Drzyzga w mózgu

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Już Ci na to pytanie odpowiedziałam.
Ojej, obb nawet nie czyta moich postów!

EDIT: o, teraz ja mam pytanie! Czemu usunąłeś bez szemrania oba hasła z sygnaturki oraz NKWD z profilu? Zamieściłeś je chyba w jakimś celu, czyżbyś uznał, że nie warto ich nawet spróbować bronić? A może tym celem było tylko wywołanie kolejnej burzy, drogi obie?
Ostatnio zmieniony czw, 06 lis 2008 12:05 przez Harna, łącznie zmieniany 1 raz.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Harna pisze: I racz wybaczyć, o łaskawco, że nie jestem znawcą gułagów.
No więc spytałem następnie, czy nie zrobiłaś tego ponieważ to hasło nie jest równie znane, tak?

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

obb pisze:
Harna pisze: I racz wybaczyć, o łaskawco, że nie jestem znawcą gułagów.
No więc spytałem następnie, czy nie zrobiłaś tego ponieważ to hasło nie jest równie znane, tak?
Nie było znane MNIE. Mówiłam wyłącznie w swoim imieniu, a Ty to bezpodstawnie uogólniłeś.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

obb pisze:No dobrze, zatem jeszcze raz - wcześniej nikt nie zwrócił uwagi, bo to hasło jest mniej znane?
Dokładnie tak. Mogę mówić za siebie - nie zwróciłam, bo nie wiedziałam. Sierp i młot mnie się nie kojarzą, swastyka mnie się nie kojarzy - może dlatego, że widziałam w różnych kontekstach używane. Natomiast hasło o pracy, która uczyni cię wolnym kojarzy mnie się jednoznacznie z jedynym „kontekstem” jaki owo hasło spopularyzował.
Nie będę Cię prosić, bo się zmęczyłam. Informuję tylko, że jeśli chcesz prowokować rób to z głową – stać Cię. Jeśli zaś wolisz bawić się w tanie prowokacje – to jak przyuważę to upier*lę.

EDIT: Harna nie ma możliwości usunięcia komuś hasła z sygnaturki. Admin ma. Jeszcze jakieś pytania? (czysta retoryka)
Ostatnio zmieniony czw, 06 lis 2008 12:12 przez Ika, łącznie zmieniany 2 razy.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Harna pisze:Nie było znane MNIE. Mówiłam wyłącznie w swoim imieniu, a Ty to bezpodstawnie uogólniłeś.
Nie, ja spytałem, czy można tak uogólnić.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

obb pisze:
Harna pisze:Nie było znane MNIE. Mówiłam wyłącznie w swoim imieniu, a Ty to bezpodstawnie uogólniłeś.
Nie, ja spytałem, czy można tak uogólnić.
Nie, zapytałeś:
obb pisze:Zatem Twoim zdaniem takie hasła nie drażnią, bo nie są dostatecznie znane?
Czytam Twoje posty. Czytam uważnie. Pytałeś, czy nie drażnią — a nie czy nie drażnią MNIE. A to uogólnienie. Wypowiadałam się wyłącznie w swoim imieniu, za skojarzenia ludzkości nie odpowiadam.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Już trzy osoby przyznały się w tym temacie, że nie wiedziały, że na bramie gułagu był taki tekst.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

I co, czujesz się dzięki temu lepiej? A na moje pytanie kiedy odpowiesz? W wielkim skrócie: czemu miały służyć te hasła w sygnaturce i NKWD w profilu, drogi obbie?
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Już dawno to napisałem, ale Harno, wpadłaś w łurzowy szał kłutni.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Aha, jasne. Pozwolisz, że Ci nie uwierzę.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

obb pisze:Choćby dlatego, żeby wyrazić zdziwienie, jak odmiennie traktuje się skojarzenia związane z dwoma totalitaryzmami.
Wyrazić za pomocą przykładu. Żywego.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Jestem zatem kłulikiem małej wiary. Trzeci raz to piszesz, a ja nadal nie wierzę. Może dlatego, że trudno mi ogarnąć wizję kogoś, kto z czystej ciekawości tudzież chęci udowodnienia czegoś obwiesza się symbolami totalitaryzmu jak choinka bombkami?
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

obb pisze:Choćby dlatego, żeby wyrazić zdziwienie, jak odmiennie traktuje się skojarzenia związane z dwoma totalitaryzmami.
obb pisze:Już trzy osoby przyznały się w tym temacie, że nie wiedziały, że na bramie gułagu był taki tekst.
To, że ktoś nie wiedział, nie znaczy, że cokolwiek odmiennie traktuje drogi chłopcze. I spieszę Ci już wyjaśnić, skąd ta niewiedza. Otóż imaginuj sobie, że jeżeli cos na świecie budzi mój absolutnie zdecydowany sprzeciw to znęcanie się nad osobami, które nie są w stanie się bronić. Jak nietrudno zgadnąć, ale co jednak dla niektórych napisze wyraźnie, ludobójstwo, masowa eksterminacja jest czymś tak nieskończenie gorszym, że brak w temacie określeń.
Uważam się za człowieka normalnego miedzy innymi dlatego, że nie ekscytowały mnie nigdy opisy cudzego cierpienia. Nigdy też nie szukałam możliwości, by być świadkiem takowych. Dlatego też nie poszukiwałam szczegółowej wiedzy o gułagach – a wiedza taka, w czasach gdy do szkół chodziłam nie była bynajmniej podstawową, w przeciwieństwie o wiedzy o nazizmie. Nie uczono nas w szkole co nad bramą gułagu stało napisane. Hasło o pracy było zamieszczone w podręczniku szkoły podstawowej. Stąd moja niewiedza jeśli chodzi o szczegóły.
Powtórzę, bo widzę, że niektóre wypowiedzi w postach przyswajasz szczątkowo – nie reaguję na swastyki i sierpy, ani na młoty. Sierp kojarzy mnie się np. z druidami, a swastyka, jak nazwa wskazuje, z symbolem szczęścia, magią i słońcem. Wszystkie te symbole funkcjonowały w innych kontekstach. Przytaczane przez Ciebie hasła – nie. I nie życzę sobie żadnych testów na tu obecnych, które będą odnosiły się do ludobójstwa.
I jeżeli cokolwiek udowodniłeś swoim wyczynem, to tyle, że nie masz pojęcia, o czym piszesz.
Ponieważ nie traktuję Cię już jako przeciwnika/partnera w dyskusji – ostrzegam przed kolejnymi wyskokami w tym stylu.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Nie wiem czemu, przyglądając sie dyskusji z Obbem - przypomniał mi się pewien dialog.
Dialog filozoficzny:
Uczeń: Mistrzu, czy jeśli kupiłbym osła i ten osioł rzucałby cień, czy ten cień należałby do mnie?
Mistrz: A bo ja wiem? Nie masz większych zmartwień?
Uczeń: Mistrzu! Mam, bo jeśli kupiłbym słonia i ten słoń rzucałby cień...
Narrator: W tym momencie 96,7% Mistrzów dopuszcza się rękoczynów na Uczniach.

Z pamięci na podstawie "Dialogów na cztery nogi" Firedmanna i Kofty.
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

To co, mam tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem? A może przedstawić dokumenty z IPN?
Prawda jest taka, że o ile zbrodnie nazistowskie są powszechnie znane, o tyle sowieckie - nadal - nie. I nie ma nic niepoważnego w tym temacie, przeciwnie. Sierp i młot noszą na czerwonych koszulkach "normalni" ludzie i jakoś nikt nie patrzy na nich, jak na łysoli z hakenkreutzami. Reakcja Harny zresztą to potwierdziła.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

ODPOWIEDZ