Portale nie-periodykowe

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Portale nie-periodykowe

Post autor: Lafcadio »

Proponuje temat na ciekawostki z portalów, które nie publikują periodycznie, a od czasu do czasu.

Jako pierwszy proponuje zapis chata z Lubko Dereszem, niedawno recenzowanego w NF.

Jeśli o moje wnioski idzie, to wciąż podtrzymuję tezę, że ludzie młodzi, poniżej tych symbolicznych 25 lat nie powinni publikować książek. Sam autor dał mi wrażenie nazbyt wydumanego jak na swój wiek. Jakby ta postawa była wypracowana. Albo wyczytana.
Tak czy inaczej, miłej lektury ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Och, Lafcadio, któż z nas jest bez winy? Wszyscy się kreujemy :)))

Ale tego autora, to nic nie czytałam... A przynajmniej nie pamiętam, zebym czytała. Czy on dzieło jakieś popełnił godne uwagi? Zna ktoś, polecić może, mini-recenzję skrobnąć?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

Małgorzata pisze:Och, Lafcadio, któż z nas jest bez winy? Wszyscy się kreujemy :)))
Tak, tak, maksymalnie staramy się poszerzyć swój towarzyski t... :PPP
ASDASDASD :))))))
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Małgorzata pisze:Och, Lafcadio, któż z nas jest bez winy? Wszyscy się kreujemy :)))
Co racja to racja, ale czat z Lubkomirem, przypomniał mi jak kiedyś czytałem poezję miłosną w szkolnych gazetkach pisanych przez 12-latków. Jakież wydumane, górnolotne i w ogóle ;) Żeby nie mówić naciągane, fałszywe, wyzbyte z "siebie".
Małgorzata pisze:Ale tego autora, to nic nie czytałam... A przynajmniej nie pamiętam, zebym czytała. Czy on dzieło jakieś popełnił godne uwagi? Zna ktoś, polecić może, mini-recenzję skrobnąć?
Książka się "Kult" nazywa, w NF była recenzja. W numerze z mechanicznymi rybami w zalanym Manhatanie (okładka cudnej urody :)))
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wywiad z Lemem dla Die Zeit przetłumaczony dzięki czasopismu Forum. Miłej lektury.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Witam ponownie w dziale, gdzie chyba mówię tylko ja. Tym razem chciałbym zaprezentować wywiad z Krzysztofem Piskorskim, który tu zresztą czasami bywa. Miłej lektury :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wracam do tematu tak przeze mnie okupowanego ;)
Wywiad z Krzysztofem Piskorskim
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Poczatkowy zamysl watku chyba nie do konca odpowiada jego zawartosci :) Za to chetnie pociagnalbym, na przykladzie powyzszego, kwestie autokreacji w wywiadach :))) Tylko nie chce byc niegrzeczny :P
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Coleman pisze:Poczatkowy zamysl watku chyba nie do konca odpowiada jego zawartosci :) Za to chetnie pociagnalbym, na przykladzie powyzszego, kwestie autokreacji w wywiadach :))) Tylko nie chce byc niegrzeczny :P
E tam, zamysł wątku był taki, że nie wepchnę informacji o wywiadzie gdzieśtam do np. Esensji :P
Pociągnąć można, to tylko nieszkodliwy offtop ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Niegrzeczny wobec Krzysztofa :P
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

E tam od razu niegrzeczność ;) Można grzecznie. Poprawność polityczna jest zupełnie nie wskazana ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Czasem odnosze wrazenie, ze moje standardy grzecznosci nie pokrywaja sie z ogolnoobowiazujacymi. Tak, czy inaczej, chcialbym zauwazyc, ze fajka i dwudziestotrzylatek sa w moim odczuwaniu estetyki zupelnie nikompatybilne. W zasadzie, na dobra sprawe, wrecz smiesznie.
You and me, lord. You and me.

Vanin

Post autor: Vanin »

Coleman pisze:W zasadzie, na dobra sprawe, wrecz smiesznie.
Mnie się też tak wydaje, ale może małolaty chcą się dowartościować :))))))))))

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Vanin pisze:Mnie się też tak wydaje, ale może małolaty chcą się dowartościować :))))))))))
Ja sobie wypraszam! Fajka jest 2 x lepsza niz papierosy.
Jak palilem, to ze wzgledu na:
  1. smak tytoniu,
  2. brak problemow ze strzepywaniem popiolu,
  3. mozliwosc trzymania w gebie/rece az do wygasniecia
I zapewniam, ze nie chcialem sie wtedy dowartosciowywac, bo rzadko palilem fajke publicznie.

--
Miedzy tymi, co nie mieli jeszcze trzydziestu lat, sporo bylo lobuzow:
zaczepiali, smieli sie i halasowali na lekcji; [...] a staruszkowie
spali i nic nie korzystali, a jak nauczycielka na nich krzyczala, nic
sobie z tego nie robili, bo sporo bylo gluchych.
J.Korczak "Krol Macius I"

Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Post autor: Robert J. Szmidt »

BTW 23 lata to nie taki znowu małolat. w pewnych kregach (małolackich) to już prawie wapno. Vide Kingowska "...przeraźliwie stara, trzydziestoletnia kobieta":-)
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

ODPOWIEDZ