Last.fm

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

fealoce pisze:W ogóle ludzie dziwnie tagują piosenki...
Najlepszy tag jaki widziałam: "to jest piosenka której NIE chcesz usłyszeć" :D :D :D
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

LiAiL

Post autor: LiAiL »

Last.fm jest ciekawym i do tego udanym eksperymentem, aczkolwiek ja poleciłbym wszystkim stacje nieco innego kalibru. Owa stacja nazywa się Soma.fm i oferuje ciekawe linie tematyczne.

Zapraszam więc na http://www.somafm.com :)

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Przed chwilą trafiłam na last.fm na piosenkę z albumu "Where's Neil when you need him". A chwilę wcześniej było "O Fortuna" w wersji Estampie....
Nice :D

Awatar użytkownika
karakachanow
Pćma
Posty: 227
Rejestracja: ndz, 14 sty 2007 11:23

Post autor: karakachanow »

W last fm najbardziej podoba mi się możliwośc trafienia na prawdziwe perełki: Sans Toi Hey na przykład... A jak się wrzuci w tagi russian rock to można dziwne rzeczy wyłowic.
Paupera lingua latina, ultimum refugium habet in Riga.

Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

Uau, jest więcej maniaków last.fm na świecie ;) Świetna sprawa, dzięki niemu poznałam kilka niezłych zespołów. ;) No i ta nieodparta chęć podglądania innych :>

http://www.last.fm/user/jassmina :)

Może ktoś założy grupę Fahrenheita? :>

EDIT: Uzupełnienie ;)
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Jako że ostatnio mam fazę na FlyKKillera, uruchomiłem sobie "wykonawcy podobni do Pati Yang" (że niby FlyKKiller też tam miał być). Na początku, owszem, byli "wykonawcy podobni", ale potem zaczęło mi grać Justynę Steczkowską, to zwątpiłem. Ale już w przypadku Portishead jest lepiej, może jednak to last.fm nie jest takie złe.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

FlyKKiller jest genialny. Ge-nia-lny! A w podobnych wykonawcach czasem rzeczywiście jest taka kupa, że szkoda gadać...
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

No, swój człowiek. A tak w ogóle to postanowiłem jednak utworzyć sobie konto na last.fm.
http://www.lastfm.pl/user/jmvarelse/
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Last.fm jest jednak głupie...Rozumiem, że piosenki pojawiają się jakiś czas po wysłuchaniu ale dwa dni to już przesada ;)

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Mi ostatnio niektóre policzyło podwójnie.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

No, to jeszcze nic...jakiś czas temu odkryłam, że policzyło mi piosenki, których w życiu nie słuchałam <szok>

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Jassmina pisze:Może ktoś założy grupę Fahrenheita? :>
Niedawno myślałam o tym samym... Gdybym wiedziała, jak się tam grupę zakłada, to bym założyła :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Cholera, serwery im padły.

EDIT:
Last.fm FAQ pisze: Jak mogę utworzyć własną grupę?
Grupę tworzy się, klikając przycisk Użytkownicy u góry ekranu, a następnie klikając kartę Grupy. Na wyświetlonej stronie powinno być widoczne łącze tworzenia nowej grupy.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

O, to już wiem.
No, to będzie grupa :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Ktoś testuje betę? Bo jak dla mnie jest w sam raz, zwłaszcza możliwość tworzenia więcej niż jednej listy odtwarzania (nie trzeba pchać Radiohead, Molvaera i Jarre'a do jednej, już sobie osobną nu-jazzową wydzieliłem). Co prawda niedorobienia są (żeby odtworzyć drugą listę w oprogramowaniu musiałem się nieco namęczyć), jak to w becie, ale podoba mi się dużo bardziej niż pierwotna wersja.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

ODPOWIEDZ