"Czas Fantastyki"

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
kybergeist

"Czas Fantastyki"

Post autor: kybergeist »

Nie zauważyłem tematu, a "Czas Fantastyki" to całkiem niezły periodyk, IMAO.:)
Jest już w sprzedaży numer 4(5), ale chciałbym wrócić do poprzedniego. Oprócz kilku ciekawych felietonów, zwróciłem uwagę na wcale zabawny, ale nie do końca zrozumiały komiks "Ratman".
Zachodzi jakiś związek pomiędzy postaciami w kaftanach bezpieczeństwa, a Fahrenheit Crew, czy to tylko przypadkowa zbieżność? :)

Czytał ktoś najnowszy numer? Warto kupić?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mam najnowszy numer, przeglądnęłam, IMAO, szkoda kasy. Ale mnie się nie podoba Czas Fantastyki - ten eklektyzm quasi-akademicki mnie męczy. Znaczy: nie można ufać moim opiniom :)))
So many wankers - so little time...

znikt

Post autor: znikt »

Można :) Ja ufam.
A o periodyku nie będę się rozpisywał, bo wejdę w monotematyczność wysoce niechęcią okraszoną, a to żadna sztuka.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Re: "Czas Fantastyki"

Post autor: Coleman »

kybergeist pisze:zwróciłem uwagę na wcale zabawny, ale nie do końca zrozumiały komiks "Ratman".
Zachodzi jakiś związek pomiędzy postaciami w kaftanach bezpieczeństwa, a Fahrenheit Crew, czy to tylko przypadkowa zbieżność? :)
A mozesz nieco przyblizyc tym, ktorzy nie maja mozliwosci rzucic oczkiem?
FTSL
You and me, lord. You and me.

kybergeist

Post autor: kybergeist »

Trudno dodać coś więcej, musisz sam zobaczyć. Może ktoś prześle skan, ja niestety nie mam skanera pod ręką.
Pierwsze skojarzenie było właśnie z waszym magazynem - ludzie w kaftanach, maksymalnie obłąkani, karetka z napisem >Fahrenheit<... :)))
Niewykluczone, że to wy właśnie zainspirowaliście Tomka Niewiadomskiego. Tak czy inaczej, jest to bardzo dobry odcinek. Polecam. :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jest, to prawda. Jako Pogotowie Literackie, czy coś podobnego :)))
Dziwne indywidua siedzą w tej karetce, jako żywo przypominającej pojazd filmu na podstawie powieści Bradbury'ego :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A numer bieżący dodaje mi tylko argumentów na podtrzymanie poglądu, który wyraziłem w wątku o "Lampie".
Łojezu.
Tyle byków w czymś, co dumnie mieni się "dwumiesięcznikiem dla zaawansowanych"... chyba w przebijaniu się przez bełkot (Dagmara Binkowska - popis na cztery strony) mam być zaawansowany, a może wiekiem? Protasiuk zmyśla o życiorysie Neala Stephensona (albo popisuje się niewiedzą), a w dodatku jest wewnętrznie sprzeczny. Znów dali zarobić Przewodasowi.
Pięęęknie.
Nawet Dukaj poleca akurat autorkę, o której wspomniał w wywiadzie dla Lampy - naprawdę, powinni jedną redakcję zlikwidować i wydawać tylko solidny miesięcznik (nic a nic nie sugeruję, słowo :D )

EDITEDITEDITEDIT

O żesz w papę.
Jakub Nowak mną wstrząsnął i pozamiatał. Po prostu. Autorze, jeśli to czytasz - szacunek. "Dziwne dni" (mimo tego, że do The Doors jakoś nigdy się nie przekonałem) to nokaut.
Aż żal, że ukazał się w niskonakładowym magazynie-pomyłce... (z ostatnich niusów z frontu - pan autor artykułu o salonie w horrorze przekręcił nazwisko Ann Radcliffe. Żenua.)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

taki jeden tetrix pisze:Znów dali zarobić Przewodasowi.
Pięęęknie.
Zawiść, zawiść i jeszcze raz zawiść :P Przewodas też musi z czegoś żyć. Tu NF tam CzF a ówdzie Magazyn Pszczelarski (czy co to tam było?)
taki jeden tetrix pisze:Nawet Dukaj poleca akurat autorkę, o której wspomniał w wywiadzie dla Lampy - naprawdę, powinni jedną redakcję zlikwidować i wydawać tylko solidny miesięcznik (nic a nic nie sugeruję, słowo :D )
Jak wyżej. Dukaj też człowiek. Jak mawiał mój zaprzyjaźniony wiedźmin: Wszystko drożeje a żyć trzeba. Jeśli można sprzedać jeden towar dwa razy to trzeba frajerem być, żeby nie skorzystać :P
taki jeden tetrix pisze:O żesz w papę.
Jakub Nowak mną wstrząsnął i pozamiatał. Po prostu. Autorze, jeśli to czytasz - szacunek. "Dziwne dni" (mimo tego, że do The Doors jakoś nigdy się nie przekonałem) to nokaut.
A widzisz! Malkontencisz :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ebola pisze:Zawiść, zawiść i jeszcze raz zawiść :P Przewodas też musi z czegoś żyć. Tu NF tam CzF a ówdzie Magazyn Pszczelarski (czy co to tam było?)
No i warsztaty. Nie zapominajmy o warsztatach.
Z drugiej strony, to ponoć na zimę łapie się człowiek każdej fuchy, żeby na futerko zarobić. Może KTL wie coś więcej od nas na temat nadchodzącego lata?

I pewnie, że malkontencę. Rezydentna Menda musi mendzić.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

I takim Cię lubię TJT :)
A żeby było na temat: Nie kupuję Czasu Fantastyki.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Dwa ostatnie numery mam podwójne (bo ze starości wciąż zapominam, że nie wygasła mi prenumerata :( ). Chcesz? Darmo oddam. Te nieczytane.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ty to umiesz zachęcić wirusa :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Szkoda, że nie masz potrójnych :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ustalcie między sobą. Wyślę temu, kto przeżyje (stawiam na Borga :D - sori, wirrrusie).
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Zawsze można z nich zrobić wolne eglemplarze, krążące pomiędzy forumowiczami:)))
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

ODPOWIEDZ