fabryka słów a zabawki?

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tyle giftów do jednej książki nie dadzą :( Chlip.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To trzeba wdrożyć program lojalnościowy, czyli jak mówią branżowcy: PRL.
Następnie drukuje się katalog, w którym jest wyłożone, że jak kupisz sobie dziesięć książek, to dostaniesz probówkę, a jak dwadzieścia, to szalkę.
I możesz sobie wybrać, co wolisz. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Małgorzata pisze:...jak kupisz sobie dziesięć książek, to dostaniesz probówkę, a jak dwadzieścia, to szalkę.
A za sto - naturalnej wielkości model pana Petriego Ze Szczegółami!
MSPANC!
;D
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

Hipolicie, piękny pomysł, czekam na realizację :D :D :D
Widzisz te martwe bałwanki? Tędy przeszła wiosna! (by Andrzej)
Klub Dyskryminowanych i Wykorzystywanych z Powodu Posiadania Prawa Jazdy.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Dla mnie mogą w komplecie z książką dodawać nawet psią karmę, albo papier toaletowy. Fabryka produkuje i dzierga świetną literaturę, zróżnicowaną w obrębie F, S-F i H, bardzo dobrze wydaną. A to, że pojawiają się czasem jakieś załączniki... co z tego? Prawa rynku, na których znam się średnio. Ja chcę dobrą literaturę, ładnie oprawioną i obrysowaną. Taką też od Fabryki Słów dostaję. I to mnie cieszy.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A ja dostałam w prezencie nieśmiertelnik do "Nikta". I smycz - Fabryczną.
I teraz mam dziecko - chodzącą reklamę. Znaczy, FS ma chodzącą reklamę, a ja mam dziecko, które jest chodzącą reklamą. :P

Ach, zapomniałam - jeszcze długopis jest Fabryczny. I też dziecko zabrało. A recenzji z "Nikta" nie napisał, leń jeden, do tej pory.

Ale właśnie sobie coś uświadomiłam, kiedy tak spojrzałam w ten wątek. Pal licho te wszystkie gadgety - najlepsze, co FS zrobiła, to format książek. Normalnie: jedyna półka, na której wszystko się mieści i jest ładnie poukładane, to ta, gdzie trzymam książki FS. Bo wszystkie tomy są tej samej długości i wysokości. GENIALNE. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Małgorzata pisze: Bo wszystkie tomy są tej samej długości i wysokości. GENIALNE. :)))
Zły to ptak itd. ;), ale muszę tę genialność podważyć - nie wszystkie książki nie są tej samej długości i wysokości. Obowiązują dwa wymiary: zagramaniczne są większe, polskie mniejsze.

A robienie za chodzącą reklamę jest git. Też robię, samodzielnie, albowiem dziecka nie posiadam. ;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Bo na tej półce mam tylko polskie. Ale i tak to jest genialne, ponieważ mogę układać w dowolnym porządku i zawsze się udaje. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

My mamy cały fabryczny regalik, wsio alfabetycznie. Kilka książek zagramanicznych nieco psuje efekt (takoż i dziury po książkach pożyczonych), ale i tak całość wygląda imponująco :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

A ja mam ogólnie bałagan wydawniczy, ale na jednej półce stoją same fabryczne - i co? I pierwsze wydanie "Kronik Jakuba Wędrowycza" odstaje, jest mniejsze od reszty. Ale zanim jakimś cudem upchnęłam na regałach jeszcze więcej książek, to miałam ładny, równy, fabryczny stosik na podłodze.
Hmm... i miałam ładny, równy rządek "Świata Dysku", ale tylko do "Złodzieja czasu". "Straż nocna" jest już o pół milimetra wyższa.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

A ja dziś z odległości (ok. pół autobusu) rozpoznałam fabryczną książkę po wewnętrzu (czyżby charakterystyczny układ strony?), choć literek nie rozróżniałam. Dopiero kiedy bliżej podeszłam, zorientowałam się, że to nie moja psychoza, tylko "Charakternik". :P
A przecież mam jeno dwie produkcje z Fabryki... Za dużo się w empiku naoglądałam. ; )


edytka: bo były powtórzenia

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Pozostaje czekać, aż IKEA pójdzie za ciosem i do tego formatu dostosuje swoje regały :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

IKEA już ma dostosowane. O, te...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

O tak, półka zapełniona wytworami prosto z Fabryki jest mi znana z autopsji;). Nie wiem dlaczego ( znaczy się wiem- nie ma już miejsca, a półka to niemała), ale ,,Płomień i krzyż" tylko się na niej nie mieści i stanął między ,,Historią kanibalizmu", a ,,Powszechną historią państwa i prawa":P.
Między młotem, a kowadłem.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Millenium Falcon pisze:Obowiązują dwa wymiary: zagramaniczne są większe, polskie mniejsze.
Patrz, nie zauważyłam. Polskie stoją osobno od rosyjskich, nigdy nie porównywałam. Ale fakt, równo jest. Nie wszystkim się ta sztuka udaje ;)
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

ODPOWIEDZ