Emotikony i skróty oraz kontrowersyje insze

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Emotikony i skróty oraz kontrowersyje insze

Post autor: Yuki »

Ja myślę <myśli>, że talent może objawiać się <objawienie> na różne sposoby. Na przykład <przykłada się>, nowatorskie zastosowanie pisma <pisze> obrazkowego <obraża się>, które rozwija się od pewnego czasu na tym forum :-P. Niby znaki, a jednak obrazki! Wow! <ucieka zawstydzona własną śmiałością>


wpis moderatora:
Montserrat: Wydzielone z tematu o talencie
There's some questions got answers and some haven't

tuberoza

Post autor: tuberoza »

BUM! BUM! <uderza w talerz? nie mam nic innego pod ręką...>. Proszę się nie wymądrzać, bo za chwilę komputery padną!:P

EDIT:

Dobre, Yuki, dobre!:P
LOL przez duże L-O-L.

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

tuberoza pisze:Dobre, Yuki, dobre!:P
LOL przez duże L-O-L.
Bum! Bum <wali głową w ścianę> <bezdenna rozpacz> To nie miało być dobre, to miało być złośliwe! <a teraz wali głową w szybę> Brzdęk! <o, już nie wali> (cóż, (czasami, (bywam, (kanalią).
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Yuki pisze:(czasami, (bywam, (kanalią).
Nie bywasz :) Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czemu na forum literackim wielu przyszłych pisarzy nie wyraża emocji słowem, tylko emotkami i różnymi takimi w "różkach". Chyba takie cosie nie są póki co stosowane w książkach?
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ba, ale może to jest mroczna przyszłość literatury? Pismo fonetyczne i ideograficzne, wymieszane. Japończycy jakoś radzą sobie z czterema alfabetami w jednym akapicie :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Albiorix pisze:Japończycy jakoś radzą sobie z czterema alfabetami w jednym akapicie :)
A jaki jest czwarty? Bo mnie uczono tylko hiragany, katakany i kanji...

Gata, pójdź w me ramiona!

EDITED: Albi, masz na myśli alfabet łaciński jako ten czwarty?
Ostatnio zmieniony sob, 24 sty 2009 17:08 przez Yuki, łącznie zmieniany 1 raz.
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Gata Gris pisze: Chyba takie cosie nie są póki co stosowane w książkach?
Jeszcze nie. <znaczące zmarszczenie brwi>
I długo nie. <duma><stanowczość><pomnik redaktora na posągu świata>
Dopóki żyję <bicie się w pierś> nie dozwolę! <postawa Rejtana> No passarant! <postawa szwoleżera>
Yyy... <zmieszanie><rozglądanie się>
<znacząca pauza, retoryczne zawieszenie wypowiedzi>
Chociaż zastanawiam się... <zastanawia się><żart, oczywiście> czy gdyby chodziło o specyficzną stylizację (trudne słówko, hihi!) <wredny uśmieszek, ale tylko trochę złośliwy>, nie musiałabym przepuścić? <przepuszcza przodem>
Na szczęście<uśmiech szczęścia> na razie nie pojawiły się w książkach tego typu konwencje tekstowo-obrazkowe. Nawet emotek nie ma... :((( <smutek><westchnienie><jeszcze większy smutek><łzy w oczach>
Bo ja lubię emotki! Chlip! :((( <czarna rozpacz><siąpanie w chusteczkę><szloch-szloch>

edit: Raaany, ale to męczące!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Yuki pisze:A jaki jest czwarty? Bo mnie uczono tylko hiragany, katakany i kanji...

Gata, pójdź w me ramiona!
Jak to? Czwarty to kung-fu!
Chowam pazury i idę, Yuki!
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Małgorzata pisze:Dopóki żyję <bicie się w pierś> nie dozwolę! <postawa Rejtana> No passarant! <postawa szwoleżera>
A gdzie <walnięcie laską w most Khazad-dum, czy gdzie to tam było> i "You shall not pass!" <postawa Gandalfa>?!?!
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Yuki pisze:EDITED: Albi, masz na myśli alfabet łaciński jako ten czwarty?
Tak. Romanji to jest jeden z alfabetów które mogą się pojawić w środku zdania krzaczorami.

@Małgorzata Pisząc używa się tylko szybkich emotek w stylu :) ;) :] 8] :P :[ itd. Mało kto pisze "<znaczące nastroszenie brwi>, takie rzeczy są wstawiane z palety mordek w komunikatorach i użytkownicy często nawet nie wiedzą że nie wszyscy widzą obrazki i że te obrazki pojawiają się innym w formie tekstu. Dlatego normalnie nie jest to męczące. Za to dzięki temu moja 3-letnia córka która umie napisać i rozpoznać bardzo niewielką część liter na sieci może spokojnie uczestniczyć w dyskusjach i udawać nastolatkę :D
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

tuberoza

Post autor: tuberoza »

Przypuszczam, że złośliwe... ];->
Ja też jestem złośliwa... Ale nikt tego nie zauważa <rozpacz>.

To nie słowami człowiek wyraża swoje prawdziwe JA, ino czynami!
Głupie na forum literackim, nie?;P
Ale to prawda, ino prawda, zaprawdę powiadam Wam - niedowiarki.
I takie bla, bla, bla...niegramatyczne.
A jak na forum się nie da pokazać czegoś czynem to się pokazuje słowem...i o to zmierzamy ku bezkresowi niedorzeczności świata.

A właściwie o co wam chodzi?
To co np. mam zamiast ;P...pisać - właśnie moja japa się cieszy, choć nikt tego nie widzi...to miało być zabawne...

???

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

<wtrąca się jak zwykle>
Albiorix pisze: Pisząc używa się tylko szybkich emotek w stylu :) ;) :] 8] :P :[ itd. Mało kto pisze "<znaczące nastroszenie brwi>
Naprawdę? o.O"
;>

NMSP, przepraszam... ;)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Albiorix pisze:użytkownicy często nawet nie wiedzą że nie wszyscy widzą obrazki i że te obrazki pojawiają się innym w formie tekstu.<wycięła> Za to dzięki temu moja 3-letnia córka która umie napisać i rozpoznać bardzo niewielką część liter na sieci może spokojnie uczestniczyć w dyskusjach i udawać nastolatkę :D
<namyśla się>Tak <kiwa głową>...<znacząca pauza>to mogłoby wiele tłumaczyć.<orzeka><namaszczenie> I kto tu jest mądry? :P<cieszy się>
Hi hi :D :)))


Epidemia! <wznosi okrzyk>Hurra!<skacze jak wariat>
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

tuberoza pisze:A jak na forum się nie da pokazać czegoś czynem to się pokazuje słowem...i o to zmierzamy ku bezkresowi niedorzeczności świata.
Khem<chrząka nieśmiało> oto
<czyta całe zdanie>
<zgłupiała><osłupiała><zaniemówiła prawie>Tuberozo! Litości!<dławi sie><charkot><pada><zgon>

Tuberoza: 1
Komunikatwnośc: 0
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

<reanimuje Ebolę, choc nie wie, jak Wiruselli zrobic masaż serca>
Niee, Ebolo, nieee, nie umieraj! Kto będzie roznosił zarazę?!

Tuberozo, jesteś utalentowaną morderczynią. :PPP

Znów NMSP.

ODPOWIEDZ