Moje miasto dniem i nocą

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Podstawa komunikacji billboardowej. :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

nosiwoda pisze:Ekhem...
praszam... Umknęła mi Twoja wypowiedź zagubiona w kłótni o Lubelaków. Na przyszłość, będę uważniejsza:)

Małgorzato - bilbordy będą w Warszawie w związku z kampanią promocyjną Europejska Stolica Kultury 2016
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To nie zobaczę, a jestem ciekawa, jak to wygląda. Podeślijcie linka, jak już się pojawią, OK?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Millenium Falcon pisze:A co do kaplicy - to ohydztwo na murze na Kowalskiej też m.in do niej nawiązuje i też ma pokazać ciągłość i ble ble ble.
Jakie ohydztwo??!? Bardzo fajny żart artystyczny, świetnie wkomponowany w łaty odpadającego tynku (fresk wygląda, jakby się naprawdę spod niego wyłaniał), fajnie nawiązujący do bizatntyjskich malowideł z kaplicy. Sporo ludzi dało się nabrać na jego autentyczność, wiem, bo byłam na uroczystości odsłonięcia (na Jarmarku Jagiellońskim 2007) i słyszałam komentarze: "A co z tym teraz zrobią? Trzeba jakoś zabezpieczyć...".
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

IMHO rok temu to była ciekawostka (swoją drogą, czołgi na zabytkowym fresku...), teraz jest ni przypiął ni przyłatał. I do tego o ile mieszkańcy wiedzą - niektórzy przynajmniej - o co chodzi, to u osób spoza Lublina fresk wzbudza łagodnie mówiąc konsternację...
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Tam są jakieś czołgi? Ja pamiętam tylko pociąg i karabiny... Swoją drogą, jak miałoby być inaczej, skoro fresk odtwarza historię Lublina od założenia miasta do czasów współczesnych.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ustawka? W takim razie powinni się uzbroić w broń pozwalającą im potem przyznać pośmiertnie nagrodę Darwina.
Szczerze mówiąc, przy takich okazjach zapominam, że jestem humanistą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Fajnie ktoś skomentował - go go, power rangers. Hehhe.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Spacerowałem dziś z koleżanką po mieście (mieszkam w Warszawie) i zawędrowaliśmy pod Cmentarz Powązkowski, ktry jest rzut kamieniem od mojego osiedla. Zaproponowałem przechadzkę po Powązkach, bo cmentarz klimatyczne miejsce, a dawno na żadnym nie byłem. No i zaparło mi dech w piersiach, jakie tam są przepiękne groby. Wtedy uświadomiłem sobie, że przez to, że mamy krewnych pochowanych tylko na Bródnie, bywam tylko na Cmentarzu Bródnowskim, a w ogóle nie zaglądam na Powązkowski, który przecież jest niemal pod moim samym nosem! Jak jadę z ojcem do jakiegoś obcego miasta, też czasem zawędrowujemy na cmentarze. Ale kurde no - człowiek jeździ zwiedzać odległe tereny, a jest nieświadomy, jakie piękności ma pod samym nosem...
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Bo Powązki piękne są i basta. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Jak najbardziej masz rację, Ebolu, i tylko głupio mi, że to piękno tak późno odkryłem:-) Ciekawe, jakie jeszcze cuda kryją się za rogiem, za który nigdy nie zajrzałem;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Jeśli chodzi o nekropolie to cmentarz prawosławny na Woli.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

I Cmentarz Żydowski, ale nie ta dobrze utrzymana część za samą bramą, z pięknymi, reprezentacyjnymi pomnikami, tylko ta w głębi.
Omszałe macewy, niektóre poprzewracane, niektóre roztrzaskane, stuletnie grobowce jak małe świątyńki, a wszystko zarośnięte drzewami i rozmaitym zielem.
Robi wrażenie.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

O właśnie tez chciałam polecić Cmentarz Żydowski (jest obok Powązek*). IMO najciekawszy ma klimat ze wszystkich cmentarzy w Warszawie.

*Wczesnym nastolatkiem będąc, myślałam, że nazwa brzmi: "Podwiązki" i nawet się zastanawiałam, jaki cmentarz może mieć związek z damską garderobą. No, ale skoro w UK mają order, to w Polsce może być nekropolia ;)

ODPOWIEDZ