Koncerty świeższe od wczorajszych bułek :D

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Ja tak ze sporym wyprzedzeniem, ale znając Emilkę, pewnie nie pozwoli na tłumy w progresji (czyt. biletów będzie mało).

Emilie Autumn w warszawskiej Progresji - 8 października 2008

Przyznam, że na ten "koncert" czekam od dawna. Dlaczego w cudzysłów ubrałem? A dlatego, że koncerty Emilki to nie tylko muzyka, ale występy kabaretowe, odczyty fragmentów z jej książki oraz pokazy smyczkowej wirtuozerii.

Nie ma mocy na tym świecie, która sprawi, że nie pojadę na ten koncert. W końcu na takie zadupie, jak Polska, Emilka może już nie zajrzeć. Chyba, że ją na jakiś Bolków zaproszę... Ale to też nie wiadomo.

Innych zainteresowanych koncertem proszę o kontakt. Jest do obgadania jedna kwestia :>

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

Bawiłam na koncertosie Indios Bravos w Sandomierzu. Poza tym, że zawyżyłam mocno średnią wieku, a ludzi było tyle, że podziwiam zespół, że w ogóle wyszedł, było fajnie;) Pobujałam się, pobujałam, napchałam pozytywnej energii po pachy;) Zwykle trudno dostać się do barierek, ale tym razem podeszłam pod scenę równo z Gutkiem i mogłam się na barierkach rozpierać:)
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

A ja się bawiłem na Metallice w Chorzowie :) Koncert życzeń jak nic. Rewelacja bez dwu zdań!
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Podpisuję się rękami i nogami. Fantastyczne widowisko! :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Mimo że sprawa stała cały dzień pod znakiem zapytania, ostatecznie dotarłem szczęśliwie na warszawski koncert Sinead O'Connor i równie szcześliwie go spędziłem:-) Choć do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, że gwiazda takiego formatu dała darmowy koncert - ale hej, tym lepiej dla fanów^^
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Czytam wasze wypowiedzi na temat koncertu Metallicy i aż nie wierzę własnym oczom. Dlaczego tak lakonicznie? Przecież to była przecudna zabawa i niesamowite wydarzenie.

Dlaczego nie wspomnieliście o przecudnych falach, jakie przetaczały się przez trybunę? Siedziałem w sektorze, gdzie się zaczynały, niesamowite wrażenie. :) A gdy zagrali "Master of Puppets" i cały stadion śpiewał wraz z nimi? Gardło bolało mnie jeszcze przez trzy dni. Cały koncert wyśpiewywałem wraz z zespołem. :D Przy refrenie, a konkretniej "Master! Master!" aż echo szło, tak wszyscy byli zaangażowani.

Bilet spoczął na honorowym miejscu, a nawet myślę o tym, by oprawić bestię. :P Cóż, to chyba będzie przesada. Zaraz, zaraz, mam gdzieś tutaj taką fajną ramkę <gadu, gadu, gadu...>
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

No cóż, ja od kilku dni wsłuchany jestem w bootlega z tego koncertu i muszę powiedzieć... że jestem dumny, że tam byłem :) a za rok, będzie jeszcze lepiej! :)
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

To ja tak przy Was... skromnie... dziś na Hey się wybieram.
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ignatius Fireblade pisze:
Bilet spoczął na honorowym miejscu, a nawet myślę o tym, by oprawić bestię. :P
mój już wisi na ścianie ^^
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

A u mnie w rodzinnej Jeleniej był dzisiaj jedyny w Polsce koncert Kepa Junkera. Na dodatek wejściówki można było wyszarpać za darmo. A sam koncert po prostu REWELACYJNY, chłopaki wymiatali na sprzętach, że głowa mała. Jestem zachwycona i pod ogromnym wrażeniem.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
andre
Sepulka
Posty: 99
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 14:54

Post autor: andre »

Jedyny w Polszy koncert rosyjskiej kapeli pagan folk metalowej Arkona odbedzie sie w Olsztynie,19 lipca o godz 19.00 w klubie Underground.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Sobotę spędziłem na Polach Marsowych, na imprezie o nazwie WROCK FOR FREEDOM. Dawno już nie bawiłem się na tego typu koncercie i czuję się wewnętrznie odkurzony :) Osobiście zjawiłem się tam dla Armii, Lao Che i Kultu. Było super, stałem pod sceną, szał ciał i odjazd, a do tego wysoce profesjonalne zachowanie ochrony. Nabrałem ochoty na kolejne koncerty :)

Awatar użytkownika
Nieznany
Fargi
Posty: 376
Rejestracja: pt, 11 sty 2008 17:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Nieznany »

A w Mielcu, na placu Armii Krajowej, za zupełną darmochę, posłuchać będzie można dnia 3 lipca pani Gwendolyn Bradley - słynnej, jak mniemam, sopranistki! :D

Zapraszamy. :)

Tu plakat.
A tu info o tej pani, Wikipedia.
Na prawdę zważam i "naprawdę" piszę razem.
Naprawdę zważam i "na prawdę" piszę osobno.
Moja schizofrenia ma się lepiej, dziękuję.

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

W niedzielę (to znaczy zasadniczo od piątku, ale ja byłem dopiero w niedzielę) odbył się w Cieszynie Festiwal Nowa Muzyka. Generalnie impreza przednia dla tych co lubią elektronikę świeżej daty. Bywały koncerty genialne (Robert Logan, Clark) oraz nieco gorsze (Battles). Spektrum brzmieniowe dość szerokie, od eksperymentu przez IDM i beatbox do rocka połączonego z elektroniką.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

ODPOWIEDZ