Fantastyczne soundtracki

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Mateusz Zieliński
Sepulka
Posty: 76
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:40

Post autor: Mateusz Zieliński »

No, dobra - sam sobie odpowiem, a Wy jak bedziecie mieli okazję to sprawdzicie.
We wspomnianej scenie ewidentnie słychać motyw muzyczny ze... Smerfów. Nie melodię z czołówki, ale motyw pojawiający się często w trakcie odcinka. Ciekawe, czy ktoś jeszcze odniósł takie wrażenie. A może to ja jestem jakiś dziwny??

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja słyszałem, że w trakcie Smerfów leciał jakiś utwór z muzyki poważnej... Może jest jakaś zbieżność?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Mateusz Zieliński
Sepulka
Posty: 76
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:40

Post autor: Mateusz Zieliński »

Lafcadio pisze:Ja słyszałem, że w trakcie Smerfów leciał jakiś utwór z muzyki poważnej... Może jest jakaś zbieżność?
A wiesz, że może masz rację???!!!! Tylko jak to sprawdzić?

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Mateusz Zieliński pisze:A wiesz, że może masz rację???!!!! Tylko jak to sprawdzić?
Obejrzec Smerfy? Lokalna wypozyczalnia moze miec na VHS :)
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Re: Fantastyczne soundtracki

Post autor: Romek P. »

Lafcadio pisze:Może ten temat zainteresuje.
Podawajcie i rozmawiajcie swoich ulubionych soundtrackach z filmów fantastycznych :) Jakie są najlepsze ścieżki dźwiękowe według was? :)
A ja właśnie ściągnąłem sobie muzykę z filmu "Star Trek IV" - i choć film znakomity, to taaaakie rozczarowanie muzyką... ech, gdzież te humbolce kochane?
Nawiasem, małe pytanko w temaciei tych dużych zwierząt: znacie jakieś inne filmy, nie tylko fantastyczne, gdzie występują wieloryby? O muzyce nie wspomnę...
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Haletha

Post autor: Haletha »

Lafcadio pisze:Ja słyszałem, że w trakcie Smerfów leciał jakiś utwór z muzyki poważnej... Może jest jakaś zbieżność?
O ile doprze pamiętam, muzyka ze Smerfów to skompilowane kawałki muzyki poważnej, ale takie trochę mniej znane i za grzyba nie przypomnę sobie które. A Smerfów dawno się nie oglądało:)

A propos chętnych do oglądania: nie trzeba pędzić do wypożyczalni; wiem z pewnego źródła, że lecą teraz w telewizji;-)

Mateusz Zieliński
Sepulka
Posty: 76
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:40

Re: Fantastyczne soundtracki

Post autor: Mateusz Zieliński »

Romek P. pisze: Nawiasem, małe pytanko w temaciei tych dużych zwierząt: znacie jakieś inne filmy, nie tylko fantastyczne, gdzie występują wieloryby? O muzyce nie wspomnę...
Kokon któryś. Chyba drugi...

I oczywiście: Moby Dick
:))

Taclem

Post autor: Taclem »

Rewelacyjny soundtrack z mini-serialu "Miasteczko Salem" wg. Kinga. Utwór tytułowy i kilka elementów w środku jest wykonywane przez Lisę Gerrard, zaś całość popełnił Christopher Gordon.

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Taclem pisze:Rewelacyjny soundtrack z mini-serialu "Miasteczko Salem" wg. Kinga. Utwór tytułowy i kilka elementów w środku jest wykonywane przez Lisę Gerrard, zaś całość popełnił Christopher Gordon.
Wow! A można to jakoś namierzyć? Bo humbaki i Dead Can Dance, to jest dopiero przestrzeń dźwiękowa!...
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Taclem

Post autor: Taclem »

Na półkach sklepowych nie widziałem, więc wszedłem w posiadanie "motodami alternetywnymi" (ktore zgodnie z ostatnimi wypowiedziami prawników są zgodne z polskim prawem). Jest w Amazonie, ae to troche daleko i mam portfel za krótki. No ale jak się pokaże u nas to pewnie kupię, bo warto mieć.
A melodię z serialu Lisa wykonywała na koncercie w Kongresowej, o czym też dowiedziałem się dopiero z koncertowego bootlega.

Awatar użytkownika
Kot
Sepulka
Posty: 47
Rejestracja: wt, 16 sie 2005 10:37

Post autor: Kot »

Moim zdaniem duże niedopatrzenie, że jeszcze nikt nie wspomniał o Yoko Kanno i jej muzyce do "Cowboy Bebop". Jest tego kilka płytek z baardzo dużym rozrzutem gatunkowym. Gorąco polecam, oczywiście w połączeniu ze scenami z filmu.
If you can't make it work good, make it LOOK good - Bill Gates

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Kot pisze:Moim zdaniem duże niedopatrzenie, że jeszcze nikt nie wspomniał o Yoko Kanno i jej muzyce do "Cowboy Bebop". Jest tego kilka płytek z baardzo dużym rozrzutem gatunkowym. Gorąco polecam, oczywiście w połączeniu ze scenami z filmu.
A jak komuś się spodoba to jest jeszcze muzyka do "Vision of Escaflowne", jak ktoś chorały lubi, bo jest tamich pełno. I była nagrywana w Polsce :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Coleman pisze:Co mi przypomina, ze na Forum przed upadkiem (The Fall) i Reaktywacja byl watek o fantastycznych sluchowiskach radiowych. Malo nosny, ale zawsze. Jak sie znajda chetni, mozna by restaurowac.
Ja go zakładałem. Pamietam, że było tam coś koło 6 tys. postów. Cytowano Nas na innych forach, powstała praca doktorska...

A z ciekawostek. W kretyńskim "Power Rangres" (na Jetix - kurcze, przyznam się, oglądam tam czasem "Odlotowe agentki", "Kleszcza" i "Ludwiczka") leci od czasu do czasu motyw z gry HoM&M. Oszczędzają czy jak?

A wspominał już ktoś o muzyce P.I.L. do HARDWARE? Na starym forum trochę się nad nią rozwodziłem, ale może i tutaj była wymieniana?
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A co P.I.L.a bylo w Hardware? Bo mi sie P.I.L filmowy tylko z Dzika orchidea kojarzy (this is what you want, this is what you get. this is what you want, this is what you get...)
You and me, lord. You and me.

Geoffrey

Post autor: Geoffrey »

Witam.
W temacie soundtracków fantastycznych, od kołyski niemal towarzyszy mi John Williams z Gwiezdnymi Wojnami. Nikt i nic w mojej głowie nie zadomowiło się tak bardzo. (ewentualnie smyczkowy motyw z Załogi G :))

Natomiast najpiękniejszą ścieżką dźwiękową, która żyje własnym życiem, w oderwaniu od swego filmu, jest dla mnie muzyka z Misji.
Niebiański temat na klarnecie (oboju?), dynamiczne kawałki z indiańskimi fletami - cudowne.
Ostatnio oglądając film, bardziej śledziłem tematy muzyczne, niż akcję filmu.

ODPOWIEDZ