Czystki

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Młodzik pisze:Jak ja lubię teksty typu "katolicy vs ateiści", postacie są jeszcze bardziej przejaskrawione niż bohaterowie "Władcy Pierścieni"^^.
Ech, Młodziku, żeby to było takie proste...
Tu chodzi o wartość literacką dzieua. Oraz konstrukcję postaci - doprawdy wyjątkową.
Stefan jest mężczyzną mojego życia. Skądinąd jest to logiczne, nie szarpałabym się na dławiącej mnie mrocznej smyczy pożądania, gdyby był to zwyczajny facet:D ;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zbytnio uprościłem wypowiedź.
Zdaję sobie sprawę z konstrukcji tych dzieł, bo są one, przeważnie, tendencyjne^^.
Hmm... swoją drogą przed chwilą czytałem coś, co jest związane ze Stefanem i tematami okołostefanowymi. Zainteresowanych zapraszam do aktualnego numeru CD-Action, do działu Action-Redaction. List nt. Bioshocka 2.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Młodzik pisze:Zbytnio uprościłem wypowiedź.
Zdaję sobie sprawę z konstrukcji tych dzieł, bo są one, przeważnie, tendencyjne^^.
Jakie tam tendencyjne? Propaganda unijna mózg Ci wyżarła, Młodziku!
To są wybitne dzieła literatury - ta wspaniała kompozycja (linearna), ta porywająca fabuła z nieprawdopodobnymi ciągami zdarzeń (czysta fantastyka, ha!), ta głębia kreacji bohaterów (utwardzonych jak żelbet w przypisanych im rolach) i znakomicie groteskowe odzwierciedlenie rzeczywistości (niezwykła płaskość i płytkość odbicia) w świecie przedstawionym Dzieła...
Do tego język - o niepowtarzalnym stylu (indywidualnym, rzecz jasna, bo tylko w indywidualnym stylu wolno zawieszać zasady gramatyczne ogólnopolszczyzny) i nieprawdopodobnej wręcz sugestywności (każde zdanie budzi emocje odbiorcy).
Słowem: ARCYDZIEŁO.

Zupełnie, jak powieści socrealne, tylko ideologia inna... Trochę. :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Jaka propaganda unijna? Toż to wiadomości wyniesione z lekcji języka polskiego!
Ale dzięki za takie ujęcie problemu. Zmieniłem zdanie, to rzeczywiście arcydzieła ;).

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Młodzik pisze:Jaka propaganda unijna? Toż to wiadomości wyniesione z lekcji języka polskiego!
Przesiąkniętyś i ogłupionyś.
Do tego -- pożałowania godnego stopnia -- że sobie z owej indoktrynacji ohydnej a ateuszowskiej i przesiąkniętej wrażym relatywizmem sprawy nie zdajesz...

Aby uratować Twą -- dążącą ku zgubie -- duszę, winieneś poddać się egzorcyzmom w wykonaniu samego ojca Amoka (czy jak mu tam, tego, co twierdzi, że zboki w Watykanie to robota diabła, który mu sam to wyznał na srogim przesłuchaniu)...

Jestem pewien, że Margot mnie poprze };-)>
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

<powaga mode on> Z religijnego punktu widzenia wszystkie grzechy są dziełem szatana, więc Ameryki ten egzorcysta nie odkrył <powaga mode off>

Gorgel pisze:Do tego -- pożałowania godnego stopnia -- że sobie z owej indoktrynacji ohydnej a ateuszowskiej i przesiąkniętej wrażym relatywizmem sprawy nie zdajesz...
Przetwarza dane... Przetwarza dane...

Chęć przystąpienia do UE w pierwszej połowie lat 90. Reforma edukacji w drugiej połowie lat 90. Lekcja o powieści tendencyjnej we wrześniu 2009...

Jezu! Rzeczywiście! Idę się egzorcyzmować.

I już kończę offtopa

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wiedziałam! Wiedziałam, że dr Gorgelfreud wyjaśni Ci to, Młodziku, odpowiednio i skłoni do zastanowienia nad sobą, swoją postawą, rozwojem duchowym (w tym doborem lektur obowiązkowych), i w ogóle. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Mówta, co chceta, ojciec Jan jest zacny i tyle.
A ze Stefanem co? Gdzież tego niestrudzonego wojownika o wolność i wiarę prawdziwą posłał prezydent Giertych?

Lud prawy, w moher przyodziany, pożąda Stefana i ojca Jana! W trybie natychmiastowym!
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

I skandujemy wszyscy razem: wy-szu-ki-war-ka!
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Oj, bo też nudzicie. Stefan wypełnił misję (uratował Ojczyznę), wrócił był na Ojczyzny memłon, w dodatku nie sam, a z przyszłą matką Stefanowych dzieci. Nastał pokój i wszechpolska szczęśliwość, Stefan zajął się prokreacją i żył długo i szczęśliwie aż do samej śmierci. To o czym tu pisać?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ