Legenda o Wandzie i sprawnym inaczej jaszczurze"

tu zgadzamy się lub nie z Autorami.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Legenda o Wandzie i sprawnym inaczej jaszczurze"

Post autor: Kruger »

Treść felietonu jako żywo przypomina mi inną sprawę.
Niedawno władze Amsterdamu ogłosiły, że będa niektórych obywateli, tych którzy sprawiają bardzo duże trudności swym sąsiadom, karnie przesiedlać na reedukację na jakiś tam czas (bodaj pół roku) do mieszkań kontenerowych (normalne mieszkania). Chodzi o takich, którzy swym zachowaniem utrudniają życie sąsiadom. Ponoć rozwiązanie bywa w Europie stosowane.
Nasz kochany Fakt przeinaczył nieco wieści i napisał, że Amsterdam będzie eksmitował homofobów i przesiedlał do kontenerów.
Za Faktem bezkrytycznie poszli inni i szeroko sprawę biędnych homofobów omawiano w prasie i internecie, jacy to ci Holendrzy źli, że ta postępowość za daleko idzie, że już nie tylko nie wolno mówić przeciwko homosiom i działać przeciw nim, ale już nawet normalnie mieszkac się nie da - tylko do kontenera! Nawet mój ulubieniec Terlik o tym mówił.
Czyli - bezkrytycznie podniecamy się bzdurami bez sprawdzenia o co chodzi i bez chwili namysłu nad tym. Zupełnie jak ta blond ministerka z felietonu.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Legenda o Wandzie i sprawnym inaczej jaszczurze"

Post autor: Marcin Robert »

Nie chcę nikogo urażać, ale ten tekst bardziej przypomina wpis na blogu niż felieton.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Legenda o Wandzie i sprawnym inaczej jaszczurze"

Post autor: Cordeliane »

IMO, skoro autor pod pseudonimem, to nie ma co się martwić, czy nie będzie urażony ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ