Kącik dla paparazzi - fascynujące niusy z życia sfer

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Zanthia pisze:opublikowała tekst o studentkach w dużych miastach Europy Zachodniej, które w zamian za stancję użyczały swego ciała właścicielom...
Myślisz, że tylko Zachodniej?
http://wiadomosci.onet.pl/1581803,2679,1,kioskart.html
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Zanthia pisze:Szok i obrzydzenie, co za czasy, a teraz czytam, czytam, a tu...
Absolwent medycyny - ożeni się z panną intel. do lat 27, któraby mu dopomogła do ukończenia studyów. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera pod "Jugoslowian".
I jeszcze pomylił "student" z "absolwent".
W dodatku gustuje w cyborgach. Ciekawe, czy pogardziłby panną macintosh?
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

Jak do lat 27, to może i panna Atari by się załapała? A panna Optimus to już z pewnością :)
Widzisz te martwe bałwanki? Tędy przeszła wiosna! (by Andrzej)
Klub Dyskryminowanych i Wykorzystywanych z Powodu Posiadania Prawa Jazdy.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Pragnę poznać i poślubić inteligentną, muzykalną - bezwzględnie uczciwą, starszą, do lat 30, majętną pannę. Panie szybko decydujące się, ale zaraz już! Proszę ze względu na moje stanowisko o łaskawe złożenie oferty do Adm. Kuriera pod "R. Inspektor 11.913".
pfff
Takich to do obozów pracy wysyłać :P

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

fakt. "Do lat 30" to jeszcze nie taka bardzo stara.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

A potem to już bardzo? Bo ja jestem na granicy :P
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Mahatma chyba bardzo chce oberwać ;)

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Obawiam się, że standardy młodości mocno zmieniły się od tego czasu. Przypomnę, że królowa Jadwiga wyszła za mąż w wieku lat 13 i nikt nie widział w tym nic niestosownego. Tysiąc lat temu kobieta w wieku lat 15 miała już przynajmniej dwójkę dzieci, a kobieta 30-letnia była rzadkością i staruszką.

Cały czas wydłuża się średnia długość życia, a z nią oczekiwania, panowie i panie... Ślub i dziecko w wieku lat trzydziestu paru/czterdziestu? Jeszcze dwieście lat temu nie do pomyślenia...

A Anonse cały czas roją się od ogłoszeń matrymonialnych, gdzie mężczyźni oczekują od potencjalnych partnerek bycia młodszymi o 10-20 lat...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Zanthia pisze: a kobieta 30-letnia była rzadkością i staruszką.
Bez przesady - skoro średnia wieku miała wynosić lat 40, to ktoś te normę musiał wyrabiać. Szczególnie, że panowie byli uprzejmi ginąć gdzieś na jakiś wojnach ;)

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Stara jak na pannę. Jeśli ktoś jeszcze w ogóle używa pojęcia "stara panna" to trzydziestolatki nadal się do niego mogą załapać. (ci dla których trzydziestolatka to młoda dziewczyna w okresie dobrym na trzeci fakultet, doktorat, karierę i życie towarzyskie i tak nie mówią "stara panna")
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Bez przesady - teraz kobiety znacznie później wychodzą za mąż a faceci później się żenią...

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Tylko że rodzenie dzieci po trzydziestce zaczyna nastręczać pewnych problemów. Czym później, tym mniej bezpiecznie dla zdrowia, niestety.

Edit:
Keiko pisze:
Zanthia pisze: a kobieta 30-letnia była rzadkością i staruszką.
Bez przesady - skoro średnia wieku miała wynosić lat 40, to ktoś te normę musiał wyrabiać. Szczególnie, że panowie byli uprzejmi ginąć gdzieś na jakiś wojnach ;)
Tysiąc lat temu? Gdzie?
Średnią stanowiło raczej 30 lat.
Za to jakieś dwa tysiące lat temu germańska kobieta umierała zwykle przy pierwszym porodzie, czyli w wieku 15 lat, czasem zaś dożywała drugiego porodu, czyli wieku 16 lat.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Dabliu pisze: Za to jakieś dwa tysiące lat temu germańska kobieta umierała zwykle przy pierwszym porodzie, czyli w wieku 15 lat, czasem zaś dożywała drugiego porodu, czyli wieku 16 lat.
I dlatego praktykowano wielożeństwo.

Cóż, myślę, że współcześnie pojęcie staropanieństwa czy starokawalerstwa odbiega już od liczby przeżytych lat - po prostu obserwuje się symptomy w zachowaniu: jeżeli wykazuje skrzywienie starokawalerskie, znaczy stary kawaler.

Mnie w tym ogłoszeniu zdziwiło prawie wszystko, ale nie sprawy wieku. Bardziej interesujące jest sformułowanie:"Panie szybko decydujące się, ale zaraz już!" - znakiem tego nadawca szuka pań, które odczuwają już bardzo silną "wolę bożą" i co rano kontemplują negatywne ich zdaniem przemiany w twarzy... "Proszę ze względu na moje stanowisko" - o, to było paradne. Facio wstydzi się, że szuka żony z ogłoszenia. Marne szanse, jak mawiają Francuzi. I czemu szuka pani muzykalnej? Czyżby on małżeństwo postrzegał przez pryzmat dymku z cygara, kieliszka z koniakiem, podczas gdy żona tańczy w stroju hurysy (nie mówię, że się tak czasem nie zdarza, ale nie jest to norma)?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Mam dziwne wrażenie, że jednak te ogłoszenia nie dotyczyły germańskich kobiet sprzed dwóch tysięcy lat, tylko czasów nam odrobinę bliższych. ;P
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ