Najnowszy numer Nowej Fantastyki

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Mara pisze: mój obecny kraj to takie peryferia, że tutaj nawet nie mówi się "z czterech stron świata", bo na północy nie ma już nic
A ruszając na północ i idąc przez cały czas w linii prostej nie trafisz przypadkiem do Kalifornii?
Edit: KNS
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Nie wiem, nie próbowałam ;-) Jeszcze nie jestem tak zdesperowana, żeby przedzierać się przez biegun :)
42

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Sprawdziłem na mapie. To jednak droga na Hawaje, nie do Kalifornii.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Młodzik »

Koleżanka ma dość wredny problem z prenumeratą Nowej Fantastyki i ciekaw jestem, czy może ktos jeszcze miał podobnie, czy to my nie potrafimy czytać regulaminu ze zrozumieniem.

Koleżanka zamówiła cały roczny pakiet NFowy: NF, NF-WS i CzF. W regulaminie stoi, że koszty przesyłki czasopism na terenie kraju ponosi wydawca. Opłaciła wszystko tak jak trzeba, a tu przychodzi informacja, że do każdej przesyłki musi jeszcze dołożyć 11 zł kosztów przesyłki i nie dostała CzF. Ktoś miał podobnie?
(Między Bogiem a prawdą muszę przyznać, że koleżanka głupia jak but z lewej nogi, więc nie wiem, czy czegoś nie popieprzyła).
Edit.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Alfi »

Młodzik pisze: W regulaminie stoi, że koszty przesyłki czasopism na terenie kraju ponosi wydawca. Opłaciła wszystko tak jak trzeba, a tu przychodzi informacja, że do każdej przesyłki musi jeszcze dołożyć 11 zł kosztów przesyłki i nie dostała CzF. Ktoś miał podobnie?
U nos na wsi stary Kaźmirz G., znany jako "Stalmach", puknołby sie w coło i by powiedzioł: Ty gópio, ty wierzys w pisane?!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Darth_Franek »

Numer z maja 2012. Absolutnie rewelacyjne (oczywiście z mojego, bardzo osobistego punktu widzenia) otwierające numer opowiadanie Jacka Wróbla pt. "Po drugiej stronie oka".

Zastanawiające, jak tak młody facet może mieć takie doświadczenie. Czyżby demony w "żonach" budziły się teraz już około 20ki? ;).

Czapka z głowy - odkryłem siebie przedrozwodowego w tym opowiadaniu. Ciekawe też, czy jestem już po drugiej stronie.

Edit: Zmieniono układ słów w drugim zdaniu, bo wychodziło na to, że opowiadanie otwiera Jacka Wróbla ;).
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Kruger »

Fakt, fajnie napisane, choć sam główny zamysł mało mi się.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: kruk »

Znalazłem wywiad z Parowskim, o tutaj.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Ebola »

Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: hundzia »

Nie wiem, nie jestem pewna, ale może to i lepiej? Taka zmiana selekcjonera?
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Gustaw G. Garuga »

30 lat to kawał czasu. A czasy się zmieniają.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: Darth_Franek »

Graty dla Michała :D. Parowski wie raczej, co robi ;).
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

mc
Sepulka
Posty: 96
Rejestracja: czw, 31 maja 2007 15:38

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: mc »

Miejmy nadzieję...

Poniżej kilka sugestii dla potencjalnych autorów.

--
FAQ redaktorskiego zen


1. Ścieżek do celu jest wiele, ale tylko jedna wiedzie drogą prawych

Teksty w Wordzie w formacie .rtf lub .doc proszę przysyłać na adres michałcetnarowski@fantastyka.pl. Preferowane ustawienia pliku – czcionka Times New Roman 14, wcięcia akapitowe 1 (brak tabulatorów), bez odstępu między akapitami, z interlinią między wierszami 1. Opowiadania wysłane na ten adres, po przejściu selekcji, zostaną wybrane do druku w „Nowej Fantastyce” lub „Wydaniu Specjalnym”, a ich przeznaczenie zależy od decyzji redakcji.


2. Daj się poznać światu, a świat da się poznać tobie

Pamiętaj, żeby w pliku znalazło się twoje imię i nazwisko, namiary kontaktowe (co najmniej adres e-mail i/lub numer telefonu) oraz – najlepiej – krótka notka biograficzna (ze szczególnym uwzględnieniem, czy autor publikował coś wcześniej i jeśli tak, to gdzie). Pliki z opowiadaniami z Poczty trafiają do katalogów na dysku twardym i prześledzenie, przez kogo zostały wysłane – jeśli nie znajdują się w nich te dane – jest potem utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Dodatkowo w tytule pliku proszę umieścić nazwisko autora i tytuł tekstu (albo jego pierwsze słowa, jeśli cały tytuł jest dłuższy), np.: „Tolkien_Władca pierścieni”, „Lem_Niezwyciężony”. Podobnie powinien wyglądać temat e-maila („Rowling, Kiedy Harry poznał Sally, opowiadanie”).


3. Oświecenie nie jest stanem chwili

Z autorami wybranych tekstów skontaktujemy się mejlowo lub telefonicznie najczęściej do 3 miesięcy od otrzymania pliku z opowiadaniem. Nie znaczy to jednak, że tekst zostanie opublikowany w tym terminie – czas publikacji zostanie ustalony w porozumieniu z autorem.


4. Czas jest najcenniejszą rzeczą. Brak odpowiedzi nie jest brakiem odpowiedzi

Jeśli „mailer deamon” na skrzynce nie sygnalizuje Ci, że przesyłka nie dotarła, załóż, że dotarła do redakcji. Potwierdzenie otrzymania e-maila to tylko niecała minuta, to prawda; ale potwierdzenie otrzymania stu e-maili to już więcej niż godzina. Ten czas lepiej poświęcić na czytanie Twoich opowiadań. Z podobnych powodów nie prowadzimy polemik na temat odrzuconych tekstów ani ich nie opiniujemy. Jeśli do 3 miesięcy nie skontaktuje się z Tobą nikt z redakcji, możesz założyć, że tekst nie został zaakceptowany.


5. Droga to nie tylko początek drogi.

Każdy zaakceptowany tekst podlega pracy redakcyjnej – redakcja zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i wprowadzania poprawek do tekstu. Bądź na to przygotowany.


6. Cierpliwość jest cnotą

Pamiętaj, że brak akceptacji tekstu nie jest równoznaczny z brakiem akceptacji autora – czasem tekst nie jest zły, ale nie jest kompatybilny z gustem redaktora lub nie pasuje do aktualnych planów wydawniczych. Niech Cię to nie zraża. Próbuj dalej.


7. „Ja” jest lustrem

Pamiętaj, że brak szacunku okazany w kontaktach interpersonalnych nie jest najlepszą drogą do budowania dojrzałych relacji między partnerami złączonymi przez wspólny cel. Nikt w redakcji nie jest Twoim wrogiem. Czasem nałożenie się niekorzystnych zbiegów okoliczności wynika z czyjejś złej woli, ale częściej przypadek to tylko przypadek. Daj sobie i nam drugą szansę.

Awatar użytkownika
dziko
Sepulka
Posty: 12
Rejestracja: wt, 02 paź 2012 22:28
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: dziko »

Bardzo podobało mi się klarowne info o potwierdzeniach i czasie oczekiwania. Wcześniej tego brakowało.

Jedna rzecz:
mc pisze:czcionka Times New Roman 14, wcięcia akapitowe 1 (brak tabulatorów), bez odstępu między akapitami, z interlinią między wierszami 1.
Oczywiście nie jest problem takie sformatowanie tekstu, ale to chyba dość "nieortodoksyjne" ustawienia - rozmiar czcionki/interlinia. Z czystej ciekawości, z czego to może wynikać?
pozdrawiam - Bartek

mc
Sepulka
Posty: 96
Rejestracja: czw, 31 maja 2007 15:38

Re: Najnowszy numer Nowej Fantastyki

Post autor: mc »

Z subiektywnie rozumianej wygody ;-) (Tak mi pasuje najbardziej).

ODPOWIEDZ