledzionę w czasie lądowania i wie, że zaraz umrze. Postać z obrazka ma podobną minę.

Nie kojarzę młodości z wiekiem, lecz z ilością energii życiowej, oznacza to, że większą sympatię będę czuć do zdrowej, wysportowanej, żwawej i pełnej potencjału osoby około pięćdziesiątki, niż podtatusiałego trzydziestoparolatka, któremu tylko piwo i telewizor w głowie. Zawsze mnie ciągnęło do energii ;)

e: to ostatni obrazek jest monotonny, ale faktycznie stanowi odskocznię od tych wcześniejszych kolorków. W sumie mogłoby być na jego miejscu coś w 3d. Albo takiego.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Nie, Xiri, nie mogłoby być. Z tego względu, że w zbiorze prac autora nic takiego nie znalazłem.

A co do tego żołnierza - właśnie to jest w nim piękne. To zmęczenie i smutek. On już poznał co to jest wojna, stracił na niej co się dało, on już wie, że wojna wygląda fajnie jedynie na filmach i w książkach - a tymczasem wcale fajną sprawą nie jest. Wojna niszczy fizycznie i psychicznie i o tym pamiętać należy.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Można też to tak ująć.
Zatem niech wszyscy rzucają karabiny i idą razem, w zgodzie i przyjaźni, do kanjpy ;) Wiem, wiem, polityka, wrodzona ludzka agresja i te sprawy, a ja myślę naiwnie, niemniej fajnie byłoby zobaczyć taki finał któregoś konfliktu zbrojnego.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Zakończenie może i to nie było, ale przypadki podobne historia odnotowuje. Na ten przykład podczas I światowej żołnierze francuscy i niemieccy wyszli w wigilię z okopów i na ziemi niczyjej składali sobie życzenia i świętowali. Do rana rzecz jasna jedynie. Później znów strzelali. Ano.

Wiesz - ja też uwielbiam space-opery i tego typu militarną literaturę/film. Ale też mam cały czas świadomość, że to jedynie bajka. Że rzeczywistość jest o wiele bardziej brutalna i prozaiczna. Normalna to rzecz. Zwłaszcza w moim fachu muszę mieć tego świadomość ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
mirgon
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: pt, 16 lis 2007 09:59

Post autor: mirgon »

Uf, czas zainstalować Photoshopa, zakupić pena i coś pomalować :)
Tak się też zastanawiałem, czy obrazki w grze "Wiedźmin" nie są aby w taki sposób robione i wychodzi, że tak.
Widzę, że w tej technice można nieźle pokazać światło; blaski, rozbłyski, promienie itd. wyostrzyć kolory aż do bólu. No i nie trzeba się martwić jak coś nie wyjdzie :)

Co do galerii; właśnie to światło mnie uwiodło, w "Mechanical soldier" aż "czuć" te prześwity w poszyciu leśnym. Pochwalę jeszcze Starego Żołnierza - faktycznie dobry na otwarcie. "Photo" niby nie pasuje do całości, ale to takie podsumowanie, że pozwolę sobie wyrwać z kontekstu i zacytować:
kiwaczek pisze:świadomość, że to jedynie bajka.
a na podkreślenie mały robocik z prawej (majstersztyk).
A co do reszty, trochę bez echa, trochę takie wypełniacze, trochę dobre - może w większych rozmiarach odebrałbym lepiej.
Dead man dance, dead man dance, stary...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Stary robot rdzewieć musi. Podoba mi się i już. Ale, ale Mechanical soldier też coś w sobie ma. Już widać początki tego znużenia. IMO
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Old soldier prima!
Na drugim miejscu Fights.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

ODPOWIEDZ