VII A EDYCJA WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ale logiczne w kontekście tego, że w kolejnych warsztatach powielane są wciąż te same błędy.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Siergiej

Post autor: Siergiej »

Też miałem takie przeczucia do części B...ale nie, to chyba byłoby zbyt oczywiste :P Także raczej nastawiam się na coś mniej spodziewanego ;)

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Metallic - Ale przepisywanie wytkniętych błędów na czysto nie rozwija. Mózg się wyłącza. Pracują tylko ślipia i palce

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ale ja nie mówię o poprawianiu błędów wytkniętych w łapance, typu literówki etc. Jeśli komuś zarzuca się np. ten nieszczęsny brak fantastyki w fantastyce, nad tekstem trzeba popracować gruntowniej. Tak samo z brakiem powagi.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Skoro już były pomysły przeorganizowania WT w 50 wątków to ja mam własną wizję organizacyjną;

(1) Może tak zrobić osobny wątek na gadkę szmatkę ogólną, nie o samych tekstach (w tej chwili jest to ten wątek, wątek zapowiadający, i tak może zostać),

(2) osobny na same teksty i komentarze Władzy + ewentualnie przeklejone przez Władzę najlepsze komentarze ludzi, (czyli jak teraz wątek z tekstami ino moderowany / zamknięty dla postronnych)

(3) i osobny wątek na dyskusje i dywagacje o tekstach, amatorskie komentarze, 5-stronicowe dywagacje o tym kto ma co pod poduszką i co robią duchy (choćby i z udziałem Władzy), ogniste obrony Autorów i dyskurs o tym kto dobrze komentuje komentujących.

Ten trzeci wątek umożliwiłby mi bezwstydne wykłucanie się z Iką o to czy duch może czy nie może rysować bezwzrokowo, co w aktualnym porządku rzeczy głupio mi robić by nie zaśmiecać. Drugi z tych wątków byłby o niebo czytelniejszy i bogatszy w konkrety niż jego aktualna postać.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Albiorix pisze:wykłucanie
Boh moj...
A wątek o poprawkach WT już był gdzieś. Kruger go wprowadził. Gdzie on jest?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Margot pisze:A wątek o poprawkach WT już był gdzieś. Kruger go wprowadził. Gdzie on jest?
A nie ma :) Bo Kruger wątku nie zakładał, tylko swoją propozycję zapodał w poście, gdzieś pod tekstami warsztatowymi.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Dokładnie w tym temacie w którym jesteśmy:
Strona 9

Nadal uważam, że to ma sens, aczkolwiek przyznaję, iż moje rozumienie komentowania tekstów nieco się zmieniło. I jesli przyjąć, że "pożal się Boże komentatorzy" tacy jak ja, powinni się ograniczyć do zera z komentowaniem, no to pomysł był niepotrzebny.
Czy nie jest tu potrzebna jakaś reforma? Jeśli z postów waszych rEdAkcjo wynika, ż eproblem komentowania był poruszany w poprzednich warsztatach i mimo to wraca, czy nie należałoby jakoś odgórnie ograniczyć działalności komentatorskiej "pożal się Boże komentatorów"?
Wiem, sam jestem prawnikiem i domyślam się, że skonstruowanie zasady czytelnej i wyczerpującej będzie zgoła nie możliwe. A choćby jakaś zasada choć częściowo dopowiedziana?
Ja rozumiem, ze was wkurza, jak po tekście jedzie ktoś kto nie ma o tym pojęcia, pisze bzdury, punktuje rzeczy nie będące błędami nie dostrzegając ewidentnych błędów widniejących obok. Ale cóż, trudno takowe dostrzegać nie będąc redaktorem. A przecież nie są to warsztaty redaktorskie, jak słusznie zauważyliście.

Taka propozycja. Aby ograniczyć błędne i szkodliwe komentowanie, niech "pożal się Boże komentatorzy" pozostaną tylko przy komentowaniu spraw rzeczowych? Nieścisłości w fabule, sprzecznosci rodzajowych, błędnie użytych słów? Czegoś, mówiąc krótko, co nawet laik jest w stanie ocenić?
Oczywiście, jeśli ktoś się czuje na siłach, niech komentuje szerzej, ale z pełną świadomoscią, że rEdAkcja poleci po jego postach.

Tomasz S. Kruk

Post autor: Tomasz S. Kruk »

Jeśli ktoś nie brał udziału w Warsztatach z literką "A", to czy może brać udział w tych opatrzonych literką "B"?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie. To cały czas jedne warsztaty, tylko dwuczęściowe.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Tomasz S. Kruk, musisz poczekać. Taka dola, ja też czekałem :)

Zablokowany