Fantastyczny hip hop

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

hiphop to faktycznie (w zdecydowanej większości) jakaś podróba muzyki. Zresztą podobnie jak kilka innych gatunków. Atakuje mnie toto zewsząd, siłą rzeczy więc mam jakieś tam pojęcie o tym co aktualnie się w hiphopie dzieje. Biorąc pod uwagę to co puszczają w telewizjach muzycznych czy radiach - to jednoznacznie mogę powiedzieć - to jest jedno wielki g....

Ale, żeby nie było tak jednoznacznie to zupełnie przypadkiem trafiłem kiedyś na wspominany tu zespół Łona. No i mam swój jeden, jedyny hiphopowy ulubiony zespół. Dla mnie w muzyce liczy się głównie treść. A oni potrafią mnie zainteresować tym co chcą przekazać.

Tak więc potwierdzam - Łona jest OK. Aczkolwiek przypisywanie "Balladzie..." cech fantastycznych to lekka przesada. A "Rozmowy" jeszcze nie słuchałem.... Czyżbym pominął ich jakąś płytę?
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

redcarey

Post autor: redcarey »

Łona to jeden raper, nie zaraz zespół. No i o ile dobrze się orientuję, wydał dwie płytki do tej pory, obie polecam. :)

A z innych podobnych to polecam bardzo Fisza przesłuchać. O.S.T.R z Łodzi też jest według mnie godny polecenia.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

redcarey pisze:Łona to jeden raper, nie zaraz zespół. No i o ile dobrze się orientuję, wydał dwie płytki do tej pory, obie polecam. :)

A z innych podobnych to polecam bardzo Fisza przesłuchać. O.S.T.R z Łodzi też jest według mnie godny polecenia.
Fisz to już właściwie nie hip-hop,raczej hmm...nie wiem jak to nazwać.A O.S.T.R wcale nie taki strasznie podobny,podkłady ma dobre,ale teksty trochę bardziej uliczne.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ostry jest przede wszystkim świetnym fristajlowcem, no i zaj...ście sprawdza się na koncertach (byłem raptem na jednym, ale dawał czadu). Fisz po Wielkim ciężkim słoniu wrócił do bardziej rozpoznawalnego rymowania, co mu się chwali, bo kawałki na Piątku 13 są co najmniej dobre. Chociaż mało fantastyczne :)

A Łona to rzeczywiście jeden koleś.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Łona to ten koleś od "Rozmowy z Cutem"? Tej o wyfruwaniu przez okno, bo drzwi są zamknięte?

Jeśli tak, to ja podziękuję za taki hiphop...
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Może jednak wrócimy do tematu głównego - wątków fantastycznych w hiphopie?
FTSL
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

wolchw

Post autor: wolchw »

Może i grubymi nićmi szyty przykład, ale uwielbiam ten kawałek:
tytuł: Battlecry
kto: Nujabes feat Shing
skąd: Samurai Champloo
wątek: "the elements compose a magnum opus"

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Dziś (cokolwiek późno, zważywszy na datę premiery) wpadła mi w łapy prawdziwa perełka.

Eldo - Człowiek Który Chciał Ukraść Alfabet

Świetna płyta, zupełnie różna od ulicznego chłamu, który serwują stację, a przy tym inteligentna. I BARDZO fantastyczna. Polecanka pełną gębą.

Moje serce zdobyły kawałki "Diabeł na oknie", "Książki", "Czas, czas, CZAS"

Gedeon Sienieński

Post autor: Gedeon Sienieński »

A jaki miałby byc inny Eldo? On wogóle nagrał kiedyś coś słabego?
Jego poetycki stytl rozwala. Szczególnie na tej płycie. Godna uwagi jest równiez bardzo oryginalana muzyka. Ostani krążek Leszka "27" brzmi bardizej hip hopowo, nieco Noonosko. Polecam.

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

Małgorzata pisze:A tak w ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że H&H budzi takie emocje. Znaczy, muszę poprosić zioma z góry, żeby mi więcej kawałków puścił... Wypada się zainteresować bardziej. :P
Nie jestem Twoim Małgorzato ziomem z góry (a szkoda ;D) ale mam dla Ciebie taką propozycję:

grupa operacyjna - h-h zaangażowany

Bardzo przepraszam twórców wątku, za niewielki zakręt w stosunku do fantastycznego h-h, ale to dlatego, że osobnego wątku jednak nie chciałam tworzyć ;)

Fenanović

Post autor: Fenanović »

Jeśli chodzi o wątki fantastyczne w hip-hopie polecam płytę składu Bakflip pt. 12 Nędznych Ludzi. Konkretnie takie utwory jak Gdyby jutra miało nie być, 6,599,999 czy Zlodowacenie. Wpisują się w taki postapokaliptyczny klimat. Świetny jest też tytułowy utwór 12 Nędznych Ludzi, choć to już inny rodzaj fantastyki.

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Aaargh! Po cóż ja to wchodziłem?! Te rymy częstochowskie, te dziwne melodie - nazywacie to muzyką? Wiem, że o degustibustach my nie dysputantutowujemy, ale... Grupa Operacyjna?...
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Bo oni nie rozumiom.

A tak na poważnie, to lubię sobie posłuchać czasem Hollywood Undead, Eminema czy Łony. Albo Brokencyde.
Ogólnie, to w hip-hopie nie widzę jakiejś ambitnej muzyki, a wątków "fantastycznych" tym bardziej w nim nie dostrzegam. Może dlatego, że ten gatunek się tak "napina" i tworzących go ludzi nie stać na odrobinę luzu (z drobnymi wyjątkami)?...
No, mniejsza. Trochę od tematu odszedłem chyba.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Łona rządzi, Łona radzi, Łona nigdy Cię nie zdradzi:).
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

ODPOWIEDZ