Seria słuchowisk fantastycznych

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
ubique

Seria słuchowisk fantastycznych

Post autor: ubique »

Chce się z Wami podzielić tą nowiną. Nie byłem do końca pewien w jaki dział się wpasować dlatego tu (moderatorzy szanowni przenieście gdzie należy w razie co)

Wczoraj w naszej czytelni http://czytelnia.basnie.pl zainaugurowaliśmy serię ze słuchowiskami autorskimi ze specjalnie aranżowaną oprawą muzyczną. Pojawiła się pierwsza adaptacja tekstu.

Słuchowiska realizowane są przy minimalnym nakładzie finansowym, ale i tak ze względu na aranżację prezentują się lepiej niż większość radiowych ;).
Ale gadam -> sami sprawdźcie...

oceniajcie,
...może nawet ucho was swędzi by usłyszeć w takiej adaptacji swoje opowieści? Zachęcam, wbrew pozorom trudno o wartościowy i ciekawy tekst.
Zatem też piszcie i publikujcie. Najlepiej oceniane będą adoptowane na słuchowiska. Taki zamysł.
Później prawdopodobnie przeniesiemy się do studia i będziemy je nagrywać dla runku zatem będzie można liczyć na jakieś konkretne wynagrodzenie.


Tutaj będę starał się informować o biegu powstawania nowych opowieści pełnym dźwiękiem.

A może redakcja Fahrenheita jest zainteresowana współpracą(?)

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Wydaje mi się, że pytanie o współpracę nie powinno znaleźć się na forum. Troszeczkę, jakby to rzec, spłyca to powagę tej propozycji, ale co ja tam wiem ;P
Niecierpliwy dostaje mniej.

ubique

Spłyca. Powiadasz?

Post autor: ubique »

hm?

Została tu zamieszczona informacja o słuchowiskach i zaanonsowana cała seria. Informacja dla ludzi zainteresowanych opowieścią, tekstem, muzyką, wyobraźnią. Tyle.

Ostatnie zdanie to nota z marszu:
Jeśli redakcja Fahrenheita przegląda forum które jest pod jego jurysdykcją, czy tytułem, to zauważy, że została złożona propozycja. Ewentualnie doniosą jej lokalni zwiadowcy. Taka zabawa :)

Jeśli nie to nie (właściwie to dla nas wniosek, że współpracujące z Fahrenheitem byty nie są traktowane poważnie, zatem i kolejna współpraca jak można domniemać byłaby nie traktowana poważnie ;) ).

A jeśli forum stworzone było dla nic nieznaczącego bełkotu, to przepraszam, pomyliłem się (mam nadzieję jednak że się nie pomyliłem).

Śmiesznie zresztą będzie, bo mają tę informacje/propozycję pod nosem i jako pierwsi nawet. Gwarantuje, że twórcy słuchowisk z czytelna.basnie.pl nie są pracującymi dla pieniędzy czy sławy. Kieruje nimi czysta ekspresja i idea nieustannego rozwoju wyobraźni oraz chęć pobudzenia aktywności innych ludzi, którzy wydają sie żyć jak muły robocze bez duszy, pragnień i odwagi.

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Oj, nie chodzi mi o to, że niepoważni ludzie tworzą słuchowiska. Tylko jeśli informujesz, to informuj nas, forumowiczów, a interesy z redakcją - załatwiaj w redakcji (telefon, mail). Chyba nie oczekujesz, że redaktor naczelna tutaj będzie z Tobą rozmawiała o współpracy. Pisząc do nich maila wychodzisz chyba na bardziej poważnego, niż pisząc to w ostatnim zdaniu posta? Hm? :)
Niecierpliwy dostaje mniej.

ubique

Ha...

Post autor: ubique »

A ja właśnie w tej kwestii, że autorzy słuchowisk czytelni są nie poważni, ba to wariaci :p.

I jako taki właśnie innej propozycji nie chcę składać, tylko publiczną. Lubię demokrację (w myślących środowiskach). Niech Forumowicze zdecydują, czy chcą aby ich pismo wiedziało o tej nie uszczegółowionej jeszcze propozycji. Jednocześnie to będzie ocena wartości powstających słuchowisk.

Ot takie widzimisię. ;)

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

No, z jednej strony rzeczywiście - rozumiem Twój zabieg, z drugiej jednak - miej na uwadze to, że to nie my - czytelnicy - mamy wpływ na to, z kim redakcja podpisuje współpracę, kogo wspiera medialnie itp., dlatego IMHO powinieneś zwrócić się z tym stricte do redakcji :)
Niecierpliwy dostaje mniej.

ubique

muzyka

Post autor: ubique »

ech, inny temat proszę...

Kto odtworzył słuchowisko może niechaj powie coś o jego muzyce, czy klimacie dźwiękowym, skoro w taki dział się wplotłem...

Ja, przy tej okazji mogę też zaprosić na stronę autora muzyki:
http://www.krzysztofhorn.com/
lub trochę do posłuchania:
http://www.myspace.com/krzysztofhorn

Spisał się człowiek w Gringa Tindze czy nie?

Powiedzcie szczerze...

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Prosisz o ocenę, ale na stronie trzeba się zarejestrować, aby móc odsłuchiwać słuchowiska. Moim zdaniem to mierny pomysł, bo co niby? Mam się rejestrować, nie mogąc się zapoznać z zawartością? Jak się coś w tej kwestii zmieni to przesłucham i się wypowiem. Konta nie będę w ciemno zakładał.

ubique

Hej, za darmo, bez logowania

Post autor: ubique »

Zupełnie nie wiem skąd sytuacja, że trzeba się logować!

Absolutnie nie jest to potrzebne do odsłuchu, ani czytania tekstów.

Wymóg logowania podnosi się dopiero przy kwestii komentarza, oceny i publikowania własnych tekstów.


Jeśli jest inaczej, sygnalizuj jakieś szczegóły tego problemu, gdyż to jakiś błąd najzwyklej.

ODPOWIEDZ