Co my mamy w nickach

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Co my mamy w nickach

Post autor: Radioaktywny »

Od kiedy zacząłem udzielać się na forach internetowych, zastanawiałem się, czym kierowali się forumowicze, używając takiego czy innego nicka. Czy nick powstawał pod wpływem impulsu (vide Óp), był powiązany z imieniem bądź nazwiskiem (vide Dabliu) czy też związana była z jego powstaniem jakaś niezwykła historia lub zainteresowanie? To taka moja drobna obsesja i chyba w końcu czas dać jej upust:-) Drogi użyszkodniku/Droga użyszkodniczko, opowiedz mi swoją historię! Swojego nicka, znaczy się:-D
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

A gdzie twoja historia? Znaczy, nicka :P

No dobra, to ja pierwsza. Dawno, dawno temu, gdy pierwszy raz w życiu podłączono mi neta, z entuzjazmem buszowałam po wszelkiego rodzaju stronach. I tak trafiłam na FantasyWorld.pl. Postanowiłam, że się zarejestruję, ale nie miałam żadnego ciekawego pomysłu. No dobra, miałam jeden - wtedy wszędzie podpisywałam się jako MisTy DrueLL - ale uznałam, że to nie pasuje. Zmiany mi było trzeba, czegoś co lepiej wyrazi moje ja :P No, dobra, przesadziłam, wracajmy do historii.
I kiedy tak siedziałam i zastanawiałam się, czy dać się jako MisTy, czy nie, wtedy mi się przypomniało, że w recenzjach Kenshina [wtedy jeszcze nie znałam anime "naocznie"] przewijały się tu i tam fajne dwa słowa: Hitokiri Battosai [lub Battousai]. Spodobało mi się ich brzmienie, więc tak się zarejestrowałam. Bywalcy FW uznali, że mój nick jest zdecydowanie za długi, ciężki do zapamiętania i zdrobnili na Hito. I tak jest do dziś, zawsze i wszędzie.

Z czasem uznałam, że nie potrzebny mi nick "z nazwiskiem", więc je wywaliłam.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Arigato, Hito, za Twoją opowieść:-) Masz rację, zapominałem przedstawić własną historię. A zatem:
Mój kolega w liceum miał dziwną i niewytłumaczalną manię nadawania mi co dziwniejszych tytułów. Gdy stwierdziłem przy nim, że jestem wymęczony, nazywał mnie WR - Wymęczony Radziu. Kiedy przy nim zacząłem wyklinać jakąś nauczycielską niesprawiedliwość, zaczynał tytułować mnie ZR - Zły Radziu bądź WR - Wściekły Radziu (w zależności od natężenia mojej złości). I tak dalej. Aż pewnego dnia siedzimy sobie spokojnie w ławce w klasie, a on nagle ni z gruszki ni z pietruszki mówi do mnie RR - Radioaktywny Radziu (w tym miejscu muszę poinformować, że RR to moje inicjały). Uznał, że taki tytuł do mnie pasuje, chociaż niech mnie dunder świśnie, jeśli wiem, dlaczego;-) W każdym razie nowe miano tak mi się spodobało, że zacząłem z niego połowicznie (bez imienia, które zresztą się niby zawiera w nicku) korzystać prawie wszędzie w Internecie. Oczywiście dopóki nie przybyłem tutaj i nie zostałem przemieniony w Radyjko;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

Lubię trollować.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

A ja wiedźma jestem. Czarownica, znaczy. Wiedźmucha. Baba Jaga. Jędza wredna a złośliwa :>
FTSL
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
mirael
Mamun
Posty: 175
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 22:59

Post autor: mirael »

A ja mam imię fikcyjnej bohaterki jednego opowiadania mojej (byłej bo nie widziałyśmy się wieki) przyjaciółki. Opowiadanie było o najstarszej (bo prawie 1000letniej) czarownicy. Z opisu wyglądu można by było skojarzyć ją ze Storm of x-men. Mnie w czasach tamtych (jakże zamierzchłych toć to już ze 3 roki temu było) nazywano "Czarownica" bądź "Dzika". Ja pragnąc wyeliminować ksywę mogącą sugerować, że jestem z lasu sama siebie zaczęłam tytułować "Pani Mirael" (wcześniej mówiłam o sobie "Pani Światów" bo ja zawsze byłam taaaaaka skromna). Skutki widoczne na dzień dzisiejszy: nikt mnie nigdy nie nazwał Mirael; pseudonim "Dzika" zastąpił najpierw "Ryś" teraz "Niedźwiedź" i dalej jestem z lasu:/ już wolałam być Dziką:/ ; dalej nazywają mnie czasem Czarownicą (jak coś ode mnie chcą, bo wiedzą że tak lubiem).
Tamto opowiadanie było wyrazem desperacji grafomańskiej, ale ja jeszcze coś kiedyś o Mirael napisze:) wskrzeszę ją:)
..::Reality Is Almost Always Wrong::..

Komu potrzebna jest inteligencja, świadomość i takie tam podobne?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Przynoszę wodę do domu (najpierw rodziców, teraz własnego) ze studni oligoceńskiej. Zero tajemniczości i mistyki :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Zanim powstał Meduz - dzięki Eboli i Oku Wuadzy, a zwłaszcza Oku Wuadzy - był Meduza71. Po raz pierwszy użyłem tego nicka na Travianie w grudniu 2006. Nick nawiązuje do bohatera z zaczętej przeze mnie i leżącej obecnie odłogiem powieści pt. "Meduz czyli w poszukiwaniu cudownego pasa cnoty". Jest to mój najnowszy nick z całej gamy. I sadzę, że już przy nim zostanę;-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

W mojej pierwszej pracy trzeba sie bylo meldowac portierowi przez domofon. Zawsze przedstawialam mu sie jako nimfa bagienna, a on sie wku... no, wiadomo, co robil. Potem zaczelam sie tak przedstawiac przez domofon znajomym. A potem se zanickowalam.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

A w moim przypadku tu już któryś nick z kolei. Bo jakby nie patrzeć to zawsze miałem problem z wyborem nicka. Zawsze pojawiał się ktoś z identycznym albo tak cholernie podobnym, że nas mylono :> Pewnie ze względu na metodę ich doboru. Nigdy nie umiałem sobie wymyślać nicków, więc brałem je z książek, co się akurat nawinęło i jednocześnie podobało. Albo na jednym zarejestrowałem się tak, a nie inaczej, a na drugim znowuż był ktoś o nicku identycznym. Ach, jakże dobrze mieli Ci co sobie za wczasu zarejestrowali nicki wszędzie, albo byli zbyt oryginalni ;) Stąd też na różnych forach miałem inne nicki.
Mój pochodzi od tego słynnego Żydo-Greko-Amerykano-Japończyka ;) I powstało na rzecz tego forum jeszcze z dawnych czasów ;)
Po jakimś czasie tak się zdarzyło, że chciałem skrócić sobie nicka na forum NF, ale osoba, którą o to prosiłem przez przypadek wywaliła konto ;) Więc się zarejestrowałem ponownie jako Lafcadio. I tak przyjąłem jeden nick. Ale dzisiaj, równie dobrze mógłbym się podpisać imieniem i nazwiskiem.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ale milicja Nowego Crobuzon nie zapomniała tego poprzedniego nicka! Więc se zważaj!
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Mój pochodzi od imienia - co widać. Daaawno daaawno temu nie miałam nicka i czułam się nieubrana;). Potem na sekcji literackiej zaczęli mi różne nicki nadawać, z racji sympatii do Star Warsów ten przypadł mi do gustu. Zarejestrowałam się pod tym nickiem tutaj, potem na innych forach - i poszło... Ale bardziej od nicka mi się podobają wariacje na temat;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Hmmm... Moim pierwszym nickiem był Kayatec (zerżnięty i zmodyfikowany 12 lat temu), drugim (z którym najbardziej się identyfikuję) Armagon (mam dowód, kasety nagrywane z przyjacielem). Ignatius Fireblade powstał podczas grania w Tibię. Ignatius był jednym z bohaterów mej "powieści" (leży odłogiem, ale policzyłem, że zdążyłem napisać 139 znormalizowanych stron) - mrocznym elfem. Dla potrzeb gry dodałem mu "nazwisko", wzorując się na pewnym tibijskim mieczu. Cóż, pod tym nickiem można mnie znaleźć na wielu forach (niekiedy z Firebladem, niekiedy bez)... Gdy zaczęto mnie tu nazywać Ignasiem, to nick przylgnął na stałe.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Mój wiadomo - Fritz Leiber. Co może dziwne, przez lata, jeszcze bez netu, szukałem jego książek, bo znałem go tylko z jednego opowiadania "Targ niezwykłości" ze "Złotej Księgi Fantasy".
Dodatkowo moim ulubionym kolorem jest szary, a i same koty lubię, odchowałem kilka dachowców. No i Fafhrd nie pasowałby mi do avatara ;)
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Nieznany
Fargi
Posty: 376
Rejestracja: pt, 11 sty 2008 17:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Nieznany »

Kiedy nabyłem wreszcie net do domku zachciało mi się bywać na czacie Kawy Czy Herbaty, tego porannego programu TVP. Oglądałem ich co rano i chciałem dołączyć. Wówczas okazało się, że czat został zniesiony. Część osób zaczęła spotykać się na Polchacie i ja, po zaproszeniu przez jedną z czaterek, dołączyłem do nich. Ponieważ jednak nie byłem znany wcześniej, więc obrałem nick Nieznany. Później odkryłem fora dla moli książkowych a zwłaszcza jedno. Zacząłem być aktywny, wszedłem do administracji tamtego forum a potem zacząłem bywać na innych forach książkowych i wszędzie przybierałem nick Nieznany, bo już pod nim byłem... znany. :D
Na prawdę zważam i "naprawdę" piszę razem.
Naprawdę zważam i "na prawdę" piszę osobno.
Moja schizofrenia ma się lepiej, dziękuję.

ODPOWIEDZ