Chłopak z gitarą byłby dla mnie parą

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Chłopak z gitarą byłby dla mnie parą

Post autor: Metallic »


wpis moderatora:
Harna: Niniejszym z całom mocom i godnościom osobistom zaprzeczam, jakoby Metallic poszukiwał chłopaka z gitarą do pary, a niniejszy wątek był serią ogłoszeń towarzyskich ;-) Tytuł pochodzi od mła i nie należy go interpretować na opak, na przekór, na chybcika, na wspak, na odwrót, na odwal się czy na ten tychmiast :->
Kupiłem sobie nową gitarę! :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

A ja postanowiłam wydać najbliższe zarobione pieniądze na swoją pierwszą:) Tuż po sesji idę zakupić gitarę!
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Trzysta tysięcy gitar nam gra!

Tak mi się przypomniało. Ech, starość...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

Gdyby każdemu użyszkodnikowi FF dać gitarę, to może by się tyle uzbierało:) Metallic, powiedz, że grania da się z książki nauczyć, bo nie mam w okolicy żadnego nauczyciela.
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Lepszym nauczycielem od książek jest internet :) da radę, ja też uczyłem się bez niczyjej pomocy. Na sam początek weź sobie kilka podstawowych akordów, np. C, a, D, G, i naucz się je najpierw czysto grać, a potem płynnie zmieniać :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

W Twierdzy dzisiaj gitary grały. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Cholera, postanawiam sobie od jakiegoś czasu, i nie ma co, w przyszłym roku muszę na to przyjechać :) a dziś to nie byle jakie granie było, Ciemny Fiolet też grał!
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Metallic pisze:Lepszym nauczycielem od książek jest internet :) da radę, ja też uczyłem się bez niczyjej pomocy. Na sam początek weź sobie kilka podstawowych akordów, np. C, a, D, G, i naucz się je najpierw czysto grać, a potem płynnie zmieniać :)
Fajnie wiedzieć, że tak się da. Dla mnie gra na gitarze to czarna magia - za cholerę nie umiem pojąć instytucji progów. Ale to pewnie nawyk ze skrzypiec, które w końcu progów nie mają:-P
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Radioaktywny pisze: Fajnie wiedzieć, że tak się da. Dla mnie gra na gitarze to czarna magia - za cholerę nie umiem pojąć instytucji progów. Ale to pewnie nawyk ze skrzypiec, które w końcu progów nie mają:-P
Jeśli ktoś jest bardzo zdesperowanym pasjonatem jak ja, to się da :P A co do progów, to chyba posiadając umiejętność grania bez nich, z nimi powinno Ci być łatwiej?

e: cytowanie, bo nową stronę mi zacząć wypadło :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Jaja sobie robicie z tymi progami. Jest fizyczny powód, konieczna dobroć drgającej struny, aby było słychać, że to gitara, ułożenie i kształ gryfu . Owszem, jest kilka technik grania "bezprogowego" np flażolety, ale to brzmi całkiem inaczej jak gitara. A tak wogóle z powodu braku w handlu J23, to moim zdaniem prawdziwa sztuka grania na gitarze jest już nie możliwa. Bo co na trzeźwio któreś burre(e?) JS Bacha? Moja żona, jak usłyszy, grozi rozwaleniem mi instrumentu na łbie, zarówno za jakość i za to co. Wysyłano ją na fortepian. A tymczasem po trzecim j23 " Siedem dziewcząt z albatrosooo, tyś jedynaaa". Tyle że wszyscy muszą być po trzecim j23.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Radioaktywny pisze:
Metallic pisze:Lepszym nauczycielem od książek jest internet :) da radę, ja też uczyłem się bez niczyjej pomocy. Na sam początek weź sobie kilka podstawowych akordów, np. C, a, D, G, i naucz się je najpierw czysto grać, a potem płynnie zmieniać :)
Fajnie wiedzieć, że tak się da. Dla mnie gra na gitarze to czarna magia - za cholerę nie umiem pojąć instytucji progów. Ale to pewnie nawyk ze skrzypiec, które w końcu progów nie mają:-P
E, tam. Pomyśl po prostu, że ich tam nie ma i gryf działa identycznie, jak w skrzypcach. A progi z kropkami to miejsca flażoletów. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

No proszę: 30 lat się zastanawialem po co te kropki. A akordów trzy potrzeba. Zasadniczo chyba a-mol, e-mol i c-dur,ale nie dam głowy, bo mię się całkiem rozstroiła. No i na tym da się oblecieć całą impreze.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

E i d jeszcze. I faktycznie, da się oblecieć niejedną imprezę. :)))

edit: Na flażoletach można dostroić gitarę. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

A co z G, D, A, F? Ani rusz! :P
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

CadG i eA7D7De - i praktycznie każda impreza Twoja. :P
Poprzeczki są dla szpanu. :P
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ