Nasze ulubione kawałki

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Gedeon Sienieński

Post autor: Gedeon Sienieński »

Ale co on spiewa?!

Manowar - warriors of the world united, fighting the world itp

i wiele innych z najróżniejszych gatunków muzycznych.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Gedeon Sienieński pisze:Ale co on spiewa?!
Płyta "666" miała też swoją anglojęzyczną wersję, czyli: "Metal & Hell". I to jest właśnie anglojęzyczna wersja "Wyroczni".

A w oryginale brzmi to tak:

Dziedzictwo zła
Przelewa się jak mroczna rzeka
Unosi strach
Unosi piekielny zew.
Tajemna moc
Przybliża dzień walki demona
Zatruty dźwięk
Wydaje diabelski flet

Szarańcza!
Szarańcza!
Szarańcza!
Wyplułem śmierć

Za czarny tron
Za jego black
I głosy cienia szepczące:
- Pij za wiedzmy pijące krew
Za czarci dzwon
Złowieszczy kult
Za heavy metal
Wypijam ciecz
Z owoców cierpkich jak grzech

Szyderca!
Szyderca!
Szyderca!
Chcieli mnie ściąć
Wyplułem noc.

Czarownica lubi noc
Nawiedzona wie
Kiedy przylatuje Czarny As
Lucyfer
Jego karta
Moja twarz, naszyjniki z kości mam do pasa.

Wszędzie budzę lęk
Ludzie mówią:
-On? To czart!
Cicho skradam się
Jak wąż
Po ofiarę swą


Posłuchaj tego. Wprawdzie jakość nagrania taka sobie, ale słowa są wyraźne (po polsku).

I jeszcze Kat 10 lat później, czyli kawałek, bodaj, z '96...

Gedeon Sienieński

Post autor: Gedeon Sienieński »

Przyznam szczerze że KAT raczej "nie śpiewa do mnie".

Z pogranicza metalu i rocka i ogólniej muzyki gitarowej najbardziej lubię:

Kiss, Lordi, Manowara, Saxon (!!!), Blind guardian, Nightwish, Haggard, Within temptation, Hendrix, Jopplin, Led Zeppelin, bob dylan i masę innych.

z polskich kapel rocka we wszelkich odmianach:
t. love, jedna jedyna udana płyta budki której mogę słuchać "rzechodniem bylem miedzy wami" Perfect i lady pank przejadło mi się, Kult i inne twory kazikowe, Pidzama (ale nie całość) Strachy na Lachy... Dżem, PAPA DANCE ;-D

a z młodych wilków:
Partia (komety), Happysad, Bohema, Pustki, Akurat, Negatyw, Suchy chleb dla konia !!!, Myslovitz, Zabili mi żółwia, alians, złodzieje głow i wykon awcy ze stajni Jimmy Jazz Records.

Bardzo lubie rocka, z Rosji, czy innych krajów słowiańskich:

np. Kabat (czechy) Bijelo Dugme (jugosławia - której w zasadzie tak jakby już nie ma) ukraiński Okean (ocean?) Elzy, i ruskie Mumij troll, Zemfira (to tatarka właściwie) Kino, Splin, fragmentarycznie lube, Naiv

Soundtracki z Nocznoj dozor i dniewnoj dozor, Brygady, 9 POTA, Leningrad & kilka innych mniej znanych kapel:-)

Okudżawa - taki bardzo smutny:-\

aha PrataVetra tj. Brainstorm też mam kilka tracków nagranych w języku Rusów - wszak w "kurlandii" sporo mniejszości mówiącej w tym języku a i cd na ich rynek dzięki takiemu zabiegowi mogą puścić!


Pewnie połowe tego co chciałem w tem,acie muzyki gitarowej pominąłem... ale to dlatego ze za duzo płyt słucham, i nie potrafię czegoś męczyć codziennie przez kilka miechów :-D

aha - Japoński Plastic Tree :-D

Anonymous

Post autor: Anonymous »

Kat to klasyka. :D Największy sentyment mam do Bastarda.


Z innej nieco beczki - interesujący cover Smells like Teen Spirit.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

To ja tylko w kwestii formalnej przypomnę, że słowo "ruski" oznacza pochodzenie nie od Rosjan tylko od Rusinów, ludu zamieszkującego niegdyś nasze wschodnie rejony.

Ale co do rosyjskiej muzyki to popieram. Ukraińska też jest niczego sobie. Poza wspomnianymi wcześniej to lubię sobie posłuchać jeszcze DDT, Vopli Vidopliassova, Tartak, Bi2, Piatnizza, Cziczierina, Zmysłowe Halucynacje, Zvieri i wiele, wiele innych....
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Gedeon Sienieński

Post autor: Gedeon Sienieński »

Ja "ruskie" mówię z nieukrywaną sympatią:-D Zręsztą Rusini są różnorodni, krajów ruskich było sporo, zjednoczono to w imperium Rosyjskie i tyle. Zresztą Józef Piłsudzski miał w cenzurce dodatkowy język Ruski. A w rosyjskim mówi się "Ja Ruski" (jestem Rosjaninem) natomiast Ruś i Rassiya mozna stosowac wymiennie, to zupełnie jak Polska i kraj Polan(tudzież Lechia/Lechistan - stan to perskie słówko oznaczające kraj)

Piatnizza mi zupełnie nie podchodzi. Ostatnio włączyłem radio, które mam postawione w łazience i zdziwiłem się bo nawet sporo stacji z rosji odbiera, w słabej jakości ale zawsze. Z tego co się osłuchgałem to Rosyjskie stacje (no chyba że jakieś zruszczone Białoruskie stacje państwowe)


Kalinov most ma też kilka szlagierów.
Ukraiński Vopli Vidopliasova też lubię. Ale fragmentarycznie. Kawałek Youra mają świetny.


Aby się skompromitować dodam jeszcze że mam jedna płytkę Dimy Bilan i niektóre kawałkicałkiem nice - no z tym że bilan to metroseksualna maszyna do podboju rynku kóra jest tylko marionetką menagera.


chciałbym kiedyś posłuchac biełomorsa i białej gwardii (nazwa od stronnictwa cara, nie faszystowska) ale niewiem jak to zdobyc.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Coma - Ocalenie - uwielbiam to!
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Gedeon Sienieński

Post autor: Gedeon Sienieński »

Coma - bardzo fajna kapelka. 2gą płytkę "zaprzepaszczone siły..." Słuchałem do oporu. Do tej pory nie mogę jednoznacznie zinterpretowąć txtów utworów.

Awatar użytkownika
kedar
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: śr, 05 wrz 2007 21:29

Post autor: kedar »

To ja się przyznam do moich gustów muzycznych:

INXS - Mystify: personal best :]

A wymieniając pokrótce inne polecane zespoły:
Depeche Mode, Genesis, Budka Suflera (piosenki mniej więcej z lat osiemdziesiątych), Spandau Ballet, Duran Duran, Wham, Madonna (do piosenki Frozen), Sade, Fun Lovin' Criminals... no to by było na razie tyle.
SSDD

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Chyba sobie awatarka zmienię.
Dlaczemu?
Dlatemu.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Wiem, że to w złym guście tak sam pod sobą, ale czas mija i możliwość edycji postów wraz z nim.
A zatem po pierwsze śliczny cover Randy'ego Newmana, a po drugie Węgorze w zakładzie karnym dla kobiet. Świetne kawałki genialnych płyt.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Anonymous

Post autor: Anonymous »

Down - Stone the Crow niezły kawałek niezłej płyty niezłego zespołu. O.
Crowbar - Tha Lasting Dose - j. w.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Dziś pora na UK.

Najpierw ci lakoniczni, czyli Pitchshifter:
Triad
Genius

A następnie ci retoryczni.
Pulkas - Loaded
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Anonymous

Post autor: Anonymous »

Down - Nothing In Return (Walk Away) też nie tak do końca ch**owe, z nowej, nie tak do końca chu**wej, płytki.

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

Dla rozluźnienia atmosfery. Może Joe nauczy Waszych idoli grać na gitarze? ;)

ODPOWIEDZ