Najnowszy numer Nowej Fantastyki

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Moze wyjasnie sprawe kasy - nie jestem pewien na 100 procent, ale wydaje mi sie, ze w tak standardowej sprawie (nie wyrozniajacej sie niczym specjalnym) jako stawke odszkodowania mozna przyjac cennik ZPAF, ktory za zdjecie formatu 1/8 strony przy nakladzie do 50 tysiecy, przyjmuje chyba ok stukilkudziesieciu zlotych). Niby zadne pieniadze nie smierdza, ale mi na tej kasie nie zalezy. Nowa Fantastyka i tak juz traci sporo wplywow na tym, ze przestalem ja kupowac.
Jako ze swoje zdjecia udostepniam za free (dotad odmowilem tylko raz zgody na publikacje, co oczywiscie nie znaczy, ze na wszystko sie bede zgadzal), nie chce mi sie bawic w finanse, ktore potem bede jeszcze musial rozliczac z US, a w dodatku narobilbym klopotu finansowego osobie, ktora moje zdjecie wziela (zwykle umowy sa tak sformulowane, ze za takie rzeczy ponosi odpowiedzialnosc autor artykulu, a nie wydawca). Sprawe opisalem ku przestrodze NF i innym. Zalezy mi tez na tym, zebym mial wiedze, gdzie moje zdjecia sa publikowane oraz zeby nie publikowac moich zdjec bez mojej zgody. Dotad wydawalo mi sie, ze na swoim fotoblogu okreslilem jasno zasady, najwyrazniej sie mylilem, albo ktos sciagnal zdjecie z forum.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Navajero pisze:Baronie, to naprawdę nie miejsce na dywagacje co do różnic pomiedzy komuną, a miedzywojniem czy teraźniejszością, zresztą długo by dyskutować... Osobiście wolałbym miedzywojnie lub czasy dzisiejsze - z wielu względów. Mimo, że nie będę w stanie bezpiecznie przespacerować się w nocy po Kreszczatiku jak za komuny, wódka relatywnie podrożała, a i kobitki jakieś nieprzyjemnie wyemancypowane* :P


* Dla koneserów zostają już chyba tylko Ukrainki, bo i Rosjanki się zeuropeizowały :D
Co by nie odbiec zasadniczo od tematu, to pamiętam start Fantastyki. Pamiętam jak znikał cały nakład. Jak w ciągu roku wydawano kilka książek z fantastyki i oczywiście wszystko co zostało wydane, było wykupione i przeczytane. Także na Fantastyce odbiła się tak zwana "słuszna linia". Dokładniej, jedynie słuszna. Pamietam też krytyczne artykuły (Nowe Drogi?) towarzyszy o niebezpiecznych tendencjach w prasie dla młodych: ze kolorowa, pozbawiona treści dydaktycznych, odrywająca od rzeczywistości, promująca konsumpcyjne wartości. Wychodzi na to, że Fantastyka ugodziła w sojusze...

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

baron13 pisze:
Co by nie odbiec zasadniczo od tematu, to pamiętam start Fantastyki.
Ja też pamiętam. Pamiętam jak stałem w kilometrowej kolejce po pierwszy numer ( na okładce była chyba jakaś półgoła panienka z mieczem :P). Tyle, że wtedy sprzedałoby się wszystko co odbiegało choć trochę od siermiężnej, komunistycznej rzeczywistości. I rynek był jakby inny.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

A.Mason pisze:Niby zadne pieniadze nie smierdza, ale mi na tej kasie nie zalezy. Nowa Fantastyka i tak juz traci sporo wplywow na tym, ze przestalem ja kupowac.
I to mnie się Panie, zajebiście podoba! Dołączam się, choć mnie nie splagiatowano - Nowa Fantastyka dużo na tym straciła, że ja też przestałem ją kupować!
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Cholercia, a dla mnie przemiła pani w jedynej polskiej księgarni, specjalnie sprowadza. I tylko dla mnie, ten jeden numer miesięcznie na całe hrabstwo :/
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

hundzia pisze:Cholercia, a dla mnie przemiła pani w jedynej polskiej księgarni, specjalnie sprowadza. I tylko dla mnie, ten jeden numer miesięcznie na całe hrabstwo :/
Wstydz sie!

:-D A powaznie, nie jest moim celem zainicjowanie jakiejs akcji pk. "Nie kupuj NF". Jezeli jestes zadowolona z gazety i/albo masz potrzebe jej kupowania, to nikt nie bedzie Cie przeciez napietnowac, a przynajmniej nie ja :)

Ostatnio zorientowalem sie, ze to czasopismo oddala sie coraz bardziej od mojego profilu i przeksztalca w sobowtora "Fantasy (Click)".
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Niestety masz rację, ale na bezrybiu i rak ryba.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ja, muszę to przyznać z bólem, w ogóle zaprzestałem śledzenia jakiejkolwiek prasy fantastycznej. Nie karmię się kompromisami, więc przeniosłem zainteresowania gdzie indziej. Choć nie ukrywam, że chętnie bym wrócił do śledzenia, gdyby coś zdarzyło się ciekawego, w sensie inteligentnie intrygującego.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

hundzia pisze:Niestety masz rację, ale na bezrybiu i rak ryba.
To prawda, to prawda. A Twoje bezrybie jest o wiele bardziej bezrybne niż nasze, u nasz też nie złoto, co to jest, dwie gazetki o tak odmiennym profilu, że prawie nie konkurujące? Pamiętam, jak siedząc w Azji łaziłem po mieście szukając JAKICHKOLWIEK materiałów drukowanych po polsku, żeby sobie poczytać, bo po angielsku i rosyjsku miałem już odruch wymiotny... W takiej sytuacji jakieś animozje ideolololo tracą znaczenie, dobra jest każda gazeta.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

No, ba możesz kupić Przyjaciółkę, Naj, Autoświat, Muratora, Fakt, nawet Agorę, proszę cię bardzo, przynajmniej w pięciu polskich sklepach, ale fantastyka, panie, zapomnij. Kto to czyta?
To samo na półce w księgarni. Jeden regalik wydzielony na fantastykę, mieści się na nim circa 20 książek, z czego 9 to Pilipiuk a 5 to Sapkowski. Dwa Kingi, dwa Mastertony i Zmierzch. Cała saga.

Niestety, może mi się polityka NF nie podobać, ale przyjmuję to fatalistycznie: tak już jest i mały mam na to wpływ.
Nie uważam, by miało to kogokolwiek usprawiedliwiać, ale NF zawojowała niszę fantastyczną, ma swoisty monopol na fantastykę wydawaną co miesiąc. Jak nie oni (SFFiH oraz NF), to kto?
Pewnie dlatego ci z NF czują się tak bezkarni.

edit: bo się podmioty rozpędziły
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Takie dostalismy meilem, więc się podzielimy :)

Drodzy Czytelnicy!

Od dziś w sprzedaży "Nowa Fantastyka" (8/2010): "Xięga rycerska".
Okładka numeru to dzieło Jana Patrika Krasnego.

W numerze m.in. świetni "Dzicy najemnicy" Macieja Nowaka-Kreyera, wywiady z Bogusławem Polchem o Funkym Kovalu (komiks wraca na łamy "NF" już w październiku!), z Jarosławem Grzędowiczem o "Panie Lodowego Ogrodu" (i nie tylko), a także kompletny grafik tegorocznego, sierpniowego EUROCONU!

Wśród autorów opowiadań polskich Łukasz Dęboróg, Jan Rudziński oraz Jakub Kamiński. A wśród opowiadań zagranicznych: Mike Resnick i Olga Gromyko.
Do tego jak zwykle felieton Łukasza Orbitowskiego, dział recenzji książkowych, kinowch i DVD, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a także pełna informacja o tym, co dzieje się na www.fantastyka.pl, stronie coraz popularniejszej wśród fanów SF i fantasy.

Serdecznie zapraszamy do lektury!
Redakcja
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ebola pisze:Okładka numeru to dzieło Jana Patrika Krasnego.
...wykorzystane już na okładce 2. części 4. tomu Pieśni Lodu i Ognia GrrMartina.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

O Panie Lodowego Ogrodu?

No, chyba jednak o Panu:))
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Byłam ciekawa, kto pierwszy się czepnie. :)))
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Mogłaś pójść w zaparte, że to modlitwa była: O, Panie Lodowego Ogrodu...!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ