Fantastyczne soundtracki

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Slova

Post autor: Slova »

a może coś wiecej napiszesz, nie mówie, że tyle co ja, ale deczko więcej ;)

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Tak nawiasem nikt nie wspomniał tu jeszcze o "Tubular Bells" Mike'a Oldfielda, których fragment był wykorzystany w "Egzorcyście". Genialny utwór.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Popieram
FTSL
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Varelse pisze: Genialny utwór.
I dlatego pewnie Oldfield nagrywa go po raz kolejny w roznych wersjach juz od prawie trzydziestu lat, zamiast stworzyc cos na miare :P
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Fakt faktem, że nagrał go w 6 wersjach (lub 7, jeśli liczyć "Tubular World"), ale to nie znaczy, że nie nagrał oprócz tego nic porządnego. Że nie wspomnę o soundtracku do The Killing Fields, albumie Light+Shade czy Songs of Distant Earth (któya tak nawiasem też podchodzi pod muzykę fantastyczną, patrz Arthur C. Clarke, "Pieśni dalekiej Ziemii")

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Podpisuję się pod Spawnem, i Mononoke.

Dorzucam:
MI:2 (O)ST
Co najmniej kilka kawałków wybitnych, ponad połowa co najmniej godna uwagi. Niezła mieszanka stylów wyszła, płyta raczej naciąganego typu "inspired by" niż "from", ale.. całość oczko wyżej od Spawna oceniam.
A na CD/w empeczach znajdziemy:
drapieżnego jak nigdzie indziej Roba Zombiego (Scumb of the Earth), zadziornych Pimpsów (Rocket Science), niepokojący Apartament 26 (Backwards), bezbłędnego Hansa Zimmera feat. tęsknego Heitora Pereire (Nyah), rozmarzonego Powderfindera (Not My Kinda Scene), wreszcie obłędną Tori Amos (Carnival), i innych mniej lub bardziej znanych wykonawców, z mniej lub bardziej udanymi numerami, w tym ostatni wybryk Metallici który daje się słuchać.

Donne Darko
OST dziwnie wybrakowany, to czego nie ma można wyklikać na soundtrackinfo.com chociażby i >każdy_wie_co<
Finałowe, wbijające w fotel - Mad World by Michael Andrews & Gary Jules.. cały film streszczony w trzech minutach. Czegoś takiego się nie zapomina.

Starcraft: Broodwar (O)ST
Kto grał, ten wie. Kto nie grał, niech ściąga. Można sobie też z CD z grą zrypać, jest taki fajny tool do płyt Blizzarda :)
Podkład Zergów rządzi. Plus jajcarskie Starcraft - The 12 Days of Xmas.
On a ferst dej ow krys-mas blyzard gejw tu mi... e brend nu es si vi :D
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A mi sie wlasnie przypomnial przy tej okazji soundtrack do Judge Dredda. Ladnie skomponowana plytka, absolutnie popisowy kawalek The Cure do tego.
No i wspominal ktos juz Kruka? Z perspekwtywy lat dochodze do wniosku, ze muzyka lepiej zniosla probe czasu niz sam film :)
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Farnese
Mamun
Posty: 186
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 12:27

Post autor: Farnese »

Powróciłam właśnie do starych kawałków z Requiem for a dream. Może to mało fantastyczny film, ale coś niecoś z fantastyki ma (gł. narkotyczne wizje;). Nie wiem, ale tam muzyka ma coś takiego, co nie pozwala o sobie zapomnieć. Może to te głębokie dźwięki rodem z Apocaliptyki, a może wspaniałe brzmienie skrzypiec, brzmi nieomal jak płacz, świetnie wpasowuje się w tło filmu. A wszystko to dzięki Kronos Quartet.
"Nie zaglądaj do cudzego stołu, bo ci oczy zjedzą" by Maximus;)

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Jin-Roh - The Wolf Brigade - muzyka instrumentalna, rozwaliła mnie na łopatki
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Muzyka z... Batman Beyond ;] Fajna. Budzi wspomnienia :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

redcarey

Post autor: redcarey »

Mi tam podoba się bardzo podkład muzyczny do morrowind'a. Ostatnio zapuszczam to wieczorami, próbując coś tam skrobnąć... albo Gregorians 'Faith and Harmony'. Przeróbki przyjemne dla ucha.

Aragonte

Post autor: Aragonte »

Rafał Dębski pisze:Blade Runner - tak. Jeden z najlepszych soundtracków fantastycznych. Uwielbiam. Ale na kolana powaliła mnie muzyka Clannadu do serialu Robin Hood. Perełeńka po prostu. Szkoda tylko, że na płycie nie znalazł się pełny materiał z filmu - brakuje kilku fantastycznych kawałków.
I to tych co bardziej mrocznych, chociażby motywów towarzyszących scenom z "Mieczy Waylanda" :-)

marcus

Post autor: marcus »

Muzyka w moim sercu raczej małe ma znaczenie, bo miejsca dla niej nie ma tam zbyt wiele. (przepraszam za rym) Lubię posłuchać muzyki filmowej jak i klasycznej. Co do ulubionych wymyślny nie będę Star Wars, Star Trek, Władca Pierścieni, Opowieści z Narnii, Król Artur, Pierścień Nibelungów – Kompozytorów chyba nie muszę przedstawiać. Tak po za tymi filmami i tematem to soundtrack do Ostatniego Mohikanina, Jurassic Park no i oczywiście Indiana Jonnes i Gladiator.

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Kurdę, obejrznąłem Thoughtcrimes (Zbrodnie umysłu), film średnio-kiepawy, ale muza wyczadzista, normalnie przez cały czas atakuje. Tylko do tego chyba soundtrack nie wyszedl :(
Lypa.
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Soundtrack do "Old Boya", jednej z koreańskich opowieści o zemście. Bardzo dobry, z kilkoma prawdziwymi perełkami jak np. "The Last Waltz".
Cały soundtrack to muzyka klasyczna i jej podobna, z nielicznymi wyjątkami.
Dealing with bugs on a daily basis.

ODPOWIEDZ