Co my mamy w nickach

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Gesualdo pisze:
Kiedyś już miałem podobną sytuację. Czytałem Salwatore'a, cykl o mrocznym elfie, Drizzcie. Po przeczytaniu 9 książek z serii(a niektórych nawet po wielokroć) zauważyłem, że nazwisko czarnego charakteru brzmi Entreri, a nie Enteri.
Mistrz ze mnie...:)
<------ Taki sam mistrz jak z tego samolotu po lewej :) Też mi się często coś takiego zdarzało, np. w Dragonlance przez kilka książek z rzędu czytałam "krasnoludy żelbowe" a nie "żlebowe". Jeśli chodzi o to forum, to przez kilka tygodni (miesięcy?) nie czytałam kiwaczek, lecz... kwitaczek. Takie kwiatki się zdarzają, ponieważ mózg skupia się głównie na pierwszej i ostatniej literze wyrazu, dlatego tak trudno wyłapać literówki ze środka.

Protestuję! Entreri wcale nie jest czarnym charakterem, lecz super sprawnym, okrutnym lecz porządnym gościem żyjącym w abstynencji od seksu i trunków. To moja ulubiona postać w tej serii. Swoją drogą też czytałam Enteri, dopiero z 30 stron dalej skapnełam się, że to nie tak.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Xiri pisze: Protestuję! Entreri wcale nie jest czarnym charakterem, lecz super sprawnym, okrutnym lecz porządnym gościem żyjącym w abstynencji od seksu i trunków. To moja ulubiona postać w tej serii. Swoją drogą też czytałam Enteri, dopiero z 30 stron dalej skapnełam się, że to nie tak.
No właśnie. Po 30 stronach. A ja po paru tysiącach stron:)

A Entreri jest czarnym charakterem. Co mi nie przeszkadza również uważać go za świetną postać. Również moją ulubioną z tej serii. Pomyśleć, że nauczył się tak fechtowac przez swoje krótkie życie, a Drizztowi zajęło to parę dekad.
Najfajniejszy był Entreri w Trylogii Lodowego Wichru. Później właśnie zaczął być takim typowym czarnym charakterem, w dodatku podrasowanym. Trzymał klimat jeszcze w Bezgłośnej klindze
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Może zróbcie sobie wąteczek na temat, zamiast ten zaśmiecać, hę?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

Dla ułatwienia ;) Feline ['fi:lain] to adj. - Koci, ewentualnie s. Kotowaty. Nick używany przeze mnie jeszcze w czasach przedsieciowych, uzasadniony obiektywnie.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, to i ja powinnam dać głos...
Nie mam nicka.
Od początku założyłam, że wszyscy będą się jakoś przezywać w celu wyróżnienia, odróżnienia i wykazania oryginalnością oraz indywidualnością. Postanowiłam zatem nie wykazywać się, a już szczególnie - nie silić się na oryginalność. Aby zaznaczyć swoją indywidualność, oczywiście - ponieważ to było moim celem. :)))
Podałam zatem swoje prawdziwe imię.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Feline pisze:Dla ułatwienia ;) Feline ['fi:lain] to adj. - Koci, ewentualnie s. Kotowaty.
To ja dla wyjaśnienia, czemu notorycznie robię z Felina - Filina :)
Filin - to po rosyjsku "puchacz". Stworzonko nocne, a Feline to też taki nocą aktywny i pracowity, a dniem przysypiający koteczek :P

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Ja tam nie mam żadnego nicka. Co najwyżej alter ego ;)
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

kiwaczek pisze:To ja bym jeszcze, skoro już tak przepraszasz i takie tam, poprosił o dokładne przeczytanie nicka który tak uparcie na potwornego szczura przerabiasz.
O szlag! Gdyby nie ta uwaga, nawet bym się nie zorientowała :D
Ja też do tej pory czytałam Monsterrat!

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Xiri pisze:Ja też do tej pory czytałam Monsterrat!
Xiri :) Poplułam się ze śmiechu... Wszystko przez te Montserratowe awatarki...

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Te szczurkowe awatarki mają swoje uzasadnienie i historię. Jedno mogę jednak powiedzieć na pewno - Montserrat w żadnym wypadku nie przypomina potwornego szczura. Więc zwracanie się do niej (nie "niego") w ten sposób można uznać za niegrzeczne. ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Atsa
Mamun
Posty: 177
Rejestracja: pt, 31 paź 2008 15:39

Post autor: Atsa »

Hmmm... mój nick.
Tak jakoś wyszło, że pewnego razu wiedziona ciekawością znalazłam forum o tematyce łuczniczej. Postanowiłam, że nick mój będzie pasował do tematyki forum. Nie chciałam by była to jakaś "strzała" lub coś takiego, zajrzałam więc do słownika polsko - elfickiego i znalazłam. Atsa to łuk, chwyt bądź pazur.
Ot i wszystko.
;)

Daduś

Post autor: Daduś »

Zwykłe od imienne nazewnictwo mnie samego, jak na każdym forum, jeżeli forma 'podstawowa' akurat mi się nie podoba :)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Zwykła Forumokieta. Ze szczególnym naciskiem na punkt o przywitaniach i awatarach. Zgaduję, że dotąd nie została przeczytana?
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Toż Dadusiowi Forumokieta właśnie wbijana jest do głowy, jak widać na załączonym obrazku.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Ale nie przeze mnie! ;P
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ