Tak mi się słucha właśnie 2

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Metallic »

Poc Vocem pisze:Doświadczenie w walce z miłośnikami techno podpowiada jedno - najlepiej użyć w tym celu heavy metalu albo, jeśli nie straszne Ci oskarżenia o satanizm, Generale, black metalu.
Dokładnie tak. Tyle, że heavy metal wygląda mi na odruch litości. Sam nie słucham black/death metalu, ale może ktoś inny poleci ciekawą kapelę. No i koniecznie growlujący wokalista.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Poc Vocem
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: śr, 01 lut 2012 19:57
Płeć: Nie znam

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Poc Vocem »

Właśnie ja też nie słucham black metalu. Ten Manowar to najbardziej bolesna dla uszu rzecz jaką znalazłem.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Metallic »

Z takich rzeczy, które znam, ale nie lubię:

http://www.youtube.com/watch?v=gNhN6lT-y5U

edit:

Przypomniało mi się. Oglądałem kiedyś serial animowany "Metalocalypse". Bohaterami są muzycy kapeli Dethklok (czy black, czy death metalowa to nie wiem, nigdy nie umiałem tego rozróżnić). Słuchałem kiedyś całej ścieżki dźwiękowej z serialu (mają utwory takie jak "Murmaider" czy "Castratikron") i myślę, że świetnie by pasowała na tę okazję. Link:

http://www.youtube.com/watch?v=UosmKd1k ... PmNd8X_SRY

A tak na marginesie, serial polecam tym, którzy lubią muzykę metalową i związany z nią czarny humor.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: B.A.Urbański »

Mnie się wydaje, że dużo skuteczniejszy będzie w tym przypadku trash albo power/speed metal.
A może coś starej, dobrej Sepultury?
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: śr, 01 lut 2012 19:57
Płeć: Nie znam

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Poc Vocem »

Power metal jest raczej zbyt melodyjny. Chociaż z drugiej strony puszczając np. to http://www.youtube.com/watch?v=MfzUA_3Vt7Y kilkanaście razy na przy rozkręconych na maksimum głośnikach można by złamać każdego. Tylko że wtedy ktoś mógłby pozwać Generała za trwałe uszkodzenia psychiki.

Natomiast tak sobie myślę czy thrash albo black nie są zbyt monotonne. W końcu dźwięk gitary rytmicznej przepuszczonej przez średniej grubości strop (30 cm) zbliża się niebezpiecznie do umc-umc znanego z techno.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Metallic »

Poc Vocem pisze:Natomiast tak sobie myślę czy thrash albo black nie są zbyt monotonne.
No to wracamy do progresji i puszczamy Dream Theater :D
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Ilt »

Puść im Tonetta - Pressure Zone (jest na YouTube). Tylko musisz jakoś wykombinować jak sprawić, by jeszcze teledysk obejrzeli, bo teledysk to 3/4 zrycia.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Gesualdo »

"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Metallic »

Niezłe.

http://www.youtube.com/watch?v=dtzZjauGO7s

To też jest niezłe, ale obawiam się, że może się spodobać.

e. Zawsze można puścić też Nyan kota.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: ElGeneral »

Szczerze wszystkim dziękuję za bogactwo rad. Coś się tam wykombinuje.
A swoją drogą to zabawne, że najpełniejszy odzew zyskuje człowiek, gdy trzeba komuś dopier... ;-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Gesualdo »

Ja najzwyczajniej w świecie pomyślałem, że to dobra okazja, żeby trochę wypromować moją ulubioną muzykę, nic więcej.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: ElGeneral »

Gesu, aż taki okrutny i mściwy, żeby skorzystać z TWOJEJ propozycji, to ja nie jestem ;-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

lortin
Sepulka
Posty: 3
Rejestracja: śr, 31 paź 2012 19:41
Płeć: Mężczyzna

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: lortin »

To ja nieśmiało zaproponuję http://www.youtube.com/watch?v=esK2LDtF ... re=related
Aha, proszę wytrzymać do około 40 sekundy ;)

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Metallic »

lortin pisze:Aha, proszę wytrzymać do około 40 sekundy ;)
Nie jest to aż tak trudne pod warunkiem, że nie ogląda się klipu :p

A ten koleś w 0:31 wygląda jak mój wykładowca.

e.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Tak mi się słucha właśnie 2

Post autor: Ilt »

lortin pisze:o ja nieśmiało zaproponuję http://www.youtube.com/watch?v=esK2LDtF ... re=related
Aha, proszę wytrzymać do około 40 sekundy ;)
Jeżeli proponujesz to w ramach pomocy w mszczeniu, to zły wybór. To miało być niepodobające się ofiarom, a nie zajebisty nu-metal. Więc jeżeli skrzywdzić kogoś MtH, to prędzej tym kawałkiem-pułapką (mało który znajomy metal wytrzymuje do końca ZŁA). :)
*z tą różnicą, że krzywdzi to tylko metalowców, nie techniaków.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

ODPOWIEDZ