Muzyka made by Użyszkodnicy.

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Że jestem tu od niedawna, a to mój pierwszy post, to grzecznie powiem: "Dzień dobry wszystkim". No, a teraz skoro konwenansom stało się zadość, przejdźmy do rzeczy:

Zapraszam do pzesłuchania paru moich kawałków. Komentarze (przede wszystkim zawierające konstruktywną krytykę ;) ) mile widziane.

Oto link:

www.blackheart.mp3.wp.pl

Miłego słuchania.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Drogi nowy forumowiczu, miło nam, że zechciałeś się z nami przywitać, jednak zgodnie z panującymi tu obyczajami należy to uczynić we właściwym wątku. Jaki to wątek, dowiesz się z forumokiety, do której przeczytania Cię tym podstępnym sposobem zachęcam.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Mea culpa. Proszę o wybaczenie i czym prędzej spieszę poszukać owego wątku ;)

EDIT

Problem jednak w tym, że link podany w forumokiecie prowadzi do nie istniejącego wątku. Czyżby drobne niedopatrzenie po porządkach na forum? Będę również wdzięczny, jeśli ktoś łaskawie wskaże mi jakiś alternatywny wątek, w którym będę mógł o sobie kilka słów napisać.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Link się poprawi.
Forum o forum -> Łowisko.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Forumowe gotki zapraszam na moją stronę do przesłuchania mojego covera "Królowej" Closterkellera ;) No, i innych chętnych również ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

To teraz coś mojej roboty.

Na początek muzyka.
Download
Coś spokojnego, ale zarazem groźnego i mistycznego. Dość krótkie, ledwo dwie minuty z kawałkiem. Chciałam coś tam dodać jeszcze, ale ostatecznie zostało, jak jest.
Co sądzicie?

A teraz dzwonki na komórkę z gier: Unreal, Quake i Doom (2 linki do tego samego)

Link1
Link2

Pliki poleżą na serwerze z 2 tygodnie.

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Całkiem przyjemny ten "Paralax", Xiri. Trochę zgrzyta ten ryk. Różnica w decybelach za dużo i strasznie się odcina od reszty. No i pogłos jakiś by się przydał. Drugi zgrzyt to to ten arytmiczny talerz (zaraz po tym ryku).

Ogólnie, utworek całkiem miły. Gratulejszyn.

Można spytać w czym robiony?

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Dziękuję za komentarz.
Muzykę robię głównie w Fruity Loopsie, w pomniejszych programach przycinam, miksuję albo zmieniam poddźwięk. A jakich Ty używasz?

Dwa kawałki mojej roboty są jeszcze w tej paczce (taki zbiór mieszanych muzyczek) Cyk
Plik poleży może jeszcze z tydzień.

Chetnie posłuchałabym Twoich kawałków, ale ten antyczny komp biurowy z pracy to tylko do pisania. Nie ma karty dźwiękowej. Pendrajwa nie podłączę, nawet wielkiego dysku fizycznego ;) Może uda mi się od kuzyna, jak kiedyś go odwiedzę, bo to od niego wrzucam na sieć i ściągam wszystkie cięższe rzeczy.

/E: błedy

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Zdarzyło mi się kiedyś popełnić taką oto gitarową kompozycję, utworek raczej w mrocznym klimacie. Nagrywane odtwarzaczem mp3 z piecyka ze średnim przesterem, tak więc uprzedzam, że jakość pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jednak, jeśli ktoś ma ochotę, proszę bardzo:

http://www.speedyshare.com/335868354.html
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Pora na mnie - abym cosik tutaj wrzucił ;) Kawałek ma ponad dwa lata. Nagrany metodą chałupniczą - czytaj bez odsłuchów, na kompie i niekomercyjnym programie. Obrobiony nazwaliśmy naszym demkiem (zespół już nie istnieje, nagranie trzymam z melancholii). Ni to profesjonalne, ni to ciekawe - ot, nagranie. Bardzo, ale to bardzo tam fałszuję, mylę słowa, a i gitary nie były najlepsze - robiliśmy co w naszej mocy :) Anyway... enjoy :)

FRAKTAL - ***
Niecierpliwy dostaje mniej.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Jakoś nie mogę ściągnąć tych waszych plików (3 ostatni użytkownicy). Albo są błędy na stronie, albo pliki wygasły :/

/E:

BlackHeart

Już wiem, skąd ta różnica w decybelach w kawałku Paralax - po prostu mamy inne głośniki. Kiedy przesłuchałam ten kawałek u kuzyna, który ma kawał porządnego drogiego sprzętu z basem, to faktycznie widać te różnice. Ja u siebie w domu mam zwykłe, najtańsze głośniki, byle tylko były, i tam mi nic nie trzeszczy.

Pan Ameba

Post autor: Pan Ameba »

O, fajnie że jest temat do wrzucania swojej muzyki. Podziele się z Wami nagraniami z koncertu, który grałem w maju. Jakość muzyki generalnie jest ok. Poza wokalem... nad którym wciąż pracujemy. Na mnie proszę psów nie wieszać, ja tam tylko nadaję rytm.

Aspera na myspace.com

Wrażenia zachwytu i obrzydzenia proszę na PW, chętnie podyskutuję ;)

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Dobra. Na temat wokalu milczę. Na temat tekstów już nie, bo są całkiem całkiem (oprócz "la-la-la" w "Rewolucji"). Co do brzmienia, to faktycznie jakość jest całkiem fajna, problemem są tylko niedostrojone instrumenty :P. Ogólnie więc stwierdzam okiem kompletnego nieuka muzycznego, że jest fajnie. Muzyka podana w średnich tempach, przy średnio ciężkich riffach. Bas mógłby być bardziej... hm... selektywny, ale to może wina nagrania. Tak więc ogółem - całkiem impressed jestem :) Najs, najs :)
Niecierpliwy dostaje mniej.

Pan Ameba

Post autor: Pan Ameba »

rubens pisze:Dobra. Na temat wokalu milczę. Na temat tekstów już nie, bo są całkiem całkiem (oprócz "la-la-la" w "Rewolucji"). Co do brzmienia, to faktycznie jakość jest całkiem fajna, problemem są tylko niedostrojone instrumenty :P. Ogólnie więc stwierdzam okiem kompletnego nieuka muzycznego, że jest fajnie. Muzyka podana w średnich tempach, przy średnio ciężkich riffach. Bas mógłby być bardziej... hm... selektywny, ale to może wina nagrania. Tak więc ogółem - całkiem impressed jestem :) Najs, najs :)
Niestrojenie to wina gitarzystki, zespołowy leń - niestety. Basista faktycznie gra nieselektywnie, ale ciężko wytłumaczyć jełopowi że to jego wina a nie gitary. A wokal.... jego najbardziej obstawiliśmy po koncercie.
Dzięki za pozytywną ocenę ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »


ODPOWIEDZ