Teledyskownia

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Pare innych przelozonych w droga strone straciloby pewnie rownie wiele :) Ot, generalnie piosenki zazwyczaj brzmia najlepiej w jezyko, w jakim zostaly napisane i wykonane oryginalnie :)
Ale nie brnijmy, bo za chwile obaj sie sami bedziemy musieli pogonic :)))
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

Ja jestem zdecydowaną i fanatyczną wielbicielką Rammsteina, między innymi właśnie dlatego, że mają bardzo ciekawe teledyski. Oto czołówka:

http://pl.youtube.com/watch?v=tslGJyEXkDI - Mein Teil (ostro psychiczny)
http://pl.youtube.com/watch?v=mfHlA3fmJG0 - Sonne (lubię parodie, szczególnie bajek, może temu, że gdzieś jeszcze we mnie dziecko siedzi...:)
"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

Awatar użytkownika
Novina
Mamun
Posty: 142
Rejestracja: ndz, 20 sty 2008 06:35

Post autor: Novina »

Stało się coś dziwnego - może to widzieliście, ale ja dopiero to dostałem.

udalo sie skrzyzowac psa z kotem o_O

Sami oceńcie, czy krzyżówka udana :D

Pozdrawiam
Novina
The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Tom Clancy

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Novina miszmasz całkiem udany, chyba więcej tam jednak Enyi. Ale z MTV Mash Ups lepszy jest chyba Faithless vs. Eurythmics

Dabliu całkiem niezły kawłek, teledysk pomysłowy, ale wokal jak dla mnie przeciętny.

A tu link do zjawiskowego kawałka Sigur Ros, oraz tu i tu linki do bardzo pozytywnie nastrajającego Kepa Junkera (nad którym się rozpływam w wątku o koncertach)

edith: literówa
Ostatnio zmieniony śr, 25 cze 2008 23:17 przez voodoo_doll, łącznie zmieniany 1 raz.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Ten teledysk mnie powala :DDD Mistrzostwo.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

voodoo_doll pisze:Dabliu całkiem niezły kawłek, teledysk pomysłowy, ale wokal jak dla mnie przeciętny.
Przeciętny???!!! A kto ma jeszcze taki wokal? Może Diamanda Galas... ale tylko troszkę podobny. Nawet mniej niż troszkę.
Kiedy po raz pierwszy usłyszałem Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows, byłem przekonany, że tam jest dwóch wokalistów - kobieta i mężczyzna. Wiele się nie pomyliłem, tyle że Anna-Varney Cantodea to kobieta i mężczyzna w jednym ciele. Niesamowita barwa, ogromny zakres głosu (6 oktaw w czystym śpiewie - muzyczny fenomen; ona i Diamanda). Przesłuchaj więcej utworów i nie pisz herezji ;) :PPP

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Nie oburzaj się tak święcie ;P Wybacz jak dla mnie może mieć nawet 8 oktawową skalę głosu (pewnie coś takiego nie istnieje), ale i tak jego barwa jest dla mnie przeciętna -nie jest to wokal, który mi się wryje w pamięć. I tyle :)
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Na bogów! Może i nie wryje Ci się w pamięć, może Ci się nie spodoba, nie zrobi wrażenia, ale przeciętny nie jest na pewno ;p

P.S. Ja wcale nie oburzam się święcie. Ja się oburzam nieświęcie ;)

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Dzięki Dabliu - rozumiem, że jestem taką idiotką, że muszę używać słownika języka polskiego po to żeby używać najprostszych słów :/ Żeby, żeby, że, że, żeby (to tak dla równowagi bo ich coś za mało w poprzednim zdaniu było). Przykro mi bardzo, ale barwa jego głosu jest w moim odczuciu przeciętna i nic tego nie zmieni. W przeciwieństwie do wokalu np. takiego Micka Jaggera, który jest dla mnie ultracharakterystyczny (nie żebym była jego fanką)

P.S. Możesz się dalej oburzać nieświęcie, pogańsko czy jak tam ci się podoba.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

voodoo_doll pisze:Dzięki Dabliu - rozumiem, że jestem taką idiotką, że muszę używać słownika języka polskiego po to żeby używać najprostszych słów :/
Ależ niczego takiego nie sugerowałem. Po prostu nie zgadzam się z takim określeniem, jak przeciętny (w znaczeniu zwykły, słaby, pospolity), w odniesieniu do tak charakterystycznego i niezwykłego wokalu. Przeciętny wokal to ma Szymon Wydra ;) A wokal Varney jest właśnie nieprzeciętny, choć dla Ciebie być może niewyrazisty, ale to już insza inszość.
I nie oburzaj się tak, bo ja to na luzie i z dystansem, a widzi mi się, że chyba się obrażasz, skoro takie gorzkie słowa wystosowałaś :(

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Oj Dabliu Dabliu - ja się absolutnie nie obrażam - to nie ten wiek kiedy się nie ma dystansu do siebie ;P Ale musisz przyznać, że zalinkowanie do SJP sugeruje moją nieznajomość znaczenia bardzo prostego słowa 'przeciętny'. Nie miało to zabrzmieć gorzko tylko raczej rzeczowo, ale trudno, jak widać mój dobór słów nie sprzyja komunikacji ;P

Może jestem uparta jak osioł, ale do głosu tego pana bardziej mi pasuje słowo przeciętny niż niewyrazisty. A wokal Wydry to dla mnie w ogóle nie wokal.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Niech Ci będzie, ale mam prawo się nie zgodzić :)
(A do słownika odsyłałem, nie po to aby bezczelnie przypominać o znaczeniu słowa, ale żeby dodatkowo podkreślić moje zdziwienie. Tylko tyle.)

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Dabliu tu nie chodzi niech ci będzie - bo to nie ja próbuję cię przekonać o przeciętności głosu Varney'a tylko ty mnie o jego niesamowitości. I oczywiste jest, że ja zostanę przy swojej opinii, a ty przy swojej i to jest ok. Gdyby ludzie we wszystkim się zgadzali to nie byłoby dyskusji. I na tym zakończmy.

A w temacie teledysk wokalisty, którego głos jest dla mnie bardzo charakterystyczny.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Ten gościu po prostu wymiata. Znaczy Czesław. Od kiedy tylko usłyszałem Maszynkę, to jestem jego fanem. Znaczy można w polskiej muzyce zrobić coś oryginalnego :)

A tu najnowszy teledysk.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ