Fantastyczne soundtracki

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Avlinn
Mamun
Posty: 160
Rejestracja: pt, 14 gru 2007 17:53

Post autor: Avlinn »

Ja ogólnie rzecz biorąc uwielbiam soundtracki z gier. Do moich ulubionych, a zarazem godnych polecenia należą:

- Soundtrack z "Prince of Persia: The Sands of Time" [dla osób lubiących wschodnie, orientalno - arabskie rytmy]
- Soundtracki do Heroes III i IV
- może nie tyle soundtrack, co ogólnie muzyka z "Vampire The Masquerade: Redemption"
- i muzyka do "papierowego" Wampira Maskarady - Music From Succubus Club

mniam :)
It's time to choose sides now... that's what you said when we talked unfurl

Awatar użytkownika
Sosnechristo
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: pn, 28 sie 2006 14:50

Post autor: Sosnechristo »

Ostatnio bez opamiętania katuję ścieżkę dźwiękową z pierwszych "Piratów z Karaibów". Cuuudo.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Mnie położył na łopatki swego czasu motyw przewodni do "Redguarda". To stara gra ze świata Elder Scrolls. "Morrowind" też ma bombową ilustrację muzyczną.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Lifaen
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: śr, 30 sty 2008 12:03

Post autor: Lifaen »

Ja uwielbiam włączyć sobie ścieżkę dźwiękową ze starego, dobrego Baldurs Gate 2. Muzyka klimatyczna, jak nie wiem co. Polecam też główny temat z filmu Requiem dla snu.
Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło.

acry

Post autor: acry »

Na chwilę obecną, katowany w kółko- soundtrack z Cotton Club F. Coppoli. I z pewnością męczony będzie do momentu usłyszenia kolejnego ost, który mnie w takim stopniu zachwyci ;>

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

numer 1 od długiego czasu to World of Warcraft;
jeśli mi się znudzi to "Prince of Persia: The Sands of Time"
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Niekoniecznie jest to FANTASTYCZNY soundtrack, raczej sci-fantastyczny (w pewnym sensie), ale od wielu już lat urzeka mnie OST do Metal Gear Solid... piękno gry, połączone z wręcz filmową muzyką ;) Szaleństwo... a tak w ogóle, to czekam na OST z nowego filmu o Indym Jonesie ;P Tu-turut! Tu-turu! :D
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Co do soundtracków z gier - Splinter Cell Chaos Theory w wykonaniu Amona Tobina. A ostatnio wpadł mi w ucho sondtrack do "Marszu pingwinów" w wykonaniu Emilie Simon. Nieco przesłodzony, ale i tak poziom przesłodzenia jest mniejszy niż w pozostałej twórczości Emilie.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Polecam soundtrack sagi Baldurs Gate. Zawsze ceniłem też firmę Blizzard za adudio zawarte w swoich produktach. Szczególnie Diablo II. Film Władca Pierścieni też zdał egzamin. Brawa dla pana Howarda Shore'a.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ostatnio wałkuję soundtrack z Morrowinda i Painkillera. Dobre motywy, choć ten drugi raczej schematyczny.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Emilya

Post autor: Emilya »

Z soundtracków rządzi u mnie Danny Elfman ze ścieżką do Soku z Żuka, a na kolejnych pozycjach obstawiam resztę jego utworów filmowych, szczególnie tych stworzonych do filmów Burtona- doskonale oddają charakter obrazu.
Zapomniałabym, że poza listą wszelaką znajduje się ścieżka do Gwiezdnych Wojen. Jakość sama w sobie ^^

DeaDe

Post autor: DeaDe »

Soundtrack z Diablo to nie tylko najlepszy soundtrack, jaki w życiu słyszałem, ale jedna z dziesięciu pozycji na mojej liście płyt doskonałych.

Awatar użytkownika
Czarna
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: ndz, 17 cze 2007 20:50

Post autor: Czarna »

DeaDe pisze:Soundtrack z Diablo to nie tylko najlepszy soundtrack, jaki w życiu słyszałem, ale jedna z dziesięciu pozycji na mojej liście płyt doskonałych.
O którym soundtracku mówisz? Podeślij linka jak znasz.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Emilya pisze:Z soundtracków rządzi u mnie Danny Elfman ze ścieżką do Soku z Żuka
A w którym dokładnie momencie filmu?

Moje ulubione soundtracki to ze starych Doomów (niektóre kawałki wymiatają, np. mapa River Styks z Finall Doom) oraz Unreale razem z dodatkami na silniku starszym niż UT2k3.

DeaDe

Post autor: DeaDe »

Czarna pisze:
DeaDe pisze:Soundtrack z Diablo to nie tylko najlepszy soundtrack, jaki w życiu słyszałem, ale jedna z dziesięciu pozycji na mojej liście płyt doskonałych.
O którym soundtracku mówisz? Podeślij linka jak znasz.
Chodziło mi o drugą część, aczkolwiek pierwsza też jest świetna.

ODPOWIEDZ