EDYCJA VII B WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Netto? Chyba netto. Się nie znam... :(((
No, 150 słów ma wyjść, jak się policzy tak normalnie. :)))

Krugerze, pewnie dlatego, że sama nie wiem ściśle. Chyba najlepiej rzucić to na intuicję. Znaczy, nie możesz napisać tego samego tekstu, bo ma być w ujęciu komicznym (więc nie będzie ten sam). Ale też nie możesz napisać całkiem innego tekstu, bo musi być widoczna łączność - musi obronić się wspomniane odbicie, widoczna podstawa, baza, z której wyrósł drugi tekst. Wszystko, co pomiędzy - to pole dla Twojej i innych Autorów pracy.
Nic więcej chyba mi się nie uda...
So many wankers - so little time...

Delvila

Post autor: Delvila »

Według mnie chodzi o to, by tę samą scenę, którą opisaliśmy w VII A, zmienić tak, by z poważnej zmieniła się na komiczną. Czy dobrze rozumiem?

A tak z innej strony. A co z tekstami, które zostały napisane fatalnie? Co z tekstami, w których brak fantastyki? Bo jeśli ma to być ta sama scena (czy bardzo zbliżona) to autor tekstu z brakiem fantastyki w VIIA musiałby napisać tekst do VII B również bez fantastyki...
Jak rozwiązać sprawę z tekstami, które właściwie były całkowitą porażką (np. mój) i który powinny być napisane od nowa?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Stąd właśnie nie jest to aż tak precyzyjnie dookreślone, na ile te zmiany w tekście są dozwolone. Nie może być - bo musi istnieć dość miejsca, na zmiany i poprawki, właśnie.

I nie scenę - piszemy DRABBLE'A (1,5 drabble'a), przypomnę. To jest utwór zamknięty. Ze sceną byłoby prosto, z utworem jest trudniej.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Margot pisze:2. ujęcie: komiczne, może być nawet humorystyczne
Tak przez czystą ciekawość: jaka jest różnica między dwoma powyższymi?
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie wszyscy mają poczucie humoru. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Za to komizm jest obiektywny? :P
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Małgorzata pisze:Nie wszyscy mają poczucie humoru. :P
A ludzie bez poczucia humoru nie doceniają (a raczej nie dostrzegają) komizmu:-P I tu wracamy do punktu wyjścia. Inną odpowiedź proszę - i to taką konkretną, żebym nie musiał tu offtopować:->
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

I tu się mylisz, mój drogi. Ja nie mam poczucia humoru. Zero, null, nic.
A komizm dostrzegam, rozpoznaję nawet różne rodzaje.
Stąd chyba ten niuans. Tak na marginesie - będzie to analogiczne do wskazówki z VII A: ujęcie poważne, nawet patetyczne. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Radio, zajrzyj do wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komizm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Humor

Samo żądanie komizmu zatem jest doprecyzowaniem zadania.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Wciąż mnie nie przekonujecie, ale już pal to sześć - nie jest mi to w końcu potrzebne do szczęścia:-P
Małgorzata pisze:I tu się mylisz, mój drogi. Ja nie mam poczucia humoru. Zero, null, nic.
A komizm dostrzegam, rozpoznaję nawet różne rodzaje.
Chwileczkę...Czyli potrafisz na przykład stwierdzić, że coś jest rzeczywiście śmieszne, a jednocześnie nawet się z tego nie zaśmiać? Łał! To fascynująca obserwacja psychologiczna. Nie masz przypadkiem copyrightu na swoją osobowość? Bo taka cecha aż się prosi o wykorzystanie (tak, wiem - kto zrozumie umysł młodego pisarza?^^).
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Też tak mam, to normalne jak się ma mało endorfin w mózgu czy czegoś podobnego.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

< demoniczny uśmiech> Słodko! Chyba Was wykorzystam:-> (Offtop? Jaki offtop? A kto powiedział, że tego, czego się tu dowiedziałem, nie wykorzystam w tekście warsztatowym?)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie mam kopyrajtu na swoją osobowość, ale paru pisarzy już mnie wykorzystało, Radioaktywny. Muszę Cię zatem uprzedzić, że będziesz wtórny. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Radyjko, cokolwiek jadłeś na Wigilii, cokolwiek piłeś na Sylwestra - to działanie tegoż powinno już się skończyć. Zrób przebieżkę wokół domu, przewietrz się i PRZESTAŃ BREDZIĆ.
Im bardziej dokuczliwy ból muszę znosić, tym bardziej mnie wkurzają takie komentarze. Margo jest cierpliwa, ja nie.
Nie odróżniasz komizmu od humoru - trudno. Widać masz luki. najwyższy czas ten fakt zaakceptować.
A żeby Ci było łatwiej nową wiedzę przyswajać taki przykład: był kiedyś film pt."Głupi i głupszy" - nie zaśmiałam się ani razu, nie mam natomiast wątpliwości, że była to komedia.

<dźwięk ostrzenia kosy>
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Dzięki Margot za próby rozebrania kwestii na czynniki pierwsze. Trzeba po prostu intuicyjnie podejść do sprawy, w końcu najgorsze co mnie moze spotkać to uznanie, że nie wypełniłem warunków formalnych - nie będzie komentarzy.

Zablokowany