Koncerty świeższe od wczorajszych bułek :D

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Koncerty świeższe od wczorajszych bułek :D

Post autor: taki jeden tetrix »

Na KMFDM byłem wczoraj. Jeszcze mi słuch wraca.
O "aktach wspomagających" złego słowa nie powiem, bo krajowy się nie stawił, a o importowanym mi się nie chce :D - natomiast atrakcja wieczoru po prostu zwalała z nóg. Sascha Konetzko i kumple dali rewelacyjny, profesjonalny show. Naddźwiękowy wręcz czasami.
I to wszystko oglądało może ze sto osób. A bilety były tańsze, niż na Turnaua, o 20%. W takiej chwili oczywiste stają się powody, dla których polska scena polityczna wygląda tak, jak wygląda.

Chyba sobie demonstracyjnie zmienię sygnaturkę.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A grali kawalki MDFMK? :)
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Jedyny, który znam, był na ścieżce dźwiękowej do "Heavy Metal 2: FAKK", i tego nie grali.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

3 maja na Uniwerku Sisters. Drze na mysl po ile bilety, bo jeszcze nie wiadomo :/ Ale fajnie by bylo, gdyby sie udalo, oj fajnie...
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Bad news jest TUTAJ

Za późno, Wąpierzu :(
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Coz. Na ten w 2003 w Warszawie czekalem dwanascie lat. Na Einsturzende Neubauten dobre trzynascie. Mam wprawe, poczekam na nastepny.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
tarkus
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 21:55

Post autor: tarkus »

27 maja w Pradze - Current 93.
<glootech> dochodze do wniosku, ze ksiezyc jest bardziej potrzebny od slonca
<glootech> bo swieci, gdy jest ciemno
<glootech> a slonce, gdy jest jasno

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

<Wątkowa nekromancja mode: on>
Podnieś się, kuna, truchło, i strasz!
<Wątkowa nekromancja mode: off>

Ku memu szczęściu niepojętemu 28.04 będzie w Gdyni Nomeansno. Dzięki nim _prawie_ jestem w stanie wybaczyć Kanadzie Celine Dion.

"My mom phoned the police today/Just to say "Hello"/My girlfriend's been missing for two weeks/I guess that's what happens when you walk the streets with a bag on your head and a sign that says/Every day/Every day/Every day I start to ooze" :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Reanimuję wątek, chociaż koncert, o którym mowa, odbył się przedwczoraj, czyli nie jest już świeższy od wczorajszych bułek. Chodzi o Festiwal Nowa Muzyka, a konkretnie drugi dzień tegoż. Ponad 10 godzin muzyki, w tym genialny set Amona Tobina oraz świetny koncert Fisza, Emade i Envee. Ponadto Vex'd oraz paru DJ - ów, o których wcześniej w ogóle nie słyszałem, ale ich muzyka mi się całkiem spodobała.

Porażką tego koncertu był występ Otto Von Schiracha, który do muzyki puszczanej z kompa wydawał rożne quasi-heavymetalowe ryki i wrzaski modulowane komputerowo, do tego latając po scenie w czarnym stroju a la Superman. Nie najlepiej poszło też według mnie I:GOR - owi, bo godzina hardcorowego breakbeatu to jednak przesada i niewątpliwa tortura dla uszu (przynajmniej moich).

Jednak pomijając ich dwóch, stwierdzam, że to był piękny koncert.

Tak nawiasem, był ktoś na Creamfields?
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Coleman pisze:Coz. Na ten w 2003 w Warszawie czekalem dwanascie lat.
Byłeś na koncercie w Hali Mery? ;)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A bylem. Nabylem sobie koszulke Smoke and Mirrors i wycwiczonym ruchem wskazujacego palca lewej reki pokazuje Warszawe na plecach bez pudla :)
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

A ja prawie kostkę złapałam. Z naciskiem na 'prawie' ;)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Ja za bardzo z boku stalem na takie zabawy. Po lewej stronie, jakies dziesiec, dwanascie metrow od sceny. I przy tej spontanicznie wyniknietej okazji powiem jeszcze raz: warto bylo czekac :)
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Ja miałam o tyle dobrze, że stałam przy barierce - a w zasadzie byłam wprasowana w barierkę ;) Nawet później odnalazłam się na jakimś zdjęciu w sieci. I tak, zgadza się, warto było.
Hej, a też widziałeś tę kobietkę z małym dzieckiem? (widziałyśmy ją z koleżanką przed koncertem i byłyśmy mocno zdumione).

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Przed koncertem nic nie widzialem. Bylem o godzine za wczesnie, zaczeli wpuszczac z opoznieniem i generalnie, zamiast sie rozgladac po ludziach, to dygotalem na tym pieprzonym sniegu. :)))
You and me, lord. You and me.

ODPOWIEDZ